وکیل پاسخگو آنلاین را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل خانواده آنلاین چت رایگان را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وکیل پاسخگو آنلاین به شما کمک می کند تا از جدیدترین قوانین روز ایران در زمینه پرونده خود اطلاعات کافی کسب نمایید. به خصوص در پرونده های قتل که در نظام حقوقی کشورهای مختلف بزرگترین جرم محسوب می شود.

وکیل آنلاین قتل در یک نگاه

وکیلی که زمینه تخصصی وی در پرونده های قتل است می تواند به صورت آنلاین یک سری اطلاعات مهم در اختیار شما قرار دهد. البته دقت کنید که در همه پرونده های قتل، لزوما، قاتل با حکم اعدام مواجه نمی شود و بر اساس هدف و انگیزه قتل و شرایطی که در پرونده وجود دارد در این زمینه تصمیم گیری صورت می گیرد. بنابراین ثابت کردن گناهکار بودن و یا بیگناه بودن یک شخص از موارد بسیار مهم و دشوار است که می بایست بر اساس قوانین و بندهای حقوقی در نظر گرفته شود.

انواع قتل از نظر قانون

قتل در لیست سنگین ترین جرم های شناخته شده است و مجازاتی که برای قتل در نظر گرفته می شود بسیار مهم است.

به طور کلی قانون قتل را در سه دسته عمد، شبه عمد و خطای محض تقسیم کرده است و هر یک مجازات مختلفی نسبت به هم دارند.

دفاع از یک قاتل بسیار سخت بوده و از مشکل ترین پرونده های کیفری محسوب می شود.

قتل عمد قتل عمد همانطور که از اسمش مشخص است یعنی قتل از قصد صورت بگیرد و هدف لطمه زدن به حیات دیگری است. این لطمه می تواند توسط یک کار مادی یا فیزیکی صورت بگیرد. مثلاً یک مثال ساده این است که یک مادر به نوزادی که حضانت وی به مادر سپرده شده است شیر ندهد و بچه تلف شود در این صورت قتل عمد صورت گرفته است. سقط جنین شامل این مورد نمی شود.
قتل شبه عمد این نوع قتل ها بسیار پیچیده هستند به طوری که در یک دعوا یا دیگری یک شخص به صورت غیر عمد کشته می شود اما قاضی پرونده نمی داند که قتل واقعاً غیر عمد است و یا از نظر روانی فرند قاتل نیت کشتن شخص مورد نظر را داشته است.
قتل با خطای محض در این شرایط به صورتی است که قتل با تصمیم قبلی صورت گرفته است و در واقع قصد و انگیزه برای قتل جدی بوده است.
قتل غیر عمد این نوع قتل ها از روی بی احتیاطی و یا غفلت صورت می گیرد و به نوبه خود پرونده آن پیچیدگی های خاص خود را دارد که باید توسط وکیل بررسی شود.

مجازات ارتکاب قتل از نظر وکیل متخصص آنلاین

برای اینکه سطح مجازات قتل بررسی شود موارد زیر بسیار مهم هستند:

  1. در ابتدا نیاز است که انگیزه متهم به قتل بررسی شود و شرایط پرونده در این رویکرد بسیار مهم است.
  2. در صورتی که قاتل به صورت عمد اقدام به قتل کرده باشد، مجازات برای او قصاص نفس است و این موضوع برای او اجرا خواهد شد.
  3. قصاص نفس در این شرایط یعنی اعدام صورت بگیرد. در واقع قانونگذار باید فرد قاتل را محکوم به اعدام نماید.
  4. حال اگر قاتل به قصد دفاع از خود سبب کشتن مقتول شده است، در این شرایط مجازات متفاوت خواهد بود.
  5. در چنین شرایطی که قتل عمد نبوده وکیل تخصصی پرونده های قتل بسیار کمک می کند و سبب می شود که شواهد و مدارک کافی جمع‌آوری شود و این موضوع عملکرد قوانین حقوقی را دقیق تر می کند و بسیار اثر بخش است.
  6. اینکه یک وکیل تنها به قوانین حقوقی تسلط داشته باشد کفایت نمی کند و او باید بتواند موارد متعددی را در نظر بگیرد و بتواند مهارت و تسلط کافی بر روی شرایط داشته باشد تا قصاص نفس و پرداخت دیه برای شخص متهم به حداقل برسد.

وظایف وکیل قتل آنلاین

مسئولیت وکیل قتل بسیار سنگین است و در زمانی که ارتکاب قتل محرز نشده است باید بتواند مستندات کافی برای اثبات قتل ارائه دهد تا پروسه تبرئه از قتل به درستی طی شود. وکیل می بایست بتواند وکالت را از دو طرف پرونده بر عهده داشته باشد. شرایط به این صورت است:

گاه نزاع به صورت دسته جمعی بوده و یا شامل اختلافات خانوادگی می شود و درگیری رخ می دهد در این شرایط نیز افرادی کشته می شوند در چنین پرونده هایی بسیار مهم است که ادعای متهم به قتل اثبات شود و اثبات این ادعا سبب می شود تا فرد اتهام قتل را تبرئه نماید.

از سوی دیگر اولیای دم برای اینکه قتل را اثبات کنند نیاز به ادله کافی دارند و نیاز است که انگیزه فرد برای ارتکاب قتل بررسی شود و این موضوع روی تصمیم گیری قاضی پرونده بسیار تاثیرگذار است.

وکیل قتل می بایست به تمام امور پلیسی، رویه دادگاه، قوانین حقوقی و همینطور سایر مسائل اشراف کافی داشته باشد. در پرونده های قتل مسئله مرگ و زندگی موکل در میان است و بسیار مهم است که یک وکیل قتل حرفه ای انتخاب شود تا پروسه به طور دقیق و کافی پیش برود.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

مزایای وکیل قتل واتساپ

وقتی برای پرونده های قتل از وکیل استفاده کنید در واقع یک سری مزایا برای شما در نظر گرفته می شود که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

وکیل قتل مانند یک راهنما و کارشناس حقوقی است و می تواند همه مسیر پرونده را با موکل خود همراه سازد.

وکیل می تواند به جای موکل خود در جلسات دادگاه حضور داشته باشد و دیگر نیازی به حضور موکل نیست

وکیل می تواند شرایط رضایت یا عدم رضایت از سوی موکل خود را به دادگاه اعلام نماید.

وقتی از وکیل برای پرونده های قتل استفاده می شود زمان رسیدگی به پرونده کوتاه می شود و به نوبه خود دیگر نیاز به رفت و آمد حضوری موکل خواهد بود.

بارها دیده شده است که قاتل پس از ارتکاب قتل، متواری می شود و دسترسی به وی بسیار سخت می شود. در این شرایط وکیل قتل کمک می کند تا طرح شکایت به خوبی ایجاد شود و اقدامات لازم صورت بگیرد تا حکم جلب قاتل فراهم شده و او دستگیر شود.

در صورتی که اولیای دم مقتول حاضر به رضایت شده باشند، وکیل قتل میتواند مدارک و مستندات کافی را جمع‌آوری نماید و پروسه پرداخت دیه و اخذ رضایت نامه را انجام دهد.

گاه نیز موکل بی گناه است و وکیل قتل می تواند بر اساس مدارک و مستندات موجود، بی گناهی موکل خود را ثابت نماید و این رویکرد سبب می شود که زندگی دوباره ای به او برگردد.

طرح شکایت با راهنمایی وکیل قتل

یکی از مواردی که بسیار مورد سؤال قرار می گیرد چگونگی اقدام برای طرح شکایت قتل است که می بایست به درستی ارزیابی شود. برای طرح شکایت قتل باید:

مدارک و مستندات کافی را برای درخواست شکایت به مراجع قانونی ارائه داده و مراجعه نماید.

موضوع این است که افراد آشنایی کافی با قوانین قضایی و حقوقی ندارند و در واقع دقیقاً نمی دانند که باید از کجا و چطور شروع کنند.

در این شرایط زمان زیادی از دست می رود و اگر زمان از بین برود امکان اینکه مشکلات زیادی ایجاد شود بسیار دیده می شود.

وکیل قتل به همه قوانین حقوقی و قضایی تسلط کافی دارد و این شرایط را دارد که در مدت زمان بسیار کوتاه یک سری اقدامات لازم را انجام دهد تا پرونده به طور دقیق به جریان بیفتد و این وظیفه اصلی وکیل قتل محسوب می شود.

بارها دیده شده که فرد در زندان است و عملاً نمی تواند خود برای پیگیری پرونده اقدام نماید.

برای اینکه وکیل قتل این امکان را داشته باشد که وکالت پرونده را در دست بگیرد می بایست یک سری مدارک و مستندات به او ارائه شود و همینطور بر اساس یک وکالتنامه مشخص شود که اختیارات لازم برای پیگیری پرونده توسط وکیل صورت می گیرد.

سوالات مهم از وکیل قتل

  • آیا هر وکیلی می تواند پرونده های قتل را مورد بررسی قرار دهد؟

خیر! وکیل قتل کسی است که وکالت برای پرونده های قتل و جنایی را بر عهده می گیرد او به طور کامل از شرایط قتل و قوانین و شرایطی که برای پرونده های قتل مطرح است اطلاع دارد.

 

  • آیا وکیل قتل می تواند وکالت اولیای دم را بر عهده داشته باشد؟

بله این امکان فراهم است که وکیل پرونده هایی که در زمینه ارتکاب قتل هستند و همینطور پرونده هایی که شرایط جنایت برای هر دو سمت متهم به قتل و اولیای دم او را برعهده بگیرد.

قتل ها چند نوع هستند و چه مجازاتی دارند؟

طبق قوانین حقوقی در ایران در صورتی که قتل به صورت عمد بوده و شرایط انکار ناپذیر باشد مهم به قتل می بایست پروسه قصاص به نفس که همان اعدام است را طی کند.

در مواردی دیگر که قتل غیر عمد باشد و یا قتل به صورتی با برنامه ریزی صورت گرفته باشد بر اساس شرایطی که مطرح است مجازات در نظر گرفته می شود که شامل اعدام، حبس ابد یا پرداخت دیه بسته به میزان غیر عمد بودن قتل است.

مسئولیت های وکیل قتل به چه صورت است؟

وکیل این امکان را دارد که همه مواردی که موکل باید به تنهایی انجام دهد را به تنهایی به جای موکل در جلسات دادگاه انجام دهد. همینطور او می تواند در راستای گفتن رضایت نامه اقدام نماید.، در زمینه پرداخت دیه یک سری شرایط را بسنجد و این شرایط برای وی وجود دارد که تحویل مدارک و مستندات به دادگاه نیز صورت بگیرد.

او می تواند در راستای اخذ حکم متهم و تسریع در اجرای پرونده نیز دخالت داشته باشد و مدارک کافی را جمع‌آوری نماید.

شرایط استخدام وکیل قتل آنلاین به چه صورت است؟

شما از نظر واتساپ یا به صورت تلفنی و یا از طریق سایر شبکه های مجازی با چندین وکیل ارتباط می گیرید. در ارتباط اولیه مشخص می شود که چقدر می توانید با وکیل قتل وارد صحبت شوید و این موضوع به چه صورت در اختیار شما قرار می گیرد.

بهتر است بدانید که پس از تحویل همه مدارک و مستندات و همینطور همه اطلاعات هویتی فرد به وکیل یک قرارداد بین شما و وکیل تنظیم می شود و روال کاری شما به صورت آنلاین آغاز می شود.

شما توضیحات را به صورت آنلاین در اختیار وکیل قرار می دهید و پرونده و مستندات خود را ارسال می کنید سپس این شرایط برای شما فراهم است که بتوانید توضیحات لازم را دریافت نمایید و موقعیت و شرایط وکالت را مدنظر قرار دهید.

مدارک لازم برای استخدام وکیل قتل آنلاین

در صورتی که قصد دارید از یک وکیل به صورت آنلاین استفاده نمایید نیاز است که یک سری مدارک ارائه دهید اما دقت کنید باید گواهی و مدارک وکیل را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید در غیر این صورت دچار مشکل می شوید. اولین گزینه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی شما است که می بایست توسط وکیل بررسی شود.

مورد دیگر مدارکی است که برای گرفتن وکیل قتل بسیار مهم است. مثلاً مدارک و مستنداتی که ثابت کند قتل به عمد صورت گرفته و یا مستنداتی که اثبات نماید قتل در پروسه ای جدید قرار دارد.

همینطور می بایست یک سری مدارک از سوی شاهدان برای ثابت کردن جرم ارائه دهید که مدارک بسیار مهمی محسوب می شوند. رویکرد خاص خود را دارند. از یاد نبرید که به طور کلی مدارک و مستنداتی که مورد استفاده قرار می گیرد به صورتی است که می تواند موقعیت وکیل قتل را بررسی کند.

در نهایت قراردادی که بین شما و وکیل امضا می شو مشخص می کند که پرداخت هزینه برای وکیل به چه صورت است از سوی دیگر بررسی می شود که چقدر زمان نیاز است تا یک پرونده بررسی شود. وکیل برای شما ساعت های مشاوره انلاین را اعلام میکند.

شرایط اینکه با او به صورت صوتی و تصویری صحبت کنید تا پرونده در مسیر بهتری صورت بگیرد وجود دارد. دقت کنید که فضای پیگیری پرونده های قتل به صورتی است که باید مستندات کافی را مدنظر قرار دهید.

یک موضوع مهم دیگر اینکه قتل باید در فضایی صورت بگیرد که طرح شکایت برای آن ارزیابی شود. البته که به طور کلی وظایف یک وکیل به صورتی است که می تواند مستندات کافی برای غیر عمد بوده یک قتل ارائه دهد و پروسه مجازات با حد کمتری دنبال شود.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *