وکیل آنلاین رایگان واتس‌اپ را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. همراهمان باشید.

وکیل آنلاین رایگان واتس‌اپ یک راه سریع و مطمئن برای پاسخ به سؤالات حقوقی شما است و می‌تواند راهنمایی و مشاوره‌های لازم را با شما در میان بگذارد. دنیای وکالت دنیای پر از سؤال است و پیچیدگی آن‌گاه آن‌قدر زیاد است که باید ریزترین نکات را مدنظر داشت.

برای چت رایگان با وکیل آنلاین در واتس اپ کلیک کنید

وکیل آنلاین رایگان واتس‌اپ چه کمکی به من می‌کند؟

شاید با خود بگویید تا زمانی که در شهر من وکیل خوب وجود دارد، چرا باید به سراغ روش‌های آنلاین بروم.

اما یک نکته مهم در وکالت همیشه اولین نقش را ایفا می‌کند و آن هم به‌روز بودن است.

شما باید به دنبال وکیلی باشید که قوانین روز را دقیقاً بداند و بتواند طبق جدیدترین تغییراتی که در قانون صورت‌گرفته است با شما صحبت کند. وکیل آنلاین شخصی است که از آن سر شهر و یا کشور با شما ارتباط می‌گیرد، با شما صحبت می‌کند و سعی می‌کند قوانین و مقررات را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهد. او می‌داند که:

شما به دنبال بهترین راهنمایی هستید.

شرایط شما را بررسی می‌کند و مشاوره‌های وی در زمینه سؤالات شما صورت می‌گیرد.

او درگیر بعد زمان نیست و فرصت کافی در واتس‌اپ برای مشاوره در اختیار شما قرار می‌دهد.

وکیل آنلاین از واتس‌اپ چطور با من ارتباط می‌گیرد؟

روال این کار بسیار آسان است و واتس‌اپ برنامه‌ای است که در دسترس همه افراد قرار گرفته است.

شما از طریق واتس‌اپ با شخص ارتباط می‌گیرید و نوبت به شما داده می‌شود.

حال طبق زمانی که برای شما تعیین شده است سؤالات خود را می‌پرسید.

می‌توانید از آپشن صوتی واتس‌اپ استفاده کنید و سؤالات خود را بیشتر و راحت‌تر توضیح دهید.

این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید از روش ویدیو برای ارتباط با وکیل استفاده کنید البته این کار با اجازه و رضایت دو طرف صورت می‌گیرد. وکیل مسائل و شرایط را به شما توضیح می‌دهد.

این ارتباط بر اساس قراردادی که بستید حتی تا روزی چند بار نیز ادامه می‌یابد تا به یک‌فصل مشترک درست برسید.

در این روش شما نیاز به حضور فیزیکی ندارید و حتی زمان‌بندی نیز با برنامه‌ریزی توسط شما و وکیل به دست خودتان صورت می‌گیرد. دقت کنید که دنیای وکالت دنیای عجیبی است و هرچه مشکلات وسیع‌تر باشند نیاز به بررسی‌های جزئی بیشتری خواهد بود.

واتس‌اپ به شما این امکان را می‌دهد که هر لحظه موضوع جدید و سؤالات جدید را با وکیل در ارتباط بگذارید. این روش به نوبه خود سبب می‌شود تا بتوانید با او بهترین تصمیم را بگیرید و اجرا نمایید.

چطور یک وکیل خوب آنلاین پیدا کنم؟

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم برای یافتن وکیل خود امین و امانت‌دار بودن آن است:

  1. او با محرم اسرار موکلش باشد حتی اگر قرار است ریزترین و شخصی‌تر مسائل برای او توضیح داده شود. این نکته‌ای است که باید بارهاوبارها به آن دقت کنید.
  2. یک وکیل خوب به شما این امکان را می‌دهد اطمینان یابید که پس از اتمام پرونده مسائل شما را پیش هیچ فردی افشا نکند.
  3. نیاز است که رزومه کاری وکیل موردنظر را مشاهده کنید تا اطمینان حاصل نمایید که او در زمینه وکالت بسیار موفق بوده است و می‌تواند ساختار بررسی‌های پرونده را به شکل روتین پیش بگیرد.
  4. خوش قول بودن از دیگر مواردی است که باید رعایت شود. این‌که زمانی را انتخاب کنید که هر دو نفر در آن زمان راحت هستید و می‌توانید سؤالات خود را طرح کنید و تصمیم‌گیری داشته باشید.
  5. از یاد نبرید که یک وکیل خوب شخصی است که می‌تواند برای شما به زبانی ساده توضیح دهد به طوری که خودتان تصمیم بگیرید که کدام روش را در پیش بگیرید. او بهترین و جدیدترین روش‌های وکالت را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

مقایسه وکیل آنلاین واتس‌اپ و وکیل‌های حضوری

وکیل آنلاین واتس‌اپ و وکیل‌های حضوری

این مقایسه بدون قصد و غرض صورت می‌گیرد و تنها برای شفاف‌سازی موضوع است.

زمانی که روش آنلاین را انتخاب می‌کنید، در واقع قصد شما این است که سریع‌ترین نتیجه را بگیرید درصورتی‌که در روش‌های حضوری یافتن وکیل و نوبت‌دهی او بسیار محدود و طولانی است و احتمال دارد کار از کار گذشته باشد؛ بنابراین سرعتی که در روش آنلاین و غیرحضوری برای شما وجود دارد در روش‌های حضوری دیده نمی‌شود.

وکیلی که به‌صورت غیرحضوری و از طریق واتس‌اپ با شما ارتباط می‌گیرد معمولاً به دنبال کم‌هزینه‌ترین راه برای شما است. این روش کار است، اینکه بتوانید مسیر قانونی اما ارزان برای حل شدن پرونده خود را طی کنید بنابراین در این روش شما درگیر هزینه‌های اضافی نیستید و حتی حق مشاوره‌ای که برای وکیل در نظر گرفته می‌شود به نسبت روش‌های ملاقات حضوری ارزان‌تر است. چون نیاز به رفت‌وآمد وکیل نخواهد بود.

تبادل مدارک و تکمیل مدارک ناقص یکی از موضوعات زمان‌بر است که متأسفانه در مراجعه‌های حضوری باتوجه‌به شرایط بد جامعه بسیار دردسرساز می‌شود و گاه یک پرونده فقط بخاطر کسری از مدارک دچار مشکل می‌شود و نیاز است که به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد و ارزیابی‌های لازم را در برخواهد داشت. به‌این‌ترتیب در روش‌های وکالت آنلاین، سریعاً به شما اطلاع داده می‌شود که چه مدارکی نیاز دارید و چطور باید آن را تکمیل کنید.

فرصت کافی برای شفاف‌سازی موضوع وجود دارد! معمولاً در ملاقات حضوری تایمی برای شما در نظر گرفته می‌شود تا به کار سایر موکلین رسیدگی شود اما در روش آنلاین به‌سادگی زمان کافی وجود دارد تا موضوع شفاف‌سازی شود و بتوانید طبق موضوعی که در اختیار شما قرار می‌گیرد بهترین تصمیم را داشته باشید. راه‌حل قانونی در این روش به‌طورکلی وابسته به تایم شما است.

در روش واتس‌اپ برای مشاوره حقوقی چه مواردی را رعایت کنم؟

وکیل زمان کافی می‌خواهد بهتر است اجازه دهید بیشتر وکیل صحبت کند تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.
با وکیل همراه شوید سعی کنید گفتگوی خود را به‌نوعی ذخیره کنید و بازهم گوش دهید
طبق زمان مشخص حاضر باشید وکیل برای شما زمان تعیین می‌کند و انتظار دارد که احساس مسئولیت کنید.
توضیحاتی که داده می‌شود بدون امید واهی است باید بتوانید با مسائل به‌خوبی روبرو شوید و این گزینه را در خود تقویت کنید
ابهامات پرونده بررسی می‌شود برای ابهامات پرونده باید صبر زیادی داشته باشید.

در واقع وقتی قرار است در مورد یک موضوع تصمیم‌گیری شود در ابتدا باید شما صحبت کنید و سپس صحبت وکیل و مشاوره‌های وی آغاز می‌شود تا به یک‌فصل مشترک دست یابید. البته که دنیای قضاوت دنیای پر از سؤال و ابهام است.

مراحل پیگیری پرونده با وکیل واتس‌اپ

مراحلی که در روش‌های آنلاین مطرح است بر اساس شرایطی که وکیل تعیین می‌کند مشخص می‌شود اما یک سری قوانین ثابت و همه‌گیر است:

  1. شما مدارک را ارسال می‌کنید و وکیل فرصتی می‌خواهد تا بتواند مدارک و پرونده شما را بازبینی کند.
  2. بر اساس مدارکی که ارزیابی می‌شود از شما یک سری سؤالات پرسیده می‌شود و نوبت به توضیحاتی است که باید خودتان ارائه دهید. این توضیحات نقض تعیین‌کننده دارد و باید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
  3. سعی کنید برای خود یادداشت‌برداری کنید تا بدانید قرار است به چه موضوعاتی اشاره کنید و در واقع اولویت‌بندی درستی داشته باشید.
  4. سپس وکیل بر اساس توضیحات شما و شرایط مدارک و کمک‌گرفتن از سایر افراد سعی می‌کند بهترین تصمیم را با شما در میان بگذارد. او از طریق فایل صوتی و یا تصویری با شما ارتباط می‌گیرد و شرایط پرونده و سطح امیدواری به پرونده در مورد حقوق شما را ارزیابی می کن.

تخصصی انتخاب کنید!

وقتی بیمار می‌شوید دوست دارید به سراغ پزشکی بروید که تخصص در زمینه بیماری شما دارد و معمولاً یک پزشک متخصص به یک پزشک عمومی ترجیح داده می‌شود حل هرچه بیماری وخیم‌تر باشد این موضوع پراهمیت‌تر می‌شود.

در زمینه وکالت نیز این موضوع بسیار دیده می‌شود وقتی یک وکیل با تخصص در زمینه پرونده خود را انتخاب می‌کنید، یعنی پروسه تخصصی را طی می‌کنید و بهترین نتیجه برای شما فراهم می‌شود و این گزینه برگ برنده‌ای برای شما خواهد بود. از یاد نبرید که تجربه و تخصص در دنیای وکالت بسیار مهم است و هرچه وکیل تخصص بیشتری داشته باشد می‌تواند در زمان صرفه‌جویی کند و بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه را برای شما در نظر بگیرد.

مقایسه کنید و بعد انتخاب کنید!

وقتی قرار است از وکیل غیرحضوری استفاده کنید باید یک سری شرایط فراهم شود و موارد زیر را در نظر بگیرید:

وکیلی که انتخاب می‌کنید باید فن بیان قوی داشته باشد! در واقع او باید بتواند با صحبت‌کردن از واتس‌اپ با شما ارتباط درستی بگیرد و توضیحات وی، لحن او و سطح صدایی که دارد باید به شکلی باشد که بتواند سنجیده و نافذ در شما اثر بگذارد و به‌نوعی شما متوجه حرف‌های او بشوید.

موضوع دیگر این است که او باید بتواند دفاع درستی از پرونده شما داشته باشد، هرچه پرونده سنگین‌تر باشد، سطح دفاع بیشتر می‌شود و این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. از یاد نبرید که یک وکیل خوب به شخصی گفته می‌شود که بتواند مرحله‌بندی خوبی برای پرونده داشته باشد و اثرگذاری گام‌به‌گام را به‌خوبی بلد باشد. از پله اول به پله دهم پریدن گاه با خطر مرگ همراه است و ریسک زیاد در پرونده عواقب زیادی دارد.

او باید بتواند سنجیده و نافذ صحبت کند و همه موارد را به‌درستی بررسی نماید. در واقع وقتی صحبت می‌کند باید سرعت صحبت او و نوع کلامی که دارد به‌صورتی ارزیابی شود که بتوانید اثرگذاریی درستی از آن داشته باشید.

نکات زیر را از یاد نبرید!

برای انتخاب یک وکیل خوب مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: در ابتدا پروفایل وکیل‌های آنلاین را بررسی کنید تا مشخص شود که کدام وکیل از ارائه تصویر خود ابایی ندارد و این موضوع یکی از موارد مهمی است که باید بررسی شود. معمولاً در این صفحه بخشی وجود دارد که سطح تخصص، میزان تحصیلات پایه وکالتی، رضایت موکلین و همین‌طور رزومه‌های علمی و عملی وکیل نوشته شده است همه این موارد را مطالعه کنید تا مشخص شود که قرار است چطور یک وکیل را انتخاب کنید. از یاد نبرید که وکیل خوب به شخصی گفته می‌شود که تجربه و تخصص بالایی دارد.

گام دوم: از وکیل انتخابی خود یک‌وقت کوچک رزرو کنید و به‌صورت بسیار محدود در حد چند دقیقه ارتباط بگیرید تا متوجه شوید که با فن بیان او راحت هستید یا خیر بسیار مهم است که بتوانید احساس راحتی با وکیل انتخابی خود داشته باشید.

گام سوم: اینکه یک وکیل زن است یا مرد! چندان اهمیتی ندارد و به پیر و جوان بودن نیز دقت نکنید! اینکه فکر کنید جوان بودن دلیل بر بی‌تجربگی است اشتباه می‌کنید و باید بدانید که گاه یک وکیل جوان آن‌قدر اطلاعات به‌روز دارد که می‌تواند پرونده شما را سریع‌تر به جریان بیندازد.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

کلام آخر

شما در پیگیری پرونده قضایی خود باید بتوانید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید. اول اینکه پرونده شما زیر نظر وکیلی دنبال شود که تخصص کافی دارد و اهل مطالعه به‌روز است. سعی کنید خودتان را برای شنیدن هر خبری آماده سازید. در روش‌های آنلاین، سیستم اینترنت و ابزارهایی که نیاز است را زودتر از زمان آغاز گفتگو چک کنید تا وقفه‌های ایجاد شده بر زمان مشاوره شما اثرگذار نباشد. از یاد نبرید که وکیلان به طور حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مقایسه‌هایی انجام می‌دهند که بخشی از روش کار است و جای نگرانی ندارد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه 

لینک های کوتاه مقاله: lish.ir yun.ir b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *