پرسش و پاسخ وکیل آنلاین را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی شماره وکیل آنلاین را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

حقوق دانش تنظیم روابط اجتماعی میان مردم از طریق وضع قوانین و مهلت اجراهای عدم رعایت آن است با آنکه مخاطب قانون، تمامی آحاد جامعه هستند و اصولاً ۱۵ روز پس از انتشار قانون در روزنامه‌ی رسمی کشور، تمامی افراد مطلع از آن فرض می‌شوند، لیکن به نظر می‌رسد که به چند دلیل آن‌ها اطلاع‌رسانی واقعی در میان مرد محقق نمی‌شود و نیاز به مشاوره حقوقی و پرسش و پاسخ حقوقی پیدا می‌شود. این پرسش و پاسخ‌های حقوقی می‌توانند به‌صورت آنلاین و در هر لحظه از شبکه‌های مجازی و اینترنت فراهم شود ، سیستم پرسش و پاسخ وکیل آنلاین آماده‌ی پاسخگویی به‌صورت بیست و چهار ساعته به سوالات حقوقی شما می‌باشد.

مسائل و مشکلات حقوقی در هر قسمت از زندگی فرد ممکن است پیش بیاید. در مسیر تولد، کودکی، تحصیلات، شغل، ازدواج، رقابت، قرارداد، فوت نزدیکان، مهاجرت و حتی وصیت و مرگ.

وکیل آنلاین حقوقی یا کارشناس در مسائل حقوقی، شخصی است که اطلاعات حقوقی کافی در مسائل حقوقی در تمامی زمینه ها دارد و افراد می توانند با مراجعه به وی در مورد مشکلات حقوقی خود مشورت کرده و از وی راهنمایی های لازم را جهت حل مشکل خود بگیرند.

پرسش و پاسخ وکیل آنلاین + وکیل آنلاین حقوقی

در موارد خاصی در امور حقوقی نیازمند مشاوره فوری هستیم. به طور مثال:

  • در لحظه جرمی واقع شده است و شما نمی دانید چه کار باید انجام دهید. لحظه وقوع جرم، علاوه بر حفظ آرامش ، سعی کنید دلایل جرم از بین نرود و سریعا با پلیس تماس بگیرید. اگر می توانید از آن صحنه فیلم و عکس بگیرید. و یا از افراد بخواهید شاهد این موضوع باشند.
  • زمانی که قصد امضا قرارداد را دارید، شما نیازمند مشاوره حقوقی سریع هستید. البته پیشنهاد ما به شما این است که سر فرصت مناسب قراردادتان را با یک وکیل مرور نماید ولی در صورتی که زمان کافی نداشتید می توانید از مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی فوری استفاده کنید.

زمانی که برای شما ابلاغیه ای می آید، آرامش خود را حفظ کنید. لازم است بدانید برای تمام ابلاغیه ها یک زمان معقولی در نظر گرفته شده است که شما در فرصت مناسب بتوانید از وکیل مشاوره بگیرید.

مشاوره حقوقی با وکیل آنلاین مربوط به چه موضوعاتی است؟

در جلسه مشاوره حقوقی موضوعاتی که مورد مشاوره قرار می گیرند ارزشمند بوده و احساسات، جان انسان ها، اموال، حقوق اجتماعی افراد و مطالب ارزشمند بی شمار دیگری جای می گیرد، یک وکیل در مشاوره حقوقی و پرونده های حقوقی وظیفه ی سنگینی دارد چرا که کوچک‌ترین خطا و یا غفلت عواقب دردناک و دلهره آوری را به بار می آورد.

در یک مورد حقوقی نیاز بیشتری به مشاوره است چرا که مسائل حقوقی از جهات مختلف نیاز به تجربه، تخصص و هوش حقوقی بالایی دارد. شما می توانید برای انتخاب یک رستوران جهت صرف شام برای آخر هفته و یا انتخاب یک دکتر دندانپزشک باتجربه و کاربلد با دوستان خود مشاوره کنید، اما در برخی موارد نیاز است فردی که برای مشاوره انتخاب می کنیم تجربه و تخصص کافی را داشته باشد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران هم مانند دیگر کشورهای قانونمند جهان بسیار مطالب و نکات پیچیده زیادی دارد و وکلا به علت پهناوری و گستردگی موضوعات کاری طبق سلیقه خود وارد دسته های مختلف می شوند و هر کدام در همان دسته شروع به کسب تجربه می کنند.

مشاوره حقوقی برای حل مشکلات مردم

مشاوره و مشورت به معنای مراجعه به افراد آگاه برای دستیابی به حل مسئله و بهره‌گیری از تجارب و تخصص و آگاهی دیگران است. در این فرایند، مراجعه کننده از مشکلات شخصی خود برای وکیل مشاوره حقوقی سخن می گوید. در این میان، شایسته است وکیل مشاوره حقوقی، به مسئله حقوقی دیگران اهمیت زیادی دهد و مشکل او را مشکل خود بداند و برای حل آن به دقت بی اندیشد تا بتواند تمام توان و تلاش خود را در رفع آن به کار گیرد.

بدین ترتیب، وکیل مشاوره حقوقی باید اعتماد لازم را میان دو طرف ایجاد کند و از موانع موجود در برقراری ارتباط خود و مراجعه کننده بکاهد و برای به سلامت گذشتن از بحران پیش آمده، ایده های راهگشا و ارزنده ای را به وی پیشنهاد کند.

مشاوره حقوقی مخصوص چه کسانی است؟

در زندگی همه افراد ممکن است مشکل به وجود بیاید اما گاهی در زندگی افراد مشکلات با هم گره می خورند و زندگی را تبدیل به یک کلاف سردر گم می کنند که باز کردن گره کار آسانی نیست و به یک معضل جدی مبدل می شود و زندگی فرد از روال نرمال خارج می کند و باعث سردرگمی فرد شود.

در این مواقع برای حل مشکلات دو راه حل کلی وجود دارد یکی آنکه از یک مشاور حقوقی با وکیل مطلع در امر حقوقی خود بهره بگیرید تا پرونده شما را مورد بررسی قرار داده و مطالعه کند و راهکار مناسب و کوتاه تر را به شما بگوید و شما را از سردرگمی نجات دهد و یا اینکه بدون کمک از مشاور حقوقی و با اقدامات خودسرانه دست به عمل حقوقی بزنید که در این صورت عواقب این اقدامات می تواند مشکلی باشد مازاد بر مشکلات سابق که بر عهده ی شخص خودتان است.

مشاوره حقوقی فقط خاص افراد حقیقی نیست و افراد حقوقی نیز نیازمند مشاوره حقوقی هستند زیرا نیاز به همفکری و مشورت در شرکت ها و سازمان ها نیز می تواند در بسیاری موارد برای آنها راهگشا باشد.

در دنیای امروز به لحاظ پیچیدگی قراردادها و مسائل حقوقی ، شرکت ها و سازمان ها نیز همچون دیگر افراد در زمینه قراردادهایی که منعقد می کنند و در مورد مشکلات حقوقی که خاص خود شرکت هاست این نیاز را احساس می کنند که یک مشاور حقوقی تخصصی می تواند در جهت پیشرفت کاری و موفقیت آنها بسیار مؤثر و پرفایده باشد و در تعاملات حقوقی و قراردادی شرکت ها ، با اخذ مشاوره حقوقی به بهترین شیوه عملکرد و رضایت مطلوب را حاصل نمود.

همه به وکیل آنلاین نیاز دارند.

یکی از دلایل کاربرد برخی از لغات، عبارت و مفاهیم ناآشنا و یا خاص رشته‌ی حقوق در قوانین است یکی دیگر از این دلایل پیچیدگی‌های قانونی مختلف راجع به یک قضیه است که نیاز به مشاوره حقوقی و پرسش و پاسخ حقوقی را هویدا می‌کند.

یکی دیگر از دلایل عدم آشنایی دقیق مردم با قوانین وجود برخی رویه‌های علمی در میان دستگاه‌ها و دادگاه است که این رویه‌ها مستقیماً در ستون قانونی مورد تصریح قرار نگرفته اند و در میان آراء قضایی و رفتارهای مقامات برداشت می‌شود. البته این رویه‌ها اکثراً قانونی تلقی می‌شوند و می‌بایست مورد توجه مراجعین قرار بگیرد.

بدین ترتیب که گاهی اوقات، راجع به یک مسئله‌ی خاص ممکن است دو یا چند قانون معتبر وجود داشته باشد که احتمال آگاهی تمام مردم را از این قوانین راجع به آن مسئله‌ی خاص کاهش می‌دهد.

چه نکاتی در طرح سؤال حقوقی باید رعایت شود

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

سؤال حقوقی باید واضح باشد و قبل از این که به خود پرسش حقوقی پرداخته شود، می‌باید به طور بسیار مختصر شرح اتفاقاتی که قبلا درباره آن مساله افتاده است، توضیح داده شود تا مشاوران حقوقی انلاین بتوانند به درک واضحی از سؤال حقوقی شما برسند تا در نهایت یک سؤال و جواب حقوقی خوب منتشر شود و در دسترس شما و سایر کاربران قرار بگیرد.

همچنین در طرح سؤال حقوقی خود از نام بردن از اشخاص، شرکت‌ها، موسسات و مواردی از این قبیل خودداری کنید. همچنین از به کار بردن واژه‌های توهین آمیز یا تمسخر آمیز خودداری کنید تا مسئله شما بتواند در قالب یک پرسش و پاسخ حقوقی وزین منتشر شود.

معمولا چقدر طول می‌کشد تا به یک سؤال حقوقی پاسخ داده شود؟

زمان دقیقی برای پایان یک سؤال و جواب حقوقی نمی‌توان تعیین کرد. بسته به کوتاه و واضح بودن سؤال، پیچیدگی موضوع، اختلاف نظر وکلا در مورد پرسش حقوقی، تعداد سوالات حقوقی پرسیده شده از طرف دیگر پرسشگران، ایام تعطیل و مواردی از این قبیل، یک پرسش و پاسخ حقوقی ممکن است ظرف چند ساعت به پایان برسد، یا ممکن است در صورت وجود اختلاف نظر وکلا حتی تا چند هفته بعد هم پاسخ و نظر جدید، درباره پرسش حقوقی طرح شده دریافت شود.

مشاوره و پرسش و پاسخ حقوقی؛ جلوگیری از آسیب و خسارت های مالی

در بسیاری از پرونده هایی که پس از طرح دعوی به شکست منجر می شوند افراد بدون اطلاع حقوقی و آشنایی با قوانین اقدام به طرح دعوی یا دفاع از خود و با شکست مواجه گردیده اند لذا از این روی توصیه می شود مراجعه به یک مشاور در زمینه حقوقی را در برنامه خود قرار دهید تا با اطلاع کامل و جامع و دیدی باز و آگاهانه اقدام به هر عمل حقوقی که نیاز دارید بنمایید،

چرا که دیده شده خیلی از افراد به دلیل ناآگاهی از مسائل حقوقی دچار مشکلات شده اند و علاوه بر ضرر و زیانی که از لحاظ مالی متحمل گردیده اند باعث اتلاف زمان و انرژی و گاها آبروی خود شده اند حتی در برخی موارد پروسه حل مشکل توسط وکیل را نیز دچار مشکل می کنند پس همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و می توان با یک مشاوره حقوقی ساده جلوگیری از ضررهای زیادی را گرفت.

فرق خدمات وکالتی با خدمات مشاوره حقوقی

پرسش و پاسخ وکیل آنلاین

مشاور حقوقی به زبان ساده یعنی فردی که توسط افراد، سازمان‌ها و … به کار گرفته می‌شود تا با بررسی مشکل و تطبیق آن با قوانین و مقررات کشور، به ارائه توصیه های قانونی و راهکارهای حقوقی یا قراردادی بپردازد در حالی که وکلا وظیفه ای فراتر از این موضوع دارند و در کنار این موضوعات از سوی موسسات حقوقی یا خود افراد به کار گرفته می شوند تا طیف وسیع تری از خدمات حقوقی نظیر پیگیری پرونده در محاکم قضائی و اداری بپردازند و از سوی شما در پرونده حاضر شده و به دفاع بپردازند.

سن و سال مشاور شما نشانه ی کیفیت کاری نیست

اینکه اگر هر پیش فرض ذهنی در رابطه با سن و جنسیت و تاثیرش بر مشاوره حقوقی دارید را فراموش کنید. جنسیت یا سن لزوما تاثیری در کیفیت مشاوره حقوقی ندارند.

گاهی اوقات یک مشاوره حقوقی از یک مشاور جوان در یک موضوع مشخص برای شما بهره وری بیشتری به همراه دارد. سعی کنید بیشتر از سابقه ی فردی که از او مشاوره حقوقی دریافت می‌کنید مطلع باشید تا سن و سال.

بررسی کیفیت خدمات مشاوره حقوقی

اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که مشاوره حقوقی دریافتی کیفیات لازمه رو دارا هست توجه کنید که از فردی مشاوره دریافت کنید که جز وکلای پایه یک دادگستری یا کارآموز وکالت باشد. کارشناس حقوقی ممکن است در بعضی موضوعات پاسخگوی شما باشد اما توجه کنید که مشاوره حقوقی دریافتی از سوی وکلای متخصص از لحاظ کیفی احتمالا بهتر از مشاوره حقوقی دریافتی از سوی غیر وکلا خواهد بود.

تبلیغات کافی نیست!

برای دریافت مشاوره حقوقی به تبلیغات اکتفا نکنید. سعی کنید با بررسی سوابق فرد، مطالعه رزومه و همچنین مشاهده نظرات کاربران دیگری که از این فرد مشاوره حقوقی دریافت کردند به یک تصویر کلی برسید.

چرا مشاوره حقوقی باید تخصصی باشد

از مشاوره حقوقی تخصصی استفاده کنید و سعی کنید فردی رو انتخاب کنید که در حوزه‌ی موضوع مشاوره حقوقی تخصص و دانش لازم را دارا هست. متأسفانه در بسیاری از وبسایت‌ها و موسسات مشاهده می شود که مشاور امکان ارائه مشاوره حقوقی در تمام موضوعات را دارد.

هنگام مشاوره آنلاین فراموش نکنید که

در صورتی که اسناد و مدارکی دارید، پیش از دریافت مشاوره حقوقی آن را به اطلاع ارائه کننده برسانید. مخصوصا این روزها که با شیوع کرونا مصادف گردیده است، در صورتی که قصد دریافت مشاوره حقوقی به صورت غیرحضوری را دارید اطمینان حاصل نمایید که راه ارتباطی درست و امن بین شما و ارائه کننده مشاوره حقوقی وجود دارد تا وی بتواند پیش از ارائه مشاوره به شما، اسناد را مطالعه کرده و بر اساس آن شما را راهنمایی کند.

 مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین

  • صرفه جویی در وقت و هزینه شما: استفاده از مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان است و هزینه ای برای شما ندارد و در هر زمان و هر مکانی نیز قابل استفاده است. به سادگی و تنها با استفاده از خدمات اینترنتی پرسش های حقوقی خود را مطرح کنید تا وکیل آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهد.
  • اطلاع از نحوه ادامه کار: حتی اگر مشاوره اینترنتی حقوقی نتواند پاسخگوی کاملی برای شما باشد (به طور مثال برای پرونده هایی که نیاز به اطلاعات جزئی تری از شرایط است)، مشاور آنلاین شما را با نحوه پیگیری کار خود، چگونگی اخذ وکیل خوب و نظایر آن آشنا خواهد کرد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

۱da.ir

b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *