وکیل حقوقی املاک ( Lawyer Legal Real estate ) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل حقوقی آنلاین را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

شناسایی کامل فروشنده ملک بسیار مهم است. یکی از مواردی که در مورد وکیل حقوقی املاک بسیار صدق می کند این است که به شما کمک می کند تا بتوانید فروشنده را به خوبی شناسایی کنید. در واقع او می تواند شرایط ملک را به صورت کاملاً اصولی ارزیابی کند و به طور کلی مدارک شناسایی را مدنظر قرار دهد

وکیل حقوقی املاک فردی است که جدیدترین قوانین و مقررات را در خصوص مسائل حقوقی زمین و ملک می دارد و به طور کلی تجربه کافی در این راستا دارد. او قدرت تحلیل بالایی داشته و همینطور سطح تجربه و دانش او بالا است. به طور کلی وکیل املاک می تواند قوانین و ارزش های خاص را ارزیابی کند و در این زمینه نیز موفق ظاهر شده است.

انواع مشاوره های حقوقی املاک توسط وکیل

وکیل حقوقی املاک

شما برای معامله ملک و زمین می بایست از مشاوره حقوقی استفاده کنید و به طور کلی دسته بندی های مخصوص به این مشاوره را بدانید.

دعاوی ثبتی یکی از موارد مهم در خصوص مشاوره های حقوقی محسوب می شود. دقت کنید که دعاوی ثبتی به طور کلی می تواند در راستای ابطال سند رسمی، ابطال اجرایی ثبتی و ابطال عملیات ثبتی یک سری شرایط را فراهم سازد و همینطور او می تواند ابطال معامله های معارض توسط او صورت بگیرد.

دعاوی حقوقی املاک یکی از موارد مهمی است که برای وکیل حقوقی املاک در نظر گرفته شده است. به طور کلی در این راستا شرایط تنظیم سن رسمی و همینطور فک رهن نیز مدنظر قرار می گیرد.

قانون املاک توسط وکیل حقوقی املاک به خوبی ارزیابی می شود و البته که در این زمینه یک سری اصول به شکل واقعی ارزیابی شده است. قانون ثبت و قانون مدنی از مواری است که در مورد املاک دیده می شود. به طور کلی مالک و مستاجر یک سری قوانین تصویب شده دارند که اگر به مشکل بر بخورد توسط وکیل به خوبی اجرا می شود.

از سوی دیگر قانون دیگری در خصوص اختلافات همسایگان مدنظر است که توسط وکیل برطرف می شود. دقت کنید که قوانین در این راستا به شکل اصولی و چشمگیر دنبال می شود و در صورتی که موقعیت قوانین به شکل خاصی تغییر کرده باشد وکیل می تواند شما را از شرایط خاص مطمئن سازد.

وکیل متخصص املاک

در انجام امور ملکی نباید خطا کنید! ملک و ساختمان بزرگترین سرمایه برای هر شخص است و به طور کلی اگر در معاملات مربوط به آن شکست بخورد مشکلات زیادی ایجاد می شود.

بنابراین یک فرد و خانواده دچار دگرگونی خواهد شد. بسیاری از پرونده های قضایی طرح شده در دادگاه ها مربوط به دعاوی ملکی هستند. از سوی دیگر بیشترین تاثیرات مالی در زندگی نیز شامل همین شرایط می شود.

دقت کنید که معاملات ملکی و تصمیمات به موقع در این راستا می تواند بهترین اثر بخشی را داشته باشد و شرایط را بسنجد.

مشاوره صحیح توسط وکیل حقوقی املاک

دقت کنید که خرید ملک به طور کلی موضوع مهمی است اما حقیقت این است که گاهی پروسه خرید ملک با مشکل همراه می شود و فروشنده یک ملک را به چندین شخص می فروشد و این موضوع مشکلات زیادی به همراه دارد.

دقت کنید که نکات و ریزه کاری های زیادی در راستای خرید ملک وجود دارد و باید استعلام های لازم در این زمینه گرفته شود. هرچه موقعیت مشاوره حقوقی بهتر باشد شرایط نیز بهبود می یابد.

یک موضوع پر اهمیت دیگر این است که به طور کلی مشاوره های حقوقی ملک از نظر سبک اجرایی بسیار عالی هستند و فرصت های خوبی را در اختیار شما قرار می دهند.

وکیل ملک چه کمکی به ما می کند؟

شاید از خود سوال کنید که وکیل املاک دقیقاً چه کمکی می تواند به ما کند؟

این موضوع به طور کلی از چندین بخش قابل بررسی است.

شناسایی کامل فروشنده ملک بسیار مهم است. یکی از مواردی که در مورد وکیل املاک بسیار صدق می کند این است که به شما کمک می کند تا بتوانید فروشنده را به خوبی شناسایی کنید.

در واقع او می تواند شرایط ملک را به صورت کاملاً اصولی ارزیابی کند و به طور کلی مدارک شناسایی را مدنظر قرار دهد.

بنابراین شناسایی کامل فروشنده یکی از اقدامات مهمی است که توسط وکیل صورت می گیرد. به طور کلی در حدود اختیارات وکیل مشخص شده است که آیا حق فروش و گرفتن بهای معامله در مورد یک ملک وجود دارد یا خیر.

بسیار دیده شده است که یک ملک وراثی بوده و شخصی که ملک را به شما می فروشد به طور کلی سعی می کند سایر وراث را بی اطلاع بگذارد و این موضوع سبب می شود تا خرید ملک برای شما با مشکل روبرو شود.

شما باید اطمینان حاصل کنید که اشخاصی که در راستای فروش ملک مورد نظر فعالیت دارند ممنوع المعامله هستند یا نه. این موضوع شاید به سادگی توسط شما مشخص نشود پس چه خوب است که بتوانید موقعیت ملک را بررسی کنید و همه جوانب را بسنجید.

موقعیت دیگری که برای ملک مدنظر است به طور کلی این است که شخصی که قرار است به عنوان فروشنده فعالیت داشته باشد محکومیت دادگاهی نداشته باشد. این موضوع توسط وکیل مشخص می شود و البته که شرایط ملک مورد نظر نیز در این راستا سنجیده خواهد شد.

دقت کنید که بسیاری از املاک در بهترین شرایط از نظر کیفیت متفاوت ارزیابی شده اند و موقعیت ملک نیز به شکل خارق العاده ای سنجیده می شود.

بررسی وضعیت سند ملک توسط وکیل

وکیل املاک می تواند در بررسی وضعیت سند ملک به شما کمک زیادی نماید.

به طور کلی شرایط ملک و وضعیت سند مورد معامله بسیار مهم است. اسناد ملکی انواع مختلفی دارند و با قوانین ثبتی مختص به خود ارزیابی می شوند.

دقت کنید که خریدار یا مستاجر به طور کلی پیش از عقد قرارداد می بایست نوع و وضعیت سند را مشخص کند و اگر نکته مبهمی وجود داشت می بایست بتواند سند مالکیت را ارزیابی کند. دقت کنید که کد رهگیری املاک به طور کلی در سامانه دفتر اسناد و املاک به ثبت می رسد و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

ملکی که به فروش می رسد نباید در رهن یا وثیقه شخص یا نهادی قرار بگیرد و به طور کلی ملک می بایست وضعیت آزاد داشته باشد. یعنی اگر ملکی در وثیقه یا رهن باشد نیاز است که در سن مالکیت ملک قید شده باشد.

دقت کنید که خرید ملک به طور کلی وابسته به آزاد بودن سند است و اگر ملک در رهن بانک یا شخص دیگری باشد فروش آن دچار اشکال بوده و اگر از وکیل خبره استفاده کنید در این زمینه موفق خواهید شد.
اگر ملکی به عنوان ضمانت رهن بانکی در نظر گرفته شده باشد از سوی مرجع قضایی توقیف می شود و خرید و فروش چنین ملکی غیر قانونی است در صورتی که شما به عنوان خریدار شاید ندانید که این شرایط برای ملک ایجاد شده است.
یکی از راهکارهای حقوقی بسیار مهم در خصوص خرید و فروش ملک این است که ملک مورد نظر رهن باشد و یا بازداشت شده باشد. دقت کنید که خریدار به طور کلی می بایست وکالتنامه ای تضمین کن تا فک رهن و بازداشت از فروشنده صورت بگیرد. این موضوع به نوبه خود بسیار پر اهمیت است.

تطبیق مشخصات توسط وکیل املاک

وکیل حقوقی املاک
وکیل حقوقی املاک چه ویژگیهایی دارد؟

به طور کلی یکی از وظایف بسیار مهمی که یک وکیل ملکی می بایست دنبال نماید این است که مشخصات ثبت شده در سند با مشخصات واقعی ملک تطبیق داشته باشد. یعنی نیاز است که مشخص شود سند ملک تقلبی نیست.

شناسایی سند تقلبی مشکلساز است و به طور کلی این موضوع از نظر اجرایی نیز شرایط متفاوتی ایجاد می کند پس از یاد نبرید که ملکی که خریداری می کنید باید از نظر قیمت بهترین شرایط را داشته باشد و البته که نوع سند نیز مهم است.

نشانی ملک، پلاک ثبتی و همینطور حدود اربعه ملک توسط وکیل سنجیده می شود و به طور کلی مشخصات میانی ملک سبب می شود تا ملک مورد نظر قابل قبول باشد.

دقت کنید که همه این موارد توسط یک وکیل خبره املاک به سادگی قابل استعلام است اما اگر بخواهید همه کارها را خودتان انجام دهید قطعاً دچار مشکل می شوید و در نهایت نیاز است که موقعیت ملک خود را تغییر دهید.

آیا در زمان خرید ملک باید همه مبلغ را پرداخت کرد؟

در جدول زیر توضیحاتی داده شده است که موقعیت خرید ملک را به شما اعلام می کند و سبب می شود تا ملک مورد نظر به بهترین نحو خریداری شود.

اگر همه مشخصات ملک تایید شده باشد در صورت نیاز است که با فروشنده طی شود که پرداخت به چه صورت باشد. یعنی فروشنده تعهدات خود را انجام داده است و حال نوبت به بررسی این موضوع است که آیا خریدار می تواند هزینه ملک را کامل پرداخت نماید یا خیر. معمولاً نیاز است که پرداخت کامل صورت بگیرد.
اگر فروشنده بخشی از تعهدات خود را انجام نداده باشد دقت کنید که به طور کلی زمان تحویل گرفتن کامل ملک بسیار مهم است وجهی که در این راستا می بایست پرداخت شود نیز می بایست به درستی سنجیده شود. اما یک موضوع که باید به دقت شود تعهدات فروشنده است و اگر عدم تکمیل تعهدات مشاهده شد یعنی شما به عنوان خریدار می بایست دست نگه دارید.
زمان تحویل ملک بسیار مهم است به طور کلی زمان تحویل ملک از مواردی است که می بایست بررسی کنید و اگر زمان تحویل با مشکل روبرو باشد یعنی شما به عنوان خریدار باید کمی صبر کنید تا از دریافت ملک اطمینان حاصل کنید.
پرداخت به واسطه چک این موضوع بیشتر شامل حال فروشنده است. یعنی اگر خریدار قرار است که هزینه ملک را توسط چک پرداخت نماید می بایست اطمینان حاصل شود که از حساب مسدود نشده باشد و یا چک در وضعیت سرقتی نباشد. حتی نیاز است که جعل بودن امضا نیز مشخص شود. دقت کنید که وکیل املاک در این زمینه به شما کمک می کند و سبب می شود تا بتوانید همه استعلام های لازم را بگیرید.

تعیین شرایط برای فسخ قرارداد توسط وکیل

به طور کلی فسخ قرارداد خرید و فروش ملک یکی از مواردی است که می بایست بررسی نمایید. به طور کلی در معاملات ملکی امکان اختلاف وجود دارد. برای اینکه جلوی دردسرهای بعدی گرفته شود نیاز است که از وکیل کمک بگیرید.

وکیل به شما خواهد گفت که چطور پروسه فسخ قرارداد را تنظیم کنید تا دچار ضرر نشوید.

این موضوع قطعاً باید به دقت بررسی شود و نیاز است که اطلاعات خریدار در این زمینه بیشتر باشد چون ضررهای مالی بالایی در این زمینه صورت می گیرد.

  • ملک مشاع چطور باید خریداری شود؟

یکی از مواردی که در خصوص ملک مشاع ارزیابی می شود، این است که به طور کلی بتوانید شرایط ملک را بسنجید. دقت کنید که تعهدات در این زمینه اهمیت بالایی دارد. ملک های مشاع می بایست توسط موعد اجرایی سنجیده شوند و اگر ملکی مشاع بود می بایست مراحل قانونی آن طی شود.

دقت کنید. که به طور کلی ملک مشاع می بایست توسط وکیل تعیین موقعیت شود. یک نکته مهم این است که ملک مشاع می تواند ساختاری قابل توجه داشته باشد.

کلام آخر

یکی از موضوعاتی که در خصوص وکیل املاک سنجیده می شود این است که گاهی قیمت ملک که توسط فروشنده اعلام می شود بسیار گران است در این راستا بسیار مهم است که ملک مورد نظر توسط وکیل یا مشاوره حقوقی تعیین موقعیت شود.

دقت کنید که تعیین موقعیت ملک به واسطه رویکرد اجرایی آن صورت می گیرد.

هرچند که ملک مورد نظر در سال های اخیر با تغییراتی همراه بوده است اما به طور کلی وقتی ملکی خریداری می شود نیاز است که قیمت بازار نیز ارزیابی شده باشد در غیر این صورت ملک کیفیت واقعی خود را از دست خواهد داد.

نکته مهم دیگر در خصوص ملک این است که برخی از املاک هم ساختاری مشخص دارند و هم از نظر اجرایی به چندین دسته تقسیم می شوند و البته که اگر ملک در وضعیت مشاع باشد نیاز است که موقعیت ملک سنجیده شود.

ملک هایی که قیمت بالاتری دارند اغلب از نظر سبک اجرایی متفاوت ارزیابی شده اند و این موضوع برای خریداران کمی نگران کننده است. قوانین حقوقی و کیفری در خصوص خرید و فروش ملک بسیار مهم است و افراد باید بتوانند این قوانین را به شکل اصولی دنبال کنند و شرایط ان را بسنجند.

البته که ملک از نظر سبک اجرایی به چندین دسته تقسیم می شود و هر یک شرایط مخصوص به خود را دارد.

شما می توانید با وکیل آنلاین املاک نیز ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *