وکیل خانواده آنلاین چت رایگان را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی مشاوره رایگان با وکیل در کرج را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وقتی یک وکیل خانواده آنلاین رایگان به صورت چت برای خود انتخاب کنید، این امکان به شما داده می شود که هم سطح اطلاعات خودتان را بالا ببرید و هم بتوانید هر سوال و مشکلی که ایجاد می شود به سادگی با وکیل در میان بگذارید.

لزوم استخدام وکیل خانواده آنلاین + وکیل خانواده انلاین رایگان

وکیل آنلاین چت رایگان واتساپ چه وظایفی دارد؟

شاید با خود بگویید داشتن وکیل خانواده چه سودی به حال ما دارد؟ پاسخ به صورت خلاصه وار در زیر آورده شده است.

  1. یک وکیل خانواده خوب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید روند قانونی مسائل حقوقی را بسیار راحت تر طی کنید.
  2. دیگر نگران مسائل حقوقی نخواهید بود.
  3. وکیل خانواده مجاز است که وقتی یک پرونده در جریان است مشاوره های لازم را ارائه دهد.
  4. وکیل آنلاین کمک می کنید تا زمانی که با مشکلی روبرو شدید در کوتاه ترین زمان با او ارتباط بگیرید و مشکل خود را حل کنید پس داشتن یک وکیل آنلاین بسیار کمک کننده است.

بررسی حضانت توسط وکیل خانواده

وکیل آنلاین خانواده

می‌دانیم که نگهداری از اطفال یکی از موارد بسیار مهم از نظر قانون بوده و هم حق و هم تکلیف محسوب می شود. در واقع قانونی مشخص می کند که کدام یک از والدین طفل را نگهداری کند و در مدتی که حضانت طفل بر عهده شخص است نباید هیچ سهل انگاری صورت بگیرد. شرایط به این صورت است که:

اگر یکی از والدین نتواند فرزند را نگهداری کند باید به تقاضای دیگری نگهداری از فرزند به فرد دیگر که حضانت بر عهده او است الزام شود.

در صورتی که این الزام امکان‌پذیر نباشد حضانت به خرج پدر صورت می گیرد.

در صورتی که پدر فوت شده باشد باید خرج مادر در نظر گرفته شود و هزینه ها تامین شود.

حضانت در اولین روال حق و تکلیف پدر و مادر محسوب می شود و در صورتی که هر یک از والدین فوت شده باشد حضانت فرزند با فردی است که هنوز زنده است.

در صورتی که متوفی پدر طفل باشد و برای او قیم تعیین کرده باشد پس از اینکه پدر و مادر فوت شودف جد پدری در حضانت طفل اولویت بالایی دارد

بررسی ها نشان داده است که برای حضانت طفل مادر تا ۷ سالگی اولویت دارد و پس از آن حضانت فرزند تا دوره بلوغ به پدر واگذار می شود. پس از دوره بلوغ این خود فرزند است که تصمیم می گیرد با کدام یک زندگی کند.

حال در این راستا یک سری مسائل مطرح است مثلاً در صورت عدم صلاحیت پدر، حضانت بچه باید با مادر ادامه دار شود و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

بررسی درخواست نفقه و مشاوره های وکیل چت

یکی از موضوعات بسیار مهم در مورد بانوان نفقه است. در واقع زن این امکان را دارد که نفقه حال و هم نفقه گذشته خود را مطالبه نماید. برای وصول نفقه نیاز است که در دادگاه خانواده دعوی صورت بگیرد البته شورای حل اختلاف نیز در این زمینه می تواند دخالت کند.

موضوع مهم اینکه زن حتماً نباید فقیر باشد تا به او نفقه تعلق بگیرد. حتی شرایط تمکن مرد نیز در نظر گرفته نمی شود و زن حتی اگر ثروتمند باشد نیز می تواند از شوهر نفقه دریافت نماید.

دقت شود که نفقه زن در قانون اولویت دارد مثلاً اگر شوهر بدهی های دیگری داشته باشد و یا دچار ورشکستگی شده باشد باز هم نفقه زن در اولویت قرار می گیرد و بسیار مهم است.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

مشاوره های آنلاین در مورد مهریه با وکیل

به جرات می توان گفت که شایع ترین دعاوی خانواده در خصوص مطالبات مهریه صورت می گیرد. زن پس از عقد مالک مهریه محسوب می شود و می تواند در هر زمان که دوست دارد تصرفی در مهریه بنماید.

در صورتی که مهریه عین معین باشد، زمانی که نکاح صورت می گیرد مهریه به مالکیت زن در می آید. شرایط مدت دار یا اقساط نیز برای مهریه در نظر گرفته می شود.

در صورتی که طلاق قبل از نزدیکی صورت گرفته باشد نصف مهریه به زن تعلق می گیرد.

ویژگی های یک وکیل خانواده خبره

برای انتخاب یک وکیل خانواده خوب در ابتدا باید تخصص و تجربه او را مدنظر قرار دهید. در واقع یک وکیل بر اساس تجربه ای که دارد شما را راهنمایی می کند و هرچه به روز تر باشد می تواند راهنمایی های بهتری نماید و این موضوع بخش مهم داشتن یک وکیل است.

  • یک وکیل خانواده به شما کمک می کند تا تصمیم گیری های درستی داشته باشید و به طور کلی مراحل درست را طی کنید. در واقع وقتی مشکل خود را با وکیل به صورت آنلاین در میان می گذارید می توانید مسائل پیچیده را مرتب کنید و به راحتی حل نمایید. شما این امکان را دارید که مشاوره های خوبی در مورد مسائل مختلف دریافت کنید. وکیل کمک می کند تا از منافع خود محافظت کنید.
  • مهارت یکی دیگر از مواردی است که یک وکیل می بایست داشته باشد به طوری که با مهارت خود بتواند پرونده را به نفع شما حل نماید. این موضوع اهمیت زیادی دارد و وکیل شما می بایست در رویکرد خود بسیار منطقی عمل نماید در واقع باید مطمئن باشد که کار به درستی صورت می گیرد. این امکان در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید مشکلات را به راحتی با وکیل در میان بگذارید و هرچه شفافیت این موضوع بیشتر باشد اثربخشی بهتری دارد تا پرونده بدون هیچ مشکلی حل شود و به سادگی پیش برود و روند رسیدگی نیز بسیار ارزشمند خواه بود.
  • یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفته شود این است که سوابق وکیل باید در نظر گرفته شود اینکه مراجعه کنندگان قبلی چقدر از او راضی بوده اند و روند حل پرونده بر چه اساسی دنبال شده و چقدر موفقیت آمیز بوده است.

مدارک شغلی وکیل خانواده

یکی از موضوعاتی که در انتخاب وکیل خانواده خبره باید به آن دقت داشته باشید گواهی و مدارک های مربوط به شغل و تخصص وی است و این موضوع باید بر اساس سطح موفقیت وی در مورد پرونده های خانواده بررسی شود.

در واقع وکیل در این راستا ارزش اعتماد کردن دارد و شما می توانید بدون هیچ مشکلی رویکرد اعتمادسازی را دنبال کنید. وکیلی که از ارائه مدارک تخصصی خود امتناع می کند برای وکالت شک برانگیز است و نباید چنین مشکلی ایجاد شود.

حق حبس زوجه چیست؟

یکی از سوالاتی که بارها از وکیل خانواده پرسیده می شود در مورد حق حبس زوجه است که اهمیت زیادی دارد.

زن می تواند تا زمانی که مهریه به او تسلیم نشده است به شرط اینکه مهریه وی در شرایط حال باشد و حتی اگر به انجام وظایف زناشویی در مقابل شوهر اقدام نکرده باشد درخواست نفقه نماید.

دقت شود که طبق نظر و شرایطی که دادگاه و قانون در ایران در نظر گرفته است با توجه به قانون و رویه عملی دادگاه ها حق حبس به هیچ وجه به مرد داده نمی شود و در واقع به رسمیت شناخته نشده است. به این ترتیب زوجه این امکان را دارد که تا پرداخت آخرین قسط مهریه هیچ وظیفه زناشویی برای همسر خود انجام ندهد.

  • آیا می تواند شروط ضمن عقد را تغییر داد؟

پاسخ مثبت است! این امکان فراهم است که زن و شوهر به دفترخانه مراجعه نمایند و شروطی که قرار است تغییر کند و به ثبت برسد را اعلام کنند تا شرایط در نظر گرفته شود.

  • زن در چه زمانی می تواند برای درخواست طلاق اقدام کند؟

یکی از مواردی  که به زن اجازه درخواست طلاق می دهد عدم پرداخت نفقه از سوی شوهر است به طوری که زن در زندگی سختی و رنج زیادی می کشد و غیرقابل تحمل است زن می تواند برای طلاق اقدام نماید معیار تشخیص سختی و رنج از سوی دادگاه مشخص می شود. در صورتی که شوهر غیبت بیش از ۴ سال و بدون اطلاع داشته باشد زن می تواند به واسط مشاوره های یک وکیل خبره اقدام برای طلاق غیابی نماید.

اخذ حق طلاق از شوهر پس از ازدواج

یکی از سوالاتی که بارها از وکیل پرسیده می شود اینکه آیا زن پس از ازدواج، در صورتی که در شروط ضمن عقد حق طلاق برای مرد باشد، اقدام به درخواست حق طلاق و تغییر در پرونده نماید؟

بله! این امکان فراهم است که زن وکالت از شوهر برای حق طلاق داشته باشد و این موضوع موقعیت خوبی برای طلاق فراهم می سازد و رویکرد مخصوص به خود دارد. البته که دقت شود برای این کار بهتر است از یک وکیل خبره کمک بگیرید و موقعیت طلاق را مورد سنجش قرار دهید.

استفاده از یک وکیل برای زن و شوهر!

چنین ادعایی که یک وکیل خانواده این موقعیت را دارد که به صورت مشترک هم وکیل زن باشد و هم مرد درست نبوده و ممنوع است و نیاز است که دو وکیل حضور داشته باشد.

طرح دعاوی خانواده از نظر وکیل

مراحل زیر می بایست برای طرح دعاوی خانواده اجرا شود:

برای طرح دعاوی مربوط به خانواده مثل سایر دعاوی ها نیاز به تنظیم دادخواست به مرجعی است که صلاحیت دارند این کار باید توسط یک وکیل خبره خانواده صورت بگیر و تنظیم دادخواست اولیه موضوع بسیار مهم است.
برای طرح دعاوی مربوط به خانواده مثل سایر دعاوی ها نیاز به تنظیم دادخواست به مرجعی است که صلاحیت دارند این کار باید توسط یک وکیل خبره خانواده صورت بگیر و تنظیم دادخواست اولیه موضوع بسیار مهم است.
ثبت دادخواست در دفاتر قضایی صورت می گیرد.
سپس شرایط به صورتی است که ارسال به شکل آنلاین صورت می گیرد.
پس از اینکه یک هفته گذشت، از سوی درگاه خدمات قضایی برای شخص پیامکی ارسال می شود.
در پیامک ارسال شده به وی گفته می شود که پرونده به دادگاه ارجاع شده است و شخص می بایست طبق پیامک ارسالی برای اقدامات مختلف مراجعه نماید.

شاخصه های یک وکیل خانواده خوب

صداقت مهمترین اصل در انتخاب در یک وکیل خانواده است. در واقع صداقت باید دو طرفه باشد یعنی هم اطلاعاتی که از سوی موکل به وکیل اعلام می شود با صداقت باشد و هم نیاز است که وکیل صداقت در کلام داشته باشد و اطلاعات خوش بینانه اعلام نکند.

وکیل باید در مورد مسائل حقوقی مشاوره های صادقانه ارائه دهد و بتواند برای پرونده های حقوقی و کیفری بهترین عملکرد را داشته باشد. به طور کلی یک وکیل خوب که قرار است در خرید و فروش اموال اعم از غیر منقول و منقول دخالت داشته باشد باید قابل اعتماد باشد.

یک وکیل خانواده پس از بررسی پرونده روندی که قرار است برای پرونده طی شود اعلام می کند. در واقع او باید در ابتدا پرونده را به طور دقیق مورد مطالعه و بررسی قرار دهد و میزان موفقیت و یا عدم موفقیت آن را بررسی کند. در صورتی که احتمال موفقیت کم باشد وکیل وظیفه دارد که شرایط را با موکل در میان بگذارد و این موضوع سبب می شود که از طرح دعاوی جلوگیری شود.

از سوی دیگر وکیل می بایست واقعیت را بیان کند و وظیفه انسانی و حرفه ای او این است که واقعیت و موضوعاتی که برای یک متن ارزیابی می شود مشخص سازد.

در صورتی که اختلاف بین زوجین وجود داشته باشد قدم اولی که وکیل باید بردارد این است که زوجین را به صلح و سازش دعوت نماید. در واقع این موضوع وظیفه ابتدایی او ایجاد مصالحه بین زوجین است و اگر دیگر شرایط برای سازش نباشد او باید همه مراحل خود را با سعی و تلاش طی کند.

از وکیل آنلاین چه سوالی می توان پرسید؟

شما می توانید سوالاتی که در زمینه نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن را از وکیل آنلاین سؤال کنید. این شرایط برای شما فراهم است که شروط ضمن عقد نکاح را بررسی کنید و اطلاعات کامل از آن داشته باشید. این شرایط فراهم است که بتوانید ازدواج مجدد صورت بگیرد و شرایط سنجیده شود.

همینطور در مورد جهیزیه و مهریه نیز می توانید از وکیل آنلاین سؤال کنید. موارد دیگری در زمینه طلاق و رجوع و حضانت و ملاقات طفل و دیگر موارد نیز وجود دارد که برای وکیل خانواده آنلاین در نظر گرفته شده است و می توانند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

شما می توانید در زمینه حضانت و ملاقات طفل نیز شرایط را مورد سنجش قرار دهید و این موضوع سبب می شود که رویکرد وکالت مدنظر قرار بگیرد. وکیل خانواده باید فردی با سواد و کاملاً به روز باشد تا بتواند پروسه یادگیری را مدنظر قرار دهد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *