مشاوره وکیل تلفنی رایگان ۲۴ ساعته را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی پرسش و پاسخ وکیل آنلاین را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

مهم‌ترین ویژگی یک وکیل خوب، مورد اعتماد بودن وی می باشد. ایـن امر مستلزم وجود صداقت؛ امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد. وکیلی که از نظـر اخلاقی همـه موارد را دارا باشد، ولی فاقد تخصص و علم ضـروری باشد؛ نمی تواند به نحو مقتضی از حقوق موکل خود دفاع نماید. بـعد وکیلی را می توان مورد تاییـد قرارداد که نیز از نظـر تندرست اخلاقی مورد قبول باشد.

وکالت درمعنی کلمه به مفهوم واگذار نمودن هست و در اصطلاحات حقوقی؛ وکالت عقدی هست که به باعث آن یکـی از دوطرف ؛ طرف بـقیـه را برای انجام کاری وکیل یا وکیل خود گزینش می نماید. ضمناً وی میتواند در سمت مشاوره حقوقی به شما کمک نماید.

قانون مدنی وکالت را چنین تعریف کـرده است: وکالت عقدی است که به باعث آن یکـی از طرفین طرف بـقیـه را بر انجام امری وکیل خود قرار می دهد. با انعقاد عقد وکالت؛ وکیل و موکل در مقابل یکدیـگر حق و تکلیف یافته؛ حاوی روابط حقوقی؛ وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند.

اکثر اشخاص نیز طرفدار این هستنـد که پرونده های خود را به برترین وکیل محول کنند. در حوزه لزوم بهره گیری از وکیل متبحر بسیار سخن گفته شده هست و علـی رغم ایـن که هنوز در کشور ما مثل کشورهای گسترش یافته؛

بهره گیری از امکانات وکیل تلفنی پایه یک دادگستری رونق گرفته هست اما آن چنان ویژگی های بهره گیری از وکیل معیـن هست که بیشترکردن کلام؛ توضیحات واضحات خواهد بود.

مهم‌ترین ویژگی یک وکیل خوب مورد اعتماد بودن وی می باشد. ایـن امر مستلزم وجود صداقت؛ امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد. وکیلی که از نظـر اخلاقی همـه موارد را دارا باشد ولی فاقد تخصص و علم ضـروری باشد؛ نمی تواند به نحو مقتضی از حقوق موکل خود دفاع نماید.

بـعد وکیلی را می توان مورد تاییـد قرارداد که نیز از نظـر تندرست اخلاقی مورد قبول باشد و نیز تخصص ضـروری در اموری که به وی سپرده می شـود را به دست آورده باشد. خوشبختانه امروزه وکیل انلاین تلفنی رایگان تمامی این نیازهای افراد جامعه را براورده کرده است.

انواع مشاوره حقوقی + وکیل حقوقی رایگان

استفاده از خدمات و راهنمایی‌های مشاوره حقوقی تنها به صورت حضوری نبوده و افراد می‌توانند با توجه به شرایط خود از کمک‌های مشاوره حقوقی به روش‌های مختلف بهره مند شوند. دو مورد از روش‌های رایج و کاربردی مشاوره حقوقی شامل موارد زیر است:

 • مشاوره حقوقی تلفنی
 • مشاوره حقوقی رایگان آنلاین است

وکیل تلفنی چه کسی است + وکیل حقوقی تلفنی رایگان

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

وکیل تلفنی ، عنوانی به غایت روشن است؛ یعنی تنها با یک تماس ساده، می­ توانید با یک وکیل ارتباط برقرار نموده و از ایشان، مشاوره حقوقی دریافت نمائید. وقتی به مشاوره حقوقی نیاز دارید، کتاب و یا مرجع خاصی برای پاسخگوئی به شما وجود ندارد؛

چرا که دانش حقوق، دانشی گسترده است و اشراف بر دانش حقوقی نیازمند تحصیلات آکادمیک و مطالعات فراوان می ­باشد. علم حقوق نیز با پیشرفت جوامع بشری و همچنین پیشرفت تکنولوژی، رشد و نموّ کرده و خود را با مقتضیات زمان وفق می­ دهد.

آیا مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل تلفنی به اندازه مشاوره حقوقی حضوری موثر است

مجازی، آینه ­ی تمام نمای فضای واقعی است. تماس تلفنی نیز صورتی از فضای مجازی و بالطبع، فضای واقعی است. وقتی ما با یک وکیل تلفنی در ارتباط هستیم، گویی در مقابل یک وکیل و در حضور او هستیم؛ چرا که همان نتیجه­ ای را دریافت می­ کنیم که اگر در دفتر وکیل بودیم، دریافت می­ کردیم. پس شک و تردید در این خصوص، بی­ مورد است.

ما در تماس تلفنی با وکیل، سؤالات و چالش­های حقوقی و قضائی خود را بی ­پرده و صریح طرح می­کنیم و پاسخ عملی و کاربری و شفاف آن را دریافت می­ نماییم و هیچ مسئله­ ی بغرنج و لاینحلی در این زمینه وجود ندارد.

وکیل تلفنی و انلاین محرم راز شما

بر اساس ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی، بخش تعزیرات (مصوب ۱۳۷۵) اشعار می ­دارد: “اطباء و جراحان و ماماها و داروفروشان و کلیه کسانی که به مناسبت شغل یا حرفه ­ی خود، محرم اسرار می شوند، هر گاه در غیر موارد قانونی، اسرار مردم را افشا کنند، به سه ماه و یک روز تا یک سال حبس و یا به یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم می ­شوند”.

همچنین ماده ۷۴۵ همان قانون (ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای) نیز مقرر می ­دارد:

“هر کس به وسیله­ ی سامانه­ های رایانه­ ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد”.

ماده ۶۴۸ افشای سر توسط افرادی است که به مناسبت شغل یا حرفه­ ی خود، محرم اسرار می ­شوند و ماده ۷۴۵ افشای سر به وسیله­ ی سامانه­ ای رایانه ای و مخابراتی جرم ­انگاری شده است؛ فارغ از اینکه به مناسبت شغل یا حرفه­ ی خود، محرم اسرار باشند یا نباشند.

جرم موضوع ماده ۷۴۵، جرم مقید است و فقط در صورتی جرم، محقق می­ شود که افشای سر، منجر به تضرّر شده یا عرفاً موجب هتک حیثیت فرد شود. اما جرم موضوع ماده ۶۴۸، جرم مطلق است و صِرف افشای سر، باعث تحقق جرم است (حتی اگر این اقدام منجر به ضرر یا هتک حیثیت نشود).

وکیل تلفنی چگونه میتواند مشکل حقوقی مردم را حل و فصل کند

مشکلات حقوقی، علیرغم صورت­های متفاوت، معنی واحدی دارند. به این معنی که اگر چه دعاوی قضائی، مختلف از هم و متفاوت با یکدیگر می ­باشند، اما در معنی و غایت متحدند. یعنی هدف و غایت هر خواهان و شاکی از طرح دعوی، پیروزی در دعواست. هدف و غایت هر خوانده و مشتکی عنه هم رفع دعوا و اتهام از خود می باشد.

با بیان این مقدمه می­توان دریافت که وکیل تلفنی تفاوتی با وکیل حضوری نخواهد داشت، پس عاقلانه تر است تا با یک وکیل به صورت تلفنی مشورت کنید. هر چند که اقتضای برخی دعاوی، اعطای وکالت به وکیل و عقد قرارداد وکالت و حضور مستمر وکیل در محاکم است.

پس جز آنچه که اعطای وکالت به وکیل و حضور او در محاکم نیاز است، در سایر موارد مخصوصاً در موارد مشاوره­ ی حقوقی و قضائی، وکیل تلفنی راهکار مفید و ارزنده ای تلقی می ­شود و می­تواند بسیاری از گروه­های کور و دغدغه­ های ذهنی ما در خصوص مسائل حقوقی و قضائی را مرتفع نماید.

ویژگی های وکیل تلفنی رایگان

 • حضور در دفتر وکیل، به شما قدرت شناسایی زیادتر و اعتماد بهتری در حوزه تسلط وی به مـوارد حوزه تخصصی وکالتش را می دهد. شما با رجوع حضوری خواهید توانست با مراجعین قبلی حرف کـرده و از میزان رضایت آنان نسبت به روند دنبال کردن پرونده اطلاع داشته باشید. علاوه بر آن خواهید توانست از نزدیک با رزومه کاری و پرونده های قبلی وکیل مورد نظـر آشنا شوید.
 • قبل از گزینش نوع مشاوره، اعم از حضوری، تلفنی و اینترنتی می بایست نکته های را مدنظر قرار دهیم تا با آگاهی کامل نوع پروسه دنبال کردن پرونده حقوقی خود را گزینش نماییم.
 • بدیهی هست که مشاوره حقوقی حضوری، منوط به پرداخت حق مشاوره می باشد. مناسب تر هست قبل از حضور در محل دفتر وکالت خود، از هزینه حدودی حق مشاوره به شیوه تلفنی یا مجازی آگاهی پیدا کنید تا بتوانید مناسب تر تصمیم گیری نمایید .
 • جدای از این برای ممانعت از اتلاف زمان خود، همه اسنادی که احتمالا می دهد ضـروری باشند را به همراه داشته باشد. در این زمینه هم خواهید توانست به شیوه غیر حضوری از وکیل یا منشی وکیل خود آگاهی در مورد اسناد مورد نیاز تهیه نمایید.
 • در دفاتر مشاوره یا وکالت با تعداد مراجعین زیاد، هر رجوع کننده زمان تعیین شده ای برای انجام رجوع حضوری دارد که با دقت به مورد حقوقی وی از پیش تعیین می شود. از این رو برای احترام به زمان خود و دیگران حتی المقدور یک ربع جلوتر از وقت مقرر خود در دفتر حضور پیدا کنید تا پـس از پرکردن ساختارهای لازم، بتوانید در وقـت ویژه به خود در دفتر وکیل حضور پیدا کنید.

ویژگیهای یک وکیل تلفنی خوب چیست

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

 1. تحقیق کنید زیرا می بایست از توانایی علمی ؛ شهرت ؛ تجربه ؛ حسن اخلاق و حق الوکاله و سایر خصوصیات یک وکیل خوب مطمئن شوید تابتوانید که پرونده ای که گاه سرنوشت زندگی شما را تعداد خواهد زد ؛ به دستان با کفایت لو بسپارید.
 2. هیچگاه صرفاً به تبلیغاتی که یک وکیل کرده هست اکتفا ننماید. تبلیغات تلویزیونی ؛ اینترنتی و دیگر رسانه های دسته معیار و ملاک مناسبی برای تحقیق نیستند. می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و دربـاره سابقه وکیلی که نیت گزینش آن را دارید اطلاع پیدا کنید.
 3. سن و جنس وکیل ( زن یا آقـا بودن ) ملاک و معیار مناسبی برای خوب بودن یا بد بودن وکیل نمی باشد. گاهی اوقات یک وکیل تحصیل کرده جوان بسیار می تواند از یک وکیل سالخورده و به شکل با تجربه به کار شما بیاید. زن یا مرد بودن وکیل خیلی اهمیت ندارد و ملاک علم ؛ شهرت وحسن خلق او می باشد.
 4. شخصی که عنوان وکیل و مشاوره حقوقی را اخذ می نماید علاوه بر این که حداقل مدرک کارشناسی رشته حقوق را دارد ؛ وهله بسیار سخت کانون وکلا را برای دریافت پروانه گذرانده می باشد.

چرا برخی از افراد از مشاوره حقوقی رایگان نتیجه نمی گیرند

نتیجه دلخواه نگرفتن در برخی از پرونده‌های حقوقی باعث می‌شود تا ضرر و زیان بسیار زیادی به افراد تحمیل شود. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که برخی از پرونده‌های حقوقی به نتیجه دلخواه نمی‌رسند، عدم مشورت با مشاور حقوقی است. ضرورت مشاوره  برای گرفتن نتیجه مناسب از پرونده‌های حقوقی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

برخی از افراد ممکن است از ضرورت مشاوره  اطلاع نداشته باشند و پس از صادر شدن رای و برای استفاده جهت رای تجدیدنظر به مشاور حقوقی مراجعه نمایند. بدین ترتیب بهتر است که قبل از انجام هر کاری در زمینهٔ حقوقی، با مشاورین متخصص در این حوزه مشورت شود.

در نهایت توصیه میشود قبل از انجام هرگونه اقدامی با وکیل حضوری یا غیر حضوری مشورت کرده و سپس تصمیم خود را به مرحله ی اجرا بگذارید. بسیار دیده شده است که افراد به دلیل سهل انگاری و استفاده دیرهنگام از مشاوره حقوقی دچار خسارات مالی شدیدی می شوند.

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی و آنلاین

مشاوره حقوقی تلفنی به کاربران و مراجعین محترم این امکان را می‌دهد تا تنها با یک تلفن و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی مورد نظر تماس گرفته و امور خود را با ایشان در میان بگذارند.

مشاوره حقوقی تلفنی به صورت رایگان و تمام وقت در اختیار افراد بوده و آنها می‌توانند تمامی مسائل حقوقی، کیفری، خانوادگی و…. خود را توسط گروهی از افراد متخصص و کارشناسان پیگیری نمایند.

از جمله مزایای مشاوره حقوقی تلفنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی ندارد
 2. از بین رفتن مشکلات مربوط به دریافت وقت ملاقات با وکلا
 3. امکان ارتباط با مشاورین حقوقی از نقاط مختلف کشور
 4. پیگیری امور حقوقی بدون نیاز به حضور در دفاتر وکلا و مشاورین
 5. امکان ارتباط با مشاوره حقوقی در موارد ضروری و مکان‌های خاص

با مشاور حقوقی آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید

امروزه در عصر ارتباطات و تکنولوژی بستری فراهم گردیده است که به ما این امکان را می‌دهد که نیازهای خود را در کوتاه‌ترین زمان برطرف نماییم. یکی از توانمندی‌های این عصر رفع نیازها به کالا و خدمات از طریق اینترنت و در بستر فضای مجازی می‌باشد.

مشاور حقوقی آنلاین و تلفنی همانند یک همراه همیشگی می تواند همیشه در کنار شما باشد و شما را نسبت به چالش ها و مسائل قانونی مختلف آگاه کند. شاید برای شما هم بسیار پیش آمده باشد که به دلیل آنکه از مسائل حقوقی آگاهی نداشته اید،

دچار مشکل شده اید و خسارات و آسیب های مادی و غیر مادی فاوانی را متحمل شده اید، در چنین مواردی بهتر است قبل از بوجود آمدن چنینی خساراتی در هر مکان و زمانی که هستید، سریعا از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین  و تلفنی استفاده کنید.

مشاور حقوقی یکی از متخصصین حقوقی است که با ارائه راهکارهای حقوقی دقیق می‌تواند مسیر را برای شما هموار سازد. در واقع می توان گفت مشاور حقوقی به شما راهکار می‌دهد تا خود به صورت عملی آن راهکارها را عملی سازید.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

۱da.ir

b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *