وکیل حقوقی بانک ( Legal Bank lawyer ) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی حقوق وکیل پایه را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

با مشاوره حقوقی با وکیل حقوقی بانک می توانید هم از تخفیفات حقوقی اطلاعات کامل داشته باشید و هم تسهیلات بانکی را به شکل کاملاً قابل قبول دنبال کنید.

وکیل حقوقی بانک که با عنوان وکیل بانکی نیز شناخته می شود، وظایف خاصی برعهده دارد. این وکیل می تواند از حق و حقوق شما در برابر مسائل مالی دفاع نمایشد.

وکیل خوب برای دعاوی بانکی

وکیل بانکی می بایست قوانین مربوط به معاملات بانکی و همینطور دریافت و پرداخت های مراکز اقتصادی را به خوبی بلد باشد. به طور کلی این وکیل می تواند زیر مجموعه وکیل تجاری نیز قرار بگیرد.

وکیل حقوقی بانک

وکیل بانکی در زمینه قوانین پیچیده بانک تبحر و تخصص خاص خود را دارد. او باید پیچیدگی های قوانین و مقررات مربوط به بانک ها را به خوبی بلد باشد. همینطور می بایست از حقوق بانک در محاکم قضایی دفاع نماید بنابراین وظیفه وکیل بانکی بسیار مهم است و همه شرایط می بایست سنجیده شود.

وکیل بانکی به فردی گفته می شود که به همه دعاوی بانکی تسلط کامل دارد. او تجربه کافی برای دفاع از پرونده های مربوط به بانک در دادگاه را دارد.

مثلاً اگر مشکلاتی که برای بانک ایجاد می شود بسیار پیچیده و گسترده باشد، او می توانند مشکلات را برطرف سازد. وکیل بانکی در خصوص مشکلات قضایی و غیر قضایی می تواند یک سری شرایط را به خوبی دنبال نماید.

بررسی ها نشان می دهد که مشکلات حقوقی و قانونی زیادی برای افراد در ارتباط با بانک استفاده می شود. هر یک از این مشکلات پیچیدگی های خاص خود را دارند و تبصره و شرایط مربوط به خود را دنبال می کنند.

مثلاً عدم اطلاعات کافی در خصوص قوانین بانکی از دسته مشکلات مهم محسوب می شود. جریمه های گزاف و سنگین که گاه توسط بانک ها در نظر گرفته می شود نیز بخشی از وظایف وکیل بانکی محسوب می شود و او باید بتواند همه موارد را به دقت پشت سر بگذارد.

وکیل بانک چیست و چه کمکی به افراد می کند؟

بیشترین دعاوی حقوقی و بانکی در زمینه وام است. در واقع شرایط وثیقه همیشه مشکلات خاص خود را دارد. اشتباه در محاسبه مبالغ خسارات و دیرکردها از دیگر مواردی است که از سوی وکیل بانک ارزیابی می شود.

دعوای ابطال شروط قراردادی نیز توسط وکیل بانکی ارزیابی می شود. دعوای الزام به ارائه مفاصای وام و یا دعاوی ارزی همگی بخش مهمی از وظایف وکیل محسوب می شوند.

دعاوی مرتبط با مزایده که این روزها بسیار مشکل ساز شده است بخش مهمی از وظیفه یک وکیل بانکی است. وکیل بانکی کمک می کند تا حقی از کسی ضایع نشود و همینطور به تمام امور بانکی تسلط کافی دارد.

بررسی ها نشان می دهد که وکیل بانگی می تواند یک سری شرایط را به دقت دنبال نماید. وکیل در شرایط خاص می تواند از حقوق موکل خود دفاع کامل داشته باشد چون به کل قانون بانکی تسلط کافی دارد.

چطور بهترین وکیل بانکی را پیدا کنیم؟

یافتن وکیل حقوقی در زمینه امور بانکی کار ساده ای نیست. مسائل بانکی بسیار پیچیده هستند و هر یک شرایط خاص خود را دارند. وکیلی که در این زمینه فعالیت می کند باید به همه امور تسلط کافی و کامل داشته باشد در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که کار به درستی پیش برود.

در بسیاری از موارد نیاز به وکیل دعاوی بانکی هم از جانب بانک مطرح بوده و هم از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی ارزیابی می شود. وکیل بانکی که برای احقاق حقوق بانک در محاکم فضایی یا غیر فضایی اقامت دعوی می کند، می بایست دارای پروانه وکالت دادگستری باشد.

در واقع شما باید وکیل پایه یک دادگستری را برای پیگیری امور بانکی خود انتخاب کنید. این موضوع اهمیت زیادی داشته و سبب می شود که موقعیت کار به بهترین نحو دنبال شود.

انواع دعاوی بانکی

بهتر است کمی در مورد انواع دعاوی بانکی بدانیم تا وظیفه وکیل بانکی برای ما مشخص تر باشد و بتوانیم و شرایط را به خوبی دنبال کنیم.

  • ۱-   دعوی مطالبه وجه نقد: این دعوی در زمینه صدور چک، سفته و …. که بانک علیه اشخصا حقیقی مطرح کرده است مطرح می شود و وکیل بانکی باید بتواند جزییات را به دقت بررسی کند.
  • ۲-   خواسته الزام به انجام تعهدات از سوی بانک: این موضوع بیشتر زمانی رخ می دهد که افراد از بانک وام دریافت کرده اند اما اقدام به پرداخت قسط آن نکرده اند. در این صورت بانک افراد را ملزم به پرداخت اقساط می کند.
  • ۳-   دعاوی مربوط به ضمانت نامه ها: این دعاوی در زمینه اعتبارات اسنادی نیز مدنظر قرار می گیرد و وکیل بانکی باید بتواند جزییات ماجرا را به خوبی دنبال کند.

مشاوره با وکیل بانکی قبل از عقد قرارداد بانکی

به طور کلی یکی از روش های بسیار عاقلانه که هر شخص حقیقی و حقوقی باید انجام دهد، مشورت گرفتن از یک وکیل بانکی خبره و آگاه است. دقت کنید که در صورت مشورت، افراد می توانند از تسهیلات و تخفیفات و قوانین و شرایط به دقت اطلاعات کافی کسب کنند.

همینطور شرایطی مطرح می شود تا بتوانند تعهدات و جریمه ها را دنبال کنند. این موضوع در نهایت کمک می کند تا عقد قرارداد با بانک به بهترین نحو صورت بگیرد. در شرایط خاص مشاوره با وکیل بانکی کمک می کند تا عقد قرارداد به بهترین نحو دنبال شود و ساختار قابل قبولی داشته باشد.

در صورتی که ابهام یا سوالی وجود داشته باشد می توانید از وکیل بانکی بخواهید که مقررات و آیین نامه های مربوط به بانک را به طور دقیق دنبال کنند. مشاوره گرفتن از وکیل این ابهامات را برطرف می سازد.

افراد زیادی هستند که از قوانین بانکی آگاهی کامل ندارند به این ترتیب درگیر خسارت های زیادی می شوند در صورتی که یک مشورت ساده کمک می کند تا هر مشکلی به زودی برطرف شود و جلوی ضرر گرفته شود.

آیا وکیل بانکی پس از عقد قرارداد بانکی نیز راهگشا خواهد بود؟

بله! بسیاری از افراد این تصور را دارند که پس از عقد ر مشاوره با وکیل بانکی فایده ای ندارد اما این تصور اشتباه است. دقت کنید که با مشاوره حقوقی پیاپی با وکیل بانکی می توانید هم از تخفیفات حقوقی اطلاعات کامل داشته باشید و هم تسهیلات بانکی را به شکل کاملاً قابل قبول دنبال کنید. مشخص است که وکیل بانکی می تواند همه امور را به خوبی پشت سر بگذارد و هیچ مشکلی در این راستا وجود نخواهد داشت.

برخی از افراد مشمول مالیات در ایران هستند. این افراد می بایست آگاهی کامل از قوانین مرتبط با حقوق بانکی داشته باشند. همینطور نیاز است که مصوبات شورای پول و اعتبار که هر ساله توسط بانک ابلاغ می شود را مطالعه کرده و نحوه محاسبه مالیات را بدانند.

از سوی دیگر نحوه طرح دعاوی علیه بانک های خصوصی و دولتی با هم فرق دارد و نیاز به کسب اطلاعات کامل در مورد هر یک از موارد یاد شده است بنابراین بسیار مهم است که وکیل بانکی بتواند در این راستا در کنار شما باشد و امور را به دست بگیرد.

مزایای مشاوره آنلاین وام بانکی

وکیل حقوقی بانک

کرونا مهمان ناخوانده همه ما شده است و هرچه بتوانیم مسیر های انلاین و غیر حضوری را برای انجام کارهای خود در پیش بگیریم، قطعاً مسیر عاقلانه تری را در پیش گرفته ایم. شما می توانید از خدمات وکیل بانکی آنلاین برای اخذ وام بانکی استفاده کنید.

بسیاری از کسانی که قصد اخذ وام بانکی دارند اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند و این موضوع سبب می شود تا درگیر وام های عجیب و غریب با اقساط غیر منطقی شوند. وقتی از وکیل بانکی در زمینه اخذ وام استفاده شود می توانید انواع وام ها و شرایط هر یک را بسنجید بدون اینکه نیاز به ملاقات حضوری با وکیل داشته باشید. مشاوره هایی که در زمینه دریافت وام بانکی در اختیار شما قرار می گیرد بسیار عالی بوده و کمک می کند تا بتوانید سوالات خود را با وکیل در میان بگذارید. نکته مهم دیگر این است که وکیل بانکی آنلاین شرایط مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته را نیز برای شما فراهم می سازد تا بتوانید سریع تر به نتیجه برسید.

هزینه وکیل بانکی

در مورد هزینه وکیل بانکی بارها و بارها سوال شده است. دقت کنید که وکیل بانکی فردی است که بتواند مشکلات شما در زمینه بانکی را برطرف سازد بنابراین هزینه ای که بابت حق الزحمه وکیل پرداخت می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد:

سختی پرونده اگر پرونده بانکی شما با پیچیدگی بالایی همراه باشد، قطعاً نیاز به بررسی های گسترده تر و علم بالاتری خواهد داشت. در این صورت هزینه ای که برای وکیل بانکی در نظر گرفته می شود بسته به پیچیدگی پرونده متفاوت است.
مدت زمان پیگیری پرونده گاه پرونده سختی زیادی ندارد اما نیاز به صرف زمان برای بررسی جزییات آن است. زمان نیز نقش مهمی در هزینه ها دارد. هرچه پرونده ای زودتر به سرانجام برسد در نهایت می تواند اثربخشی بهتری داشته باشد این موضوع بخش مهمی از کار بوده و توسط تیم حرفه ای ارزیابی می شود.
ساختار پرونده گاه وکیل می بایست مدارک بیشتری برای تکمیل پرونده شما جمع آوری نماید که این موضوع خود شامل هزینه های بیشتری است. دقت کنید که در این حالت باید بتوانید در جمع آوری مدارک لازم به وکیل کمک کنید و اگر اطلاعاتی دارید در اختیار او بگذارید.
بانک طرف حساب نوع بانک نیز موضوع مهمی در هزینه ها محسوب می شود. پیگیری پرونده هایی که مربوط به برخی از بانک های خاص هستند واقعاً کار دشواری محسوب می شود و افراد می بایست بتوانند فکری به حال خود کنند. بانک هایی که سختگیری زیادی دارند مساله ساز هستند.

نحوه ارتباط با وکیل بانکی

شما برای ارتباط با وکیل حقوقی در زمینه امور بانکی می توانید از طریق تماس تلفنی، واتساپ و یا سایر پلتفرم ها اقدام کنید. شما مدارک خود را از طریق واتساپ در اختیار وکیل قرار می دهید و همینطور می توانید تماس صوتی یا تصویری با وی داشته باشید. این کار کمک می کند تا پرونده سریعتر پیش برود.

وظیفه وکیل در مقابل موکل

وکیل بانکی وظیفه دارد که مشاوره های کاملاً دقیق و استاندارد ارائه نماید. به طور کلی مشاوره های دقیق و استاندارد کمک می کند تا موقعیت و مسئولیت وکیل به بهترین نحو دنبال شود از سوی دیگر وکیل تلاش خود را می کند تا بتواند اطلاعات کافی در مورد یک سری شرایط داشته باشد تا پیش روی قانونی پرونده به بهترین نحو صورت بگیرد.

از سوی دیگر بسیار مهم است که ادعاهای خسارت نیز ارزیابی شود. ادعای خسارت کمک می کند تا افراد بتوانند مسیر درست وکالت را طی کنند.

حل و فصل یک سری اختلافات نیز توسط وکیل حاذق صورت می گیرد و او به صورت آنلاین اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد.

دقت کنید که عرضه داوری و دادخواست و همینطور پشتیبانی و میانجی گری از مواردی است که می بایست توسط وکیل صورت بگیرد و او وظیفه دارد تا این موارد را به شکل درست برطرف سازد.

وکیل به شما خواهد گفت که عواقب پرونده تان به چه صورت است و اطلاعات لازم در این راستا را در اختیار شما قرار می دهد. وکیل می تواند پیچیده ترین پرونده ها را به شکل کامل اصولی پیش ببرد تا مشکلات کمتری پیش روی شما قرار بگیرد.

دقت کنید که قانون حقوقی در این زمینه به وکیل کمک می کند تا نیازهای موکل را بشناسد و ارتباط آنلاین سبب می شود تا پیگیری پرونده دو طرفه صورت بگیرد بدون اینکه هیچ مشکلی ایجاد شود. بنابراین شما باید وکیلی داشته باشید که از مقررات اطلاعات دقیقی داشته باشد و تلاش کند که شرایط وکالت را مدنظر قرار دهد. یک موضوع مهم دیگر که باید بدانید این است که وکیلان می بایست بتوانند در بسیاری از پروسه های حقوقی از بهترین شرایط استفاده کنند و این موضوع کمک می کند تا سطح عملکرد وکیل بهبود یابد.

در هر صورت بسیار مهم است که وکیل بتواند یک سری پیامدهای ناگوار را نیز به گوش شما برساند و آماده سازی نماید. البته که این موضوع می تواند اثربخشی خوبی داشته باشد. در هر صورت می توانید وکیل حقوقی خود را داشته باشید و شرایط را بسنجید.

جمع بندی

هر نوع سهل انگاری در امور بانکی به ضرر شما خواهد بود و احتمال اینکه درگیر هزینه های اضافی شوید بسیار زیاد است پس تلاش کنید همه شرایط را با وکیل در میان بگذارید تا بهترین نتیجه را بگیرید و پرونده شما با سرعت بیشتری پیگیری شود.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *