مشاوره رایگان با وکیل در کرج را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل آنلاین تلفنی رایگان را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

مشاوره رایگان با وکیل در شهر کرج و شهرستان های اطراف این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که ارتباط مستقیمی با وکیل برقرار نمایید بدون اینکه نیاز به ملاقات حضوری داشته باشید. یکی از سوالاتی که از طریق مشاوره رایگان از بنده به کررات پرسیده می شود، بحث سرقت می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم.

وظیفه وکیل سرقت

وکیل سرقت یک فرد متخصص و با تجربه است که اساسی ترین مشاوره های لازم در زمینه سرقت را به شما می دهد و سبب می شود که نیازهای قانونی شما به شکل کامل برطرف شود و سعی می کند که قوی ترین دفاعیات را انجام دهد.

سرقت از گذشته تا به امروز از آسیب های مهم اجتماعی محسوب شده است و از منظر آسیب شناسی نیز هم به مادیات ضربه وارد می کند و هم سبب ضربه های شدید روانی می شود به طوری که این موضوع از سوی صاحب نظران علوم انسانی و اجتماعی نیز مورد تایید قرار گرفته است.

سرقت یکی از پدیده های مهم است که آسایش افراد را از بین می برد و سبب می شود که امنیت عمومی کاهش یابد و از سوی دیگر جوامع انسانی نیز در این راستا دچار آسیب می شوند.

انواع سرقت از نظر وکیل آنلاین

سرقت از نظر مهارت شامل دو دسته حرفه ای و آماتور است که بررسی های مالی  نوع نحوه سرقت نشان دهنده سطح حرفه ای بودن یا آماتور بوده است.

سرقت از نظر زمان وقوع نیز دسته بندی خود را دارد، در واقع سه دسته اصلی صورت می گیرد که دو دسته اول شبانه و روزانه و دسته سوم سرقت در روز روشن است که تبعات دشواری دارد.

تعداد افرادی که در سرقت مشارکت می کنند از نظر کمیت نیز دسته بندی دیگری هستند که وکیل آنلاین برای شما به صورت چت یا تلفنی توضیح می دهد. این سرقت ها معمولاً به صورت انفرادی و گروهی بوده و تقسیم بندی در این دسته صورت بگیرد.

سرقت به واسطه منطقه جغرافیایی و مکان نیز دسته بندی می شود. مثلاً جرم سرقت از منزل به نسبت مغازه و محل کار، انبار و بانک و مکان های عمومی و محیط زیست همگی با هم فرق دارند و مکان های باستانی و تاریخی نیز در این لیست قرار گرفته اند.

سرقت از نظر نوع اموال در زمینه اموال منقول و اتومبیل و متعلقات و لوازم خانه و قیمتی و دام و طیور و … نیز دسته بندی می شود.

عبارتی مبنی بر اینکه سرقت از اموال غیر منقول صورت گرفته است بی معنی است. در واقع سرقت از نظر نوع در دو دسته مادی و معنوی قرار دارد. سرقت های مادی شامل اشیا و اجناس و حیوانات و سایر مواردی است که در لیست محصولات احجام و فیزیکال قرار دارند و سرقت غیر مادی نیز وجود دارد که در واقع مشهور به سرقت های هنری و ادبی و سرقت الگو و طرح ها و ایده های جدید است.

همانطور که دیدید سرقت انواع مختلفی دارد بنابراین وجود یک وکیل همیشه در دسترس به شما کمک می کند تا بتوانید شرایط را سریعاً پیگیری کنید و نتایج کافی را کسب نمایید. از یاد نبرید که دنیای سرقت دنیای پیچیده ای است و نیاز به وکیلی است که تخصص کافی در این زمینه داشته باشد.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

چه نهادهایی در پیشگیری سرقت نقش دارند؟

این موضوع از سوی وکیلان حاذق در ایران بارها مورد ارزیابی قرار گرفته است. بسیار واضح است که نهادهای اجتماعی نقش پررنگی در پیشگیری سرقت دارند و به نوعی در پدیده سرقت یک عامل کاهنده محسوب می شوند. مثلاً:

امور آموزشی و فرهنگی

ارگان های انتظامی و انضباطی و حقوقی

نهادهای حقوقی و قضایی

نقش راهبردی و قوانین جدید از سوی دولت

بررسی هنجارهای اجتماعی و ظرفیت راهبردی

مجازات حدی سرقت طبق بررسی وکیل

در صورتی که سرقت بر اساس مجازات حدی دسته بندی شده باشد شرایط زیر مطرح است:

سرقت برای اولین مرتبه
۴ انگشت از دست راست سارق قطع می شود.
سرقت برای دومین مرتبه
پای چپ سارق قطع می شود.
سومین مرتبه
برای سارق حبس ابد در نظر گرفته می شود.
چهارمین مرتبه
برای سارق حکم اعدام در نظر گرفته می شود

پروسه اثبات سرقت از نظر وکیل

برای اثبات سرقت نیاز است که یک سری شرایط طی شود. مثلاً نیاز به شهادت دو مرد عادل است در غیر این صورت باید دو بار اقرار مستقیم و واضح در مقابل قاضی صورت بگیرد. گاه قاضی بر اساس علم خود پرونده را اثبات می کند.

یکی از موضوعاتی که باید به دقت بررسی شود اینکه اگر نیاز است که شاهدان خودتان را برای شهادت وارد دادگاه کنید بهتر است پیش از هر اقدامی از مشاوره حقوقی در این زمینه کمک بگیرید. شما می توانید پروسه آنلاین یا صحبت تلفنی با وکیل برقرار کنید تا بتواند موقعیت سرقت به طور کلی بررسی و شرح دهد.

بررسی وظیفه سارق در مقابل مال باخته

یکی از سوالاتی که بارها از طریق چت یا تلفنی از وکیل سرقت پرسیده می شود این است که سارق در مقابل مال باخته چه وظیفه ای بر عهده دارد. در همه پرونده های سرقت شرایط به صورت زیر است:

در ابتدا مجازاتی طبق شرایط و مقدار سرقت در نظر گرفته می شود.

علاوه بر مجازات، سارق وظیفه دارد که مال ربوده شده را به صاحب آن بر گرداند.

در صورتی که مال سرقت شده در دسترس نباشد، سارق دو راه دارد یا باید رد مثل کند و یا هزینه مال دزدیده شده را به صاحب آن ارائه دهد.

در صورتی که سارق از بازگرداندن عین مال و یا رد مقل و همینطور عین مال به سرقت رفته خودداری نماید، در صورتی که خود دارای مالی باشد که اندازه مال سرقت شده است، مال وی از سوی دولت ضبط می شود.

در صورتی که هیچ یک از شرایط بالا وجود نداشت، نیاز است که سارق در حبس به سر ببرد دقت شود که حبس حتی در زمانی است که زمان محکومیت شخص به پایان رسیده است.

مجازات آدم ربایی و شرایط آن بر اساس نظرات یک وکیل متخصص

به طور کلی برای آدم ربایی در قانون مجازات بین ۵ الی ۱۵ سال حبس در نظر گرفته می شود. اما در صورتی که نوزاد ربایی صورت گرفته شده باشد نیاز است که یک سری شرایط بررسی شود.

در صورت نوزاد ربایی، ماده ۶۳۱ قانون مطرح می شود.

برای مجازات بین ۶ ماه الی ۳ سال حبس برای مجرم ارزیابی می شود.

در صورتی که نوزاد دزدیده شد از قبل فوت کرده باشد دیگر مجرم نیاز به طی کردن حبس نست و تنها باید جریمه نقدی را پرداخت کند.

جرم شراکت در آدم ربایی از دید قانون

در این راستا ماده ۷۲۶ قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته می شود به این صورت است که اگر فردی در این جرم با آدم ربا به هر طریقی شریک باشد و همکاری داشته باشد و شرایط ارتکاب جرم را فراهم سازد:

حداقل جزای در نظر گرفته شده برای اصل جرم آدم ربایی ۵ سال حبس و در صورتی که نوزاد ربایی صورت گرفته باشد ۶ ماه حبس است.

حداکثر جزای در نظر گرفته شده در صورتی که شخص ربوده شده کمتر از ۱۵ سال سن دارد، به واسطه آسیب های جسمی و یا عنف خواهد بود.

در صورتی که شخص اقدام به آدم ربایی کرده است اما موفق نشده است بر اساس ماده ۴۱ و تبصره ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی، مجازات برای وی بین ۳ الی ۵ سال حبس در نظر گرفته می شود.

راه های اثبات دزدی بدون مدرک

از همین ابتدا بدانید که اگر قرار است ثابت کنید که روند دزدی بدون مدرک صورت گرفته است باید پیچیده ای را طی کنید پس داشتن یک وکیل همیشه همراه به شما کمک می کند. یک سری روش ها وجود دارد که ثابت می کند دزدی صورت گرفته است که با هم بررسی می کنیم.

شاهدان شهادت دهند

یکی از روش هایی که می تواند برای اثبات دزدی بدون مدرک گزینه خوبی باشد این است که از شهادت شهود استفاده شود. این موضوع نیز از سوی دادگاه دارای یک شرایط خاص است و وکیل آنلاین برای شما توضیح می دهد که چطور این پروسه دنبال می شود. در واقع در این روش در ابتا شرایط شاهد از نظر عقلی و ظاهری و موقعیت اجتماعی و … بررسی می شود مثلاً شهادت یک فرد معتاد لحاظ نمی شود.

سپس بررسی می شود که ارتکاب به جرم دزدی به چه صورت مشاهده شده است. نیاز است که دو مرد شاهد عاقل و بالغ در این راستا وجود دارد. دقت شود که شاهدان باید پروسه دزدی را به چشم دیده باشند و به صورت جز به جز به طور دقیق به قاضی توضیح دهند.

سارق خود اقرار نماید

این روش یکی از خوشبینانه ترین حالت های مهم است که در لیست اثبات دزدی بدون مدرک قرار می گیرد که البته بسیار دیده شده و چندان مورد عجیبی به نظر نمی رسد. نیاز است که سارق خود به سرقت در دادگاه اقرار نماید. سارق بلافاصله پس از اولین اقرار خود مجرم شناخته می شود و دادگاه زمینه مجازات وی را تنظیم می کند. دقت شود که اقرار می بایست در دادگاه صورت گرفته باشد و اقرار در دادسرا ملاک نخواهد بود.

علم قاضی

به هر صورت در هر پروسه قانونی، علم قاضی یکی از بخش های مهم است. قاضی این امکان را دارد که بر اساس شواهد و قرائنی که موجود است برای صدور حکم تصمیم گیری نماید. قاضی فردی است که در امر قضاوت جایگاه بسیار بالایی دارد و در واقع بر اساس یک سری تخصص هایی که دارد می تواند از شواهد و مستندات موجود استفاده کنید و موضوع اصلی و شرایط وقوع جرم را بررسی کند. علم قاضی در پرونده های سرقت که بدون مدرک هستند بسیار اثر بخش است و یکی از روش های خوب محسوب می شود.

مشورت با وکیل را فراموش نکنید!

یک مال باخته حال بسیار بدی دارد و نگران و پریشان است و حرف و حدیث های افراد ناکارآمد و به نوعی نسخه هایی که می پیچند کار را سخت تر می کند بنابراین یک وکیل نیاز است که بتوانید سوالات خود را در هر لحظه از او سوال کنید. وکیلی که اجازه صحبت به صورت غیرحضوری با او داشته باشید و این پروسه برای شما بسیار قابل قبول تر خواهد بود.

وکیل از طریق تلفن راه های ارتباطی را برای شما باز می گذارد شرایط صحبت صوتی و تصویری از طریق اپ های واتساپ و … را دارد و به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا بتوانید پرونده سرقت را با جدیت پیش ببرید.

شما با وکیل واتساپ می توانید به سادگی در هر زمان از شرایط جدید در زمینه سرقت اطلاعات کامل پیدا نمایید و این موضوع به بهبود وضعیت پرونده شما کمک زیادی می کند.

سوالاتی که می توانید به صورت آنلاین از وکیل بپرسید!

در صورتی که شخصی در سال گذشته سرقتی مرتکب شده باشد اما برای رضایت مبلغی به خانواده داده است در این صورت شرایط برای مالباخته به چه صورت است؟

مالباخته می تواند شکایت کیفری کند اما شرایط دیگری که مطرح است اینکه خانواده سارق می توانند یک سری مدارک اعم از رسید مبلغی دریافتی و … ارائه دهند تا ثابت شود که مال باخته رضایت خود را اعلام کرده است.

از منزلی طلا سرقت شده است و مشخص نیست که سارق کیست چه باید کرد؟

در این شرایط در ابتدا می بایست به دادسرا و یا کلانتری محل مراجعه صورت بگیرد و طرح شکایت سرقت اجرا شو پس از اینکه صورت جلسه شد، یک سری اقدامات صورت می گیرد تا سارق شناسایی شود.

مجازات سرقت تعزیری از زبان وکیل آنلاین

  • سرقت مسلحانه: ۳ ماه الی ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
  • سرقت مسلحانه گروهی در طول شب: ۵ تا ۱۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
  • سرقت از بانک، صرفی ها و جواهر فروشی ها به صورت مسلحانه: حبس ابد
  • سرقت در راه ها و خیابان ها و راهزنی، ۳ الی ۱۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
  • سرقت از موزه و سایر مکان های مذهبی و تاریخی : ۱ الی ۵ سال حبس
  • سرقت وسایل مربوط به آب و برق و گاز: ۱ الی ۵ سال حبس
  • جیب بری و یا کیف زنی : ۱ تا ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
  • سرقت از محل تصادف خودرو: ۱ الی ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *