وکیل آنلاین تلفنی را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل آنلاین تهران را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وکیل آنلاین تلفنی تمامی سوالات شما را مبنی بر چک و سفته و قوانین مربوط به آن پاسخ می دهد. وکیل تخصصی چک به شما کمک می کند تا مشکلاتی که در زمینه چک و سفته دارید را با قانون و به درستی حل کنید.

نیاز به وکیل آنلاین تلفنی مخصوص چک

می‌دانیم که در دنیای امروز چک در لیست اسناد تجاری مهم قرار دارد و البته که در چرخه اقتصاد و تجارت توانسته اهمیت بالایی داشته باشد. امروزه بسیاری از معاملات هم از طریق پول نقد و هم توسط چک صورت می گیرد.

چک سبب می شود که پروسه معاملات تجاری سرعت بیشتری پیدا نماید و تا حد زیادی را آن را سهولت می ده. دقت کنید که وکیل تخصصی چک این قابلیت را دارد که مشکلات جدی که در معاملات وابسته به چک ایجاد می شود را برطرف سازد. او:

با قوانین مربوط به چک و نحوه استفاده و همینطور چگونگی وصول آن آشنایی کامل دارد.

او فردی آگاه است و می تواند به واسطه قانون پروسه های مربوط به چک را برطرف سازد.

یک سری روش ها بلد است که سرعت در وصول چک ایجاد می کند و یکی از بهترین شاخص هایی است که می تواند اثرگذار باشد.

اطلاعاتی که وکیل تخصصی چک در مورد چک و اجزای آن به شما می دهد!

ماده ۳۱۰ قانون تجارت می گوید که چک یک نوشته است که به واسطه آن پول از شخصی به شخص دیگر منتقل می سازد. در واقع چک نوشته ای است که به موجب آن صادرکننده همه یا قسمتی از پولی را نزد بانک دارد پس می گیرد و به شخص دیگر واگذار می کند اما ارکان اصلی چک از قرار زیر است:

صادرکننده چک: صادرکننده به شخصی گفته می شود که صاحب حساب است. او شخصی است که برگه چک را تکمیل کرده و امضا می کند.

دارنده چک: دارنده به فردی گفته می شود که چک برای او صادر شده است. در واقع چک این امکان را خواهد داشت که در وجه شخص معینی صادر شود. از سوی دیگر تعریف دیگری نیز برای دارنده چک وجود دارد و کسی که به واسطه پشت نویسی و یا وراثت نیز چکی به او انتقال یافته است نیز دارنده چک محسوب می شود. در واقع تنها دارنده چک می تواند اقدامات لازم برای شکایت کیفری را نسبت به چک های برگشتی داشته باشد. در واقع وجه تنها به کسی پرداخت می شود که یا چک به نام وی است و یا پشت نویسی شده است.

محال علیه: یک عبارت مهم دیگر که بارها از وکیل آنلاین تخصصی چک پرسیده می شود عبارت محال علیه است. در اسناد تجاری محل یعنی پول یا وجه و چک بی محل در واقع به چکی گفته می شود که در حساب پولی وجود ندارد حال نوبت به تعریف محال علیه است. محال علیه در واقع به محلی گفته می شود که پول در آن وجود داشته و یا نگهداری صورت می گیرد. به زبانی ساده‌تر در بررسی چک، محال علیه به معنی همان بانک است. مثلاً در سند تجاری چک صادرکننده چک دستور محال علیه را می دهد و به این ترتیب پول چک به دارنده واریز می شود.

تعریف چک عادی از زبان وکیل آنلاین

می‌دانیم که چک یک نوع سند تجاری متداول بوده که در بسیاری از معاملات جایگاه خاص خود را دارد و یک سری ویژگی و کارایی مربوطه را شامل شده است. به طور کلی چک ها در مدل های مختلفی هستند که در این بخش تعریف چک عادی از زبان وکیل تخصصی چک گفته می شود. چک عادی به چکی گفته می شود که:

صاحب حساب صادرکننده آن در وجه سایر افراد است.

چک عادی در لیست چک هایی قرار دارد که اعتبار پرداختی خاصی ندارند در واقع تنها به اعتبار صاحب حساب اعتمادسازی صورت می گیرد.

موضوع از این قرار است که وکیل تخصصی چک توصیه می کند که به دلیل نداشتن اعتبار پرداختی بالا در خصوص چک های عادی بهتر است که تنها از افرادی که مطمئن هستید حساب کافی دارند و همینطور از افرادی که نسبت به آنها شناخت دقیق دارید چک عادی را قبول کنید.

در واقع امکان بی محل بودن چک های عادی بسیار زیاد است و بخش مهمی از رویکرد چک را مدنظر قرار می دهد از سوی دیگر چک های عادی به واسطه موقعیتی که دارند اجرا می شوند و شاخص بندی های قابل قبول ندارند پس باید دقت لازم مبذول شود.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

تعریف چک تایید شده از زبان وکیل واتساپ

چک های تایید شده از آن دسته چک ها است که رویکرد متفاوت با چک های عادی دارند:

اعتبار پرداختی برای چک تایید شده بالا است و به نسبت چک عادی گزینه بهتری محسوب می شود. در واقع بانک وجه چک را در حساب تایید می کند.

اجازه دهید این موضوع را به زبانی ساده‌تر برای شما توضیح دهیم. شرایط به این صورت است که چک تایید شده در ابتدا توسط بانک بررسی می شود.

بانک حساب صادرکننده چک را بررسی می کند و رقمی که روی چک نوشته شده را به نسبت حساب می سنجد.

در صورتی که مبلغ مورد نظر وجود نداشته باشد این چک قابل قبول نیست.

در صورت وجود مبلغ در حساب، بانک وظیفه دارد، مبلغ روی چک را از حساب جدا نماید و مسدود سازد.

وجه تایید شده نیز در نهایت تنها به دارنده چک پرداخت خواهد شد.

این چک به نسبت چک های عادی اعتبار بیشتری دارند و گزینه بهتری محسوب می شوند.

روش های شناسایی انواع چک

 دو موردی که در ابتدا و در بخش قبل ذکر شده بیشترین استفاده را دارند اما چک ها دسته بندی دیگری نیز دارند و شما به سادگی می توانید از وکیل آنلاین خود بخواهید که تعریف درستی از چک ها داشته باشد تا موقعیت خودتان را مشخص کنید.

چک تضمین شده یا بانکی این مدل چک ها از سوی بانک صادر شده و به تقاضای مشتری است. در واقع این چک ها در وجه خود بانک صادرکننده است و مزیت مهمی که برای چک تضمین شده یا بانکی وجود دارد این است که این مدل از چک ها خود تضمینی از پرداخت وجه توسط بانک هستند! البته شعب همان بانک نیز قابل قبول است. این چک به صورتی هستند که در واقع بانک قبول می کند که در زمان موعد چک، پرداخت لازم را داشته باشد.
چک مسافرتی چک مسافرتی به چکی گفته می شود که به واسطه بانک صادر می شود و شامل وجه ای است که در هر یک از شعب بانک به واسطه نمایندگان و کارگزاران پرداخت خواهد شد. این چک ها زمان و شرایط استفاده خاص خود را دارند و به نوبه خود موقعیت استفاده از این دسته چک ها فرق می کند.
چک سفید امضا خطرناک‌ترین نوع چک به طوری که صادرکننده چک را امضا می کند اما اثری از نام دارنده و تاریخ و سایر موارد نیست و فرد هر مبلغی که دوست دارد روی آن می نویسد! چک سفید امضا مشکلات خاص خود را دارد و نیاز به وکیل کاملاً تخصصی در این راستا است.
چک مدت دار چک های مدت دار که به آن وعده دار نیز گفته می شود در واقع به چک هایی می گویند که مثلاً در تاریخ امروز اما برای مدتی بعد صادر می شود و در این زمینه تاریخ صدور و سررسید بسیار متفاوت هستند. دقت کنید که تاریخ صدور چک و سر رسید مثلاً ۲ الی ۵ ماه با هم فرق دارند.

توضیحاتی که دادیم مشخص می کند که هر یک از چک ها قوانین و دردسرهای خاص خود را دارند بنابراین باید به دقت بتوانید شاخص های خاصی را مدنظر قرار دهید و از وکیل تخصصی چک استفاده کنید به طوری که مشورت های لازم به شما داده شود و بتوانید با خیالی راحت اصول چک را رعایت کنید. از یاد نبرید که مشکلات حقوقی ناشی از عدم آگاهی و اشراف به چک سبب ضرر و زیان گسترده ای می شود و برای شما دردسر ساز است.

روش های وکیل تخصصی چک در صورت عدم قابلیت وصل چک

Online telephone lawyer
Online telephone lawyer

واژه چک بی محل حتماً بارها و بارها به گوشتان رسیده است در واقع چکی که فرد با مراجعه به بانک از عدم موجودی کافی در آن مطلع می شود و شخص نمی تواند چک خود را وصول کند. حال سؤال اینجاست که در چنین شرایطی باید چه کرد و چه تصمیمی می تواند این مشکل را برطرف سازد؟

دارنده چک می بایست بر اساس شرایط موجودی حساب و مبلغ چک یکی از دو روش زیر را دنیا نماید.

روش اول درخواست صدور گواهی عدم پرداخت است که در واقع نسبت به تمام مبلغ چک ارزیابی می شود:

یک سری اصلاحات جدید قانون صدور چک ایجاد شده است به این ترتیب که اگر وجه چک به هر علتی پرداخت نشود بانک این وظیفه را دارد که بر اساس درخواست از سوی دارنده چک، غیرقابل پرداخت بودن آن را در سامانه یکپارچه بانک مرکزی ثبت کند.

در این صورت کد رهگیری دریافت می شود و درج در گواهینامه نیز صورت می گیرد به شکلی که مشخصات چک و هویت و نشانی کامل صادر کننده نیز در آن ذکر شده است. به هر صورت علت یا عللی که برای عدم پرداخت چک وجود دارد صریحاً قی می شود و در نهایت امضا و ممهور شده و تسلیم می گردد.

موضوع مهم اینکه گواهینامه های فاقد کد رهگیری و فاقد مهر شخص حقوقی ترتیب اثر داده نمی شود و غیرقابل قبول است.

البته که نیاز است که مطابقت یا عدم مطابقت امضا صادرکننده بر اساس نمونه امضا موجود در بانک بررسی شود. بانک نیز این شرایط را مد نظر قرار می دهد که برای اطلاع صادر کننده چک می بایست به سرعت نسخه دوم از برگ را به اخرین نشانی که از صاحب حساب وجود دارد ارسال کند.

روش دوم به این صورت است که اگر مقدار پولی که در حساب فرد وجود دارد از مبلغ چک کمتر باشد، وجه موجود در حساب برداشت شده به شخص ارائه می شود و در نهایت درخواست گواهی داده می شود تا نسبت به کسری مبلغ باقیمانده شرایط سنجیده شود.

در واقع بانک مبلغ چک را سریعاً در سامانه بانک مرکزی وارد می کند و کد رهگیری دریافت می کند و آن را در گواهینامه درج می کند. سپس مشخصات مذکور را به متقاضی ارائه می دهد. چک به نسبت مبلغی که هنوز پرداخت نشده است بی محل محسوب می شود.

وظایف وکیل تخصصی چک

همانطور که در مقاله توضیح داده شد وکیل تخصصی چک فردی است که می تواند طبق شرایط و آگاهی و تجربیاتی که دارد نسبت به وصول چک یک سری شرایط را مدنظر قرار دهد. به طور کلی وکیل تخصصی چک بررسی های دقیقی در راستای سرعت بخشی مطالبات صورت می دهد و سبب می شود که از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شود.

مثلاً پس از اینکه گواهی عدم پرداخت اخذ شد نیاز است که یک سری اقدامات صورت بگیرد. مثلاً فرد می بایست طرح شکایت کیفری داشته باشد. این امکان را دارد که اقدامات لازم در از طریق دوایر اجرای ثبت نماید. همینطور می تواند به محاکم قضایی مراجعه کند و درخواست صدور اجرائیه داشته باشد.

دقت کنید که صادرکننده چک می بایست مسئولیت کیفری را علاوه بر مسئولیت مدنی بپذیرد و همه این موارد نیاز به یک وکیل تخصصی خبره دارد تا توضیحات و راهنمایی های لازم را در زمان دقیق ارائه دهد.

روش های ارتباط با وکیل آنلاین تلفنی

شما می توانید در ابتدا وکیل مورد نظر را انتخاب کنید. این کار با بررسی و پرس و جو و مقایسه صورت می گیرد.

سپس اقدام به بررسی روش های ارتباط با وکیل نمایید.

وکیل به شما خواهد گفت که شرایط ارتباط با وی به چه صورت است بنابراین بهتر است موقعیت ارتباطی را بسنجید و سعی کنید همه چیز را مدنظر قرار دهید.

موضوع دیگر اینکه وکیل آنلاین به طور کلی به شخصی گفته می شود که می تواند عملکرد وکالت را به خوبی دنبال کند و همه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد پس یک نکته مهم را از یاد نبرید که یک وکیل خوب باید زبانی ساده برای توضیح داشته باشد تا موکل در جریان پرونده قرار بگیرد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: zaya.io b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *