وکیل حقوقی شهرداری یکی از خدمات موسسه حقوقی اریکه دادبان هست، که شما میتوانید با خواندن این مقاله از مشاوره حقوقی شهرداری استفاده کنید. در مقاله قبلی وکیل حقوقی در سیدنی را بررسی کردیم که پیشنهاد میدیم که حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وکیل حقوقی شهرداری می تواند در برخی از امور مربوط به شهرداری به شما کمک کند. او می تواند به صورت تلفنی و آنلاین یک سری مشاوره ها در اختیار شما قرار دهد و این موضوع بخش مهمی از روال کاری او محسوب می شود.

وکیل شهرداری کیست؟ چطور یک وکیل خوب انتخاب کنیم؟

اهمیت وظایف وکیل حقوقی شهرداری کاملاً مشخص است. کسانی که تا به حال عملیات ساخت و ساز انجام داده اند قطعاً با شهرداری برخورد داشته اند. وکلای متخصص شهرداری آماده پذیرفتن دعاوی شما در زمینه های مختلف هستند. مثلاً تخلف مربوط به عدم احداث پارکینگ یکی از مواردی است که بارها مورد بررسی قرار می گیرد. از سوی دیگر احداث بنا بدون مجوز ساخت نیز نیاز به پیگیری های گسترده ای توسط وکیل دارد. رسیدگی به شکایات از شهرداری از مهمترین وظایف وکیل محسوب می شود. وکیل شهرداری به قوانین نوسازی، کمیسیون مربوط به قانون گسترش فضای سبز و همینطور قوانین زمین شهری و تاسیس شورای عالی تسلط دارد. به این ترتیب رسیدگی به پرونده های شهرداری با سرعت بالایی دنبال می شود و هیچ مشکلی در این راستا نخواهد بود.

اعتراض به آرا کمیسیون ماده ۱۰۰ از موارد مهمی است که در حیطه اختیارات وکیل شهرداری قرار گرفته است. دریافت مجوز ساخت آپارتمان، سند مالکیت مسکونی و همینطور پیگیری بدهی شهرداری نیز بخش قابل توجهی از وظایف وکیل شهرداری است. اجرای تغییر کاربری و مشکلات مربوط به آن نیز توسط وکیل ارزیابی می شود.

وکیل متخصص شهرداری

نهادهای مختلفی هستند که قوانین و مقررات شهرداری را تصویب می کنند تا شهرداری بتواند بر اساس این دستورالعمل ها عمل نماید. این قوانین موجب می شود که راحت تر امکان رسیدگی به دعاوی بین شهروندان و شهرداری وجود داشته باشد. از جمله این نهادها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • شورای اسلامی شهر
  • مجلس شورای اسلامی
  • شورای عالی شهرسازی و معماری
  • کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی شهر سازی و معماری

مشاوره رایگان با وکیل حقوقی شهرداری

وکیل حقوقی تلفنی رایگان چه امکاناتی در اختیار موکل خود قرار می دهد؟ بسیاری از افراد سؤال می کنند که منظور از وکیل حقوقی رایگان چیست؟ آیا یک وکیل وقت خود را به صورت رایگان در اختیار موکل خود قرار می‌دهد؟ چرا باید چنین کاری کند؟ در این راستا مقاله ای در نظر گرفته‌ایم تا خدمات رایگان یک وکیل را برای شما توضیح دهیم که بدانید چطور می توانید پرونده حقوقی خود را به بهترین نحو دنبال کنید و نتیجه بگیرید. از یاد نبرید که وکیل آنلاین و تلفنی برای شهرستانی های عزیز نیز خدمات ویژه و رایگانی در نظر گرفته است.

در مسائل حقوقی مربوط به انحصار وراثت یک ملک معمولا سوالات زیادی مطرح است که می بایست توسط یک وکیل خوب پاسخ دهی شود. در چنین شرایطی شما می توانید مشاوره حقوقی آنلاین فوری را انتخاب کنید یعنی از وکیل آنلاین به صورت ۲۴ ساعته استفاده می کنید و هر زمانی که سوالی داشته باشید به شکل فوری از او خواهید پرسید و شماره تلفن وکیل مورد نظر در اختیار شما قرار می گیرد.

وکیل حقوقی شهرداری

خدمات مربوط به پاسخ دهی فوری معمولاً به شکل ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی است. سوالات خود را در هر زمان از شبانه روز می توانید از وکیل بپرسید این موضوع برای تمام مباحث حقوقی مطرح بوده و تنها شامل انحصار وراثت نمی شود. هزینه مشاوره حقوقی آنلاین فوری بسته به نوع سؤال شما متفاوت است. اگر سؤال کوتاه بپرسید به طوری که پاسخ آن زیاد نبوده و وقت وکیل را نگیرد هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و می توانید به سادگی موقعیت مشاوره را دنبال کنید.

مزایای وکیل انلاین برای شهرستانی ها

این موضوع برای شهرستانی ها و همه افراد مد نظر قرار گرفته و ارتباط هم به صورت تلفنی و هم به شکل آنلاین و از طریق واتساپ صورت می‌گیرد. یعنی شما سؤال خود را مطرح می‌کنید و وکیل سریعاً بهترین پاسخ را بر اساس شرایط موجود در اختیار شما قرار می دهد. البته که موقعیت پرونده در این راستا بسیار مهم بوده و شرایط به شکلی است که بتوانید از جدیدترین قانون برای حل پرونده حقوقی خود استفاده کنید. یک موضوع مهم دیگر که نباید فراموش کنید این است که به طور کلی مباحث حقوقی با تغییرات خاصی همراه هستند و می بایست جدیدترین تغییر در پرونده حقوقی اعمال شود که قطعاً نیاز به یک وکیل خبره خواهد داشت و شخص به تنهایی نمی‌تواند از پس آن برآید.

وکیل حقوقی آنلاین

حال می خواهیم بررسی کنیم که چه خدماتی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. دقت کنید که پرونده شما در مورد هزینه وکالت مهمترین چیزی است که ارزیابی می شود یعنی در ابتدا می بایست پرونده خود را به شکل کاملاً حرفه ای تنظیم کنید و در نهایت تلاش خود را داشته باشید تا بتوانید از بهترین وکیل استفاده کنید.

  1. اولین و مهمترین خدمات وکیل آنلاین رایگان این است که پرونده شما را به شکل رایگان بررسی می‌کند و اطلاعات اولیه مربوط به پرونده را مورد ارزیابی قرار دهد این موضوع سبب می شود تا بتواند اطلاعات کلی در مورد پرونده را داشته باشد.
  2. بعدی جلسه‌ای به صورت آنلاین از سوی وکیل با موکل گذاشته شده و سوالاتی که موکل در ذهن خود دارد به وکیل اعلام می‌شود، وکیل به سوالات گوش داده و بررسی‌های لازم روی سوالات را خواهد داشت.
  3. اگر سوالات شما کوتاه باشد یعنی پاسخ به آن نیاز به زمان زیادی نداشته باشد خدمات به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته و وکیل پاسخ سؤال شما را می دهد،بدون اینکه هزینه پرداخت کنید. گاه برای پاسخ به یک سؤال ۱۵ دقیقه از وقت یک وکیل گرفته می‌شود در چنین حالتی هزینه ها متفاوت حساب شده و شرایط بر اساس هزینه ها ارزیابی می شود.
  4. مشاوره هایی که از سوی وکیل به موکل داده می شود بسته به نوع پرونده متفاوت است بنابراین هزینه ها نیز بر اساس نوع پرونده و مدت زمانی که وکیل برای موکل می‌گذارد فرق می‌کند و نباید انتظار داشته باشید که هزینه ها یکسان باشند.اما بسیاری از خدمات به صورت رایگان در اختیار موکل قرار می‌گیرد و شخص موکل در هر زمینه اگر علم کافی نداشت می‌تواند از وکیل خود بپرسد و توضیحات لازم را دریافت کند.

شما می توانید از خدمات مشاوره حقوقی رایگان در تهران استفاده کنید این خدمات به صورت ۲۴ ساعته در اختیار شما قرار می گیرد و وکیل از طریق تلفن و یا واتساپ توضیحات لازم را در اختیار شما قرار داده و کمک می کند تا پرونده شما به شکل کاملا دقیق و اصولی پیش برود نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که به‌طور کلی مشاوره حقوقی تلفنی باید با اعتماد هر دو طرف صورت بگیرد. یعنی نیاز است که شما به وکیل موردنظر اعتماد کنید و او را امین پرونده خود بدانید. چه خوب است که رزومه کاری وکیل را مطالعه کنید و اطلاعات مربوط به سایر موکلان را نیز در نظر بگیرید در چنین شرایطی متوجه می شوید که وکیل مورد نظر تا چه حد بر روی کار خود تسلط داشته و امانت دار خوبی است یک نکته مهم دیگر این است که بسیاری از خدمات حقوقی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و در هر ساعت از شبانه روز می توانید ارتباط خوبی فراهم سازید‌.

مشاوره حقوقی رایگان در مورد ملک

وکیل حقوقی شهرداری

مشاوره های حقوقی که در مورد ملک در اختیار شما قرار می‌گیرد متفاوت است و این موضوع بستگی به شرایط پرونده شما دارد گاهی یک ملک به چندین نفر فروخته می‌شود و این موضوع می بایست توسط یک وکیل خبره دنبال شود گاه دیده می‌شود که ملکی به طور کلی اجازه فروش نداشته اما از سوی فروشنده اقدامات فروش صورت می گیرد در چنین شرایطی نیاز است که از مشاوره حقوقی رایگان در مورد ملک استفاده کنید و اجازه دهید که پرونده های مربوط به ملک مورد نظر به صورت کاملاً دقیق و اصولی اجرا شود.

چطور سوالات خود را با مشاور حقوقی در میان بگذاریم؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد می پرسند و با آن مشکل دارند این است که چطور می‌بایست با مشاوره حقوقی ارتباط بگیرند و سوالات خود را با او در میان بگذارند. در جدول زیر روش های ارتباط با وکیل حقوقی را به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار داده ایم تا بدانید که چطور می‌بایست عمل کنید.

ارتباط از طریق تلفن: یکی از روش های ارتباط با وکیل حقوقی از طریق تلفن است یعنی شما به عنوان موکل با وکیل خود به شکل تلفنی ارتباط می گیرید و سوالات خود را با او در میان می گذارید. در چنین شرایطی وکیل بر اساس زمانی که به صورت تلفنی در اختیار شما قرار میدهد هزینه‌ها را برآورد می کند به طور کلی ارتباط از طریق تماس تلفنی می تواند از ۱۵ دقیقه تا یک ساعت و نیم بسته به شرایط پرونده متفاوت خواهد بود.
ارتباط از طریق واتساپ: روش دیگر ارتباط با وکیل حقوقی به واسطه واتساپ است در چنین شرایط شما مدارک مورد نظر را از طریق واتساپ برای وکیل ارسال می کنید و مدارک را مطالعه کرده و به طور کلی توضیحات لازم را به صورت صوتی و در صورت نیاز به صورت ارتباط تصویری به شما اعلام می کند این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید همیشه با وکیل در ارتباط باشید و در صورت بروز هر مشکلی سریعاً بااو ارتباط بگیرید البته خدمات ارتباط فوری کمی هزینه برتر است.
ارتباط آزاد با وکیل: در این صورت شما میتوانید در هر زمان از شبانه روز با وکیل ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید و محدودیت زمانی نخواهید داشت. از یاد نبرید که هزینه ارتباط ازاد با وکیل می بایست به شکل خاص خود دنبال شود و در نهایت پرونده کاملا اصولی پیش برود. ارتباط ازاد با وکیل در هر شرایطی کمک میکنم تا جلوی ضرر هر چه زودتر گرفته شود و مشکلات به بهترین نحو برطرف شود پس نگران چیزی نباشید و همه امور را دقیقا دنبال کنید.

مشاوره های حقوقی در زمینه خرید ملک

فرض کنید شما زمینی خریداری کرده‌اید این زمین به صورت وکالتی در اختیار شما قرار گرفته است و یا ملک از سوی فروشنده به صورت وکالتی به شما به عنوان خریدار داده شده است و حالا متوجه شده اید که ملک مورد نظر قبلا به شخص دیگری فروخته شده است وکیل حقوقی بارها و بارها اشاره می‌کند که به هیچ عنوان به دنبال خرید و فروش های وکالتی نباشید، چون دردسر زیادی داشته و به طور کلی خریدار در این راستا مالباخته خواهد بود.

حال افرادی که درگیر چنین مشکلی هستند قطعاً نیاز به مشاوره حقوقی بسیار قوی خواهند داشت. یعنی می‌بایست شخصی وجود داشته باشد که مشاوره لازم را به صورت کاملاً ایده‌آل در اختیار شما قرار دهند اگر در شهرستان زندگی کنید دسترسی به یک وکیل خوب و باسواد کار دشواری خواهد بود و بسیار هزینه بر است و از سوی دیگر امکان دارد که زمان کافی برای دسترسی به وکیل مناسب نداشته باشید. مشاوره حقوقی تلفنی رایگان شبانه‌روزی یکی از روش هایی است که می توانید برای حل مشکل خود انتخاب کنید.

در چنین شرایطی وکیل مدارک شما را دریافت کرده و پرونده شما را مطالعه می‌کند تا متوجه شود که شرایط به چه صورت است. اگر شرایط برای دنبال کردن کار وجود داشته باشد می توانید پرونده خود را به صورت کاملا ایده آل پیش ببرید. در غیر اینصورت شرایط به شکلی دنبال می‌شود که بتوانید تا حدودی هزینه‌های پرداختی را دریافت کنید.

به طور کلی در پرونده های وکالتی نیاز به زمان زیادی خواهد بود و وکیل می بایست بررسی‌های لازم را روی هر قسمت از پرونده به صورت جداگانه انجام دهد در این حالت شما نیاز به وکیل آنلاین خواهید داشت تا بتوانید با او ارتباط بگیرید.

حال می خواهیم در مورد خدماتی که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد صحبت کنیم. برخی از وکیلان شرایطی در نظر می گیرند تا در پاسخ به سوالات کوتاه شما هزینه‌ای دریافت نکنند. مثلاً شما معنی اصطلاحات حقوقی را نمی دانید و یا نسبت به قسمتی از پرونده خود آگاهی کامل ندارید به این ترتیب وکیل توضیحات لازم را به صورت مختصر و رایگان در اختیار شما قرار میدهد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *