وکیل حقوقی خوب را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی شرایط وکیل یار حقوق چک را بررسی کردیم که میتوانید مطالعه کنید:)

یافتن وکیل حقوقی خوب در زمینه امور بانکی کار ساده ای نیست. مسائل بانکی بسیار پیچیده هستند و هر یک شرایط خاص خود را دارند. وکیلی که در این زمینه فعالیت می کند باید به همه امور تسلط کافی و کامل داشته باشد در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که کار به درستی پیش برود.

وکیل حقوقی خوب سبب می شود تا بتوانید مشکلات پزشکی را به خوبی پیگیری کنید. سبب می شود تا ثبت شرکت کاملاً حرفه ای داشته باشید. تفاوت مشاوره حقوقی و وکیل نیز در این راستا اهمیت زیادی دارد.

وکیل خوب برای پرونده های پزشکی

یکی از سوالاتی که بارها پرسیده می شود، اینکه یک وکیل حقوقی در زمینه جرایم پزشکی چطور اقدام می کند؟

در ابتدا بررسی می شود که جرم پزشک عمدی یا غیر عمدی است. این موضوع بر اساس ماده های قانون مشخص شده و برخورد با جرم نیز بر اساس قانون صورت می گیرد.

وکیل حقوقی خوب

یعنی اگر پزشکی به صورت عمدی به بیمار آسیب برساند، قانون با او مانند هر مجرد دیگری برخورد می کند و پزشک بودن او کمکی به سبک شدن پرونده نخواهد کرد.

در واقع در این راستا فقط موضوع جرایم پزشکی نیست. مجرم فردی است که به شخصی آسیب وارد کند حال می خواهد یک پزشک با درجه علمی بالا باشد و یا یک کارگر ساده! طبق قانون با این شخص به عنوان مجرم عمدی برخورد می شود.

در این راستا وکیل جرایم پزشکی تمامی اطلاعات لازم را به مدعی اعلام می کند. دقت کنید که وقتی صحبت از جرایم پزشکی است در واقع جرمی مطرح است که مربوط به قصور پزشکی باشد.

این موضوع اهمیت زیادی دارد و می بایست به طور دقیق بررسی شو. از سوی دیگر قصور پزشکی نیز مربوط به انجام عمل یا عدم انجام عملی است که می تواند ناشی از بی احتیاطی یا عدم دانش پزشک باشد. در این صورت پزشک می بایست بر اساس سازمان نظام پزشکی مجازات شود.

پس وقتی صحبت از جرایم پزشکی می شود یعنی اعمالی که پزشک به شکل غیر عمد مرتکب شده است. قانون گذار با پیش بینی های لازم می تواند مجازات مشخصی را فراهم سازد.

قانون گذار از سوی سازمان نظام پزشکی وضعیت جرم و حد آن را مشخص می کند. دقت کنید که مجازات های جرایم عمدی و غیر عمدی یکسان نیست و وکیل در این راستا کمک زیادی می تواند کند تا حق به حق دار برسد.

جرایم پزشکی از دید وکیل خوب

پیش از اینکه در مورد دایره وظایف وکیل جرایم پزشکی اطلاعات خود را افزایش دهید چه خوب است در مورد جرایم پزشکی نیز اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که در چه صورتی گفته می شود که پزشک خطا کرده و جرم رخ داده است.

 • ۱-      قصور پزشکی: به طور کلی قصور پزشکی به معنی سهل انگاری کار پزشک است. گاه پزشک به دلیل سهل انگاری و یا اهمال غیر عمدی سبب ایجاد زیان جسمی و ضررهای مالی می شود.
 • ۲-      عدم دانش کافی: گاه پزشک مهارت های کافی و دانش مناسب برای درمان را ندارد. او روند درمانی را به اشتباه دنبال می کند. همینطور نسخه نویسی اشتباه صورت می گیرد. این کار معمولاً به شکل عمد صورت نمی گیرد و به دلیل نداشتن دانش کافی از سوی پزشک رخ می دهد. یعنی او مهارت خود را در زمینه بیماری افزایش نداده است.
 • ۳-      بی احتیاطی و بی مبالاتی: بی احتیاطی از دیگر جریان غیر عمد پزشکی محسوب می شود. این رویکرد سبب می شود که عوارض ناشی از درمان بر اثر بی احتیاطی رخ دهد و در نهایت پزشک به نسبت کاری که انجام داده است باید یک سری شرایط را مدنظر قرار دهد.
 • ۴-      بی احتیاطی کادر درمان: گاه پزشک کار خود را به درستی انجام می دهد اما کادر درمان بر اساس بی احتیاطی سبب بروز یک سری مشکلات می شوند. دقت کنید که این موضوع نیاز به وکیل خبره دارد تا عمد بودن یا غیر عمد بودن آن مشخص شود. بررسی ها اینطور نشان می دهد که بی احتیاطی کادر درمان در نهایت سبب می شود که مشکلات پزشکی بیشتر و بیشتر شده و روی شرایط کار تاثیر می گذارد.
 • ۵-      عدم پذیرش بیماری اورژانسی: این مورد نیز قطعاً در لیست جرم محرز قرار می گیرد. یعنی اگر عدم پذیرش برای بیمارانی که در معرض خطر جانی هستند صورت بگیرد در نهایت پزشک مجرم شناخته می شود. در این راستا کادر درمان نیز می بایست توضیحاتی ارائه نمایند.

خدمات وکیل خوب در زمینه امور بانکی

بیشترین دعاوی حقوقی و بانکی در زمینه وام است. در واقع شرایط وثیقه همیشه مشکلات خاص خود را دارد. اشتباه در محاسبه مبالغ خسارات و دیرکردها از دیگر مواردی است که از سوی وکیل بانک ارزیابی می شود.

دعوای ابطال شروط قراردادی نیز توسط وکیل بانکی ارزیابی می شود. دعوای الزام به ارائه مفاصای وام و یا دعاوی ارزی همگی بخش مهمی از وظایف وکیل محسوب می شوند.

دعاوی مرتبط با مزایده که این روزها بسیار مشکل ساز شده است بخش مهمی از وظیفه یک وکیل بانکی است. وکیل بانکی کمک می کند تا حقی از کسی ضایع نشود و همینطور به تمام امور بانکی تسلط کافی دارد.

بررسی ها نشان می دهد که وکیل بانگی می تواند یک سری شرایط را به دقت دنبال نماید. وکیل در شرایط خاص می تواند از حقوق موکل خود دفاع کامل داشته باشد چون به کل قانون بانکی تسلط کافی دارد.

نحوه پیدا کردن وکیل خوب بانک

یافتن وکیل حقوقی در زمینه امور بانکی کار ساده ای نیست. مسائل بانکی بسیار پیچیده هستند و هر یک شرایط خاص خود را دارند. وکیلی که در این زمینه فعالیت می کند باید به همه امور تسلط کافی و کامل داشته باشد در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که کار به درستی پیش برود.

در بسیاری از موارد نیاز به وکیل دعاوی بانکی هم از جانب بانک مطرح بوده و هم از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی ارزیابی می شود. وکیل بانکی که برای احقاق حقوق بانک در محاکم فضایی یا غیر فضایی اقامت دعوی می کند، می بایست دارای پروانه وکالت دادگستری باشد.

در واقع شما باید وکیل پایه یک دادگستری را برای پیگیری امور بانکی خود انتخاب کنید. این موضوع اهمیت زیادی داشته و سبب می شود که موقعیت کار به بهترین نحو دنبال شود.

انواع دعاوی بانکی

بهتر است کمی در مورد انواع دعاوی بانکی بدانیم تا وظیفه وکیل بانکی برای ما مشخص تر باشد و بتوانیم و شرایط را به خوبی دنبال کنیم.

 • ۱- دعوی مطالبه وجه نقد: این دعوی در زمینه صدور چک، سفته و …. که بانک علیه اشخصا حقیقی مطرح کرده است مطرح می شود و وکیل بانکی باید بتواند جزئیات را به دقت بررسی کند.
 • ۲- خواسته الزام به انجام تعهدات از سوی بانک: این موضوع بیشتر زمانی رخ می دهد که افراد از بانک وام دریافت کرده اند اما اقدام به پرداخت قسط آن نکرده اند. در این صورت بانک افراد را ملزم به پرداخت اقساط می کند.
 • ۳- دعاوی مربوط به ضمانت نامه ها: این دعاوی در زمینه اعتبارات اسنادی نیز مدنظر قرار می گیرد و وکیل بانکی باید بتواند جزئیات ماجرا را به خوبی دنبال کند.

تفاوت وکیل و مشاوره حقوقی آنلاین

برای اینکه تفاوت وکیل خوب و مشاوره حقوقی آنلاین را به طور دقیق بررسی کنید می توانید از جدول زیر کمک بگیرید:

وکیل وکیل می تواند پرونده حقوقی شخص را در دادگاه دنبال نماید و همینطور شرایط دفاع از پرونده حقوقی وجود دارد و به طور کلی مدافع محسوب می شود. وکیل می تواند پرونده را از چندین نظر بررسی کند. او می تواند به کمک سایر تیم وکلا شرایط پرونده را به شکل خاصی دنبال کند و در دادگاه نیز موقعیت پرونده را به بهترین شکل فراهم سازد. وکیل در بهترین شرایط می تواند هزینه ها نیز به شکل اصولی دنبال نماید.
مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی اجازه ورود به مراجعه قضایی را ندارد و می بایست به واسطه اطلاعات خود وضعیت پرونده را برای شخص بازتر کرده و شفاف سازی کند. مثلاً او نمی تواند از موکل خود دفاع کند اما راهنمایی های زیادی به او خواهد کرد که برای او بسیار ارزشمند خواهد بود. این موارد در خصوص مشاوره حقوقی مدنظر است و بیشتر شامل خدمات مشاوره ای می شود.

مشاوره رایگان از سوی وکیل خوب تصادفات

برخی از افراد در مورد مشاوره های رایگان از سوی وکیل تصادفات سؤال می کنند. ما سعی داریم برخی از خدماتی که از سوی وکیل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد را به شما ارائه دهیم. دقت کنید که مشاوره رایگان تصادفات بخش مهمی از عملکرد وکیل محسوب می شود.

 • ۱-    قدم اول یافتن مستندات است. در این زمینه می توانید به وکیل کمک کنید. او باید مدارک لازم را برای ارائه به دادگاه داشته باشد.
 • ۲-    وکیل مدارک شما را مطالعه می کند. در صورت کم و کاستی برای مدارک قطعاً از شما مدارک بیشتری درخواست می شود. دقت کنید که در این صورت باید به وکیل کمک کنید.
 • ۳-    وکیل گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی را بررسی می کند. همینطور می بایست اظهارات موکل خود را به دقت مطالعه نماید.
 • ۴-    گاه نیاز به تحقیقات بیشتری برای روشن شدن ابعاد مختلف تصادفات پیچیده خواهد بود.
 • ۵-    نیاز است که جنایت های غیر آشکار بررسی شود. این روزها این مدل از جنایت ها بسیار گسترده شده اند.
 • ۶-    او پس از بررسی کل موارد بالا تصمیم گیری کرده و در نهایت تصمیم خود را اعلام می کند. دقت کنید که وکیل می بایست بتواند احتمالات لازم برای تصادفات را نیز در نظر بگیرد.

وکیل خوب برای اخذ دیه در تصادفات

وکیل دیه تصادفات بسیار وظیفه سنگینی دارد. گاه تصادف به صورت غیر عمد بوده و به هر حال به دلیل نوع تصادف و شدت ضربه، شخص فوت می کند. در این صورت قانون برای شخص دیه در نظر می گیرد.

اگر راننده ضارب بیمه یا گواهینامه نداشته باشد در این صورت قتل عمد محسوب می شود و نیاز به وکیل خبره خواهد بود. گاه شرایط به صورت عمد است. یعنی تصادف به صورتی طراحی شده است که منجر به قتل رساندن فردی می شود.

در این صورت شخص باید بتواند در حوزه مورد نظر تخصص کافی داشته باشد. دقت کنید که وکیل دیه تصادفات به نوبه خود می تواند بهترین مشاوره ها را ارائه دهد.

در این صورت اگر شرایط قتل عمد بوده باشد پرونده کاملاً تخصصی پیش می رود و موضوع قصاص مطرح خواهد شد. دقت کنید که وکیل دیه تصادفات به نوبه خود می تواند همه موضوعات را مدنظر قرار دهد.

وکیل خوب ثبت شرکت

وکیل حقوقی خوب چه ویژگیهایی داره؟
وکیل حقوقی خوب چه ویژگیهایی داره؟

حقیقت این است که پروسه ثبت شرکت در ایران پیچ و خم های خاص خود را دارد. برای جلوگیری از اتلاف انرژی وقت و صرفه جویی در هزینه بهتر است که یک وکیل خبره را در این زمینه انتخاب کنید. در این صورت اطمینان حاصل می کنید که شرکت شما به بهترین نحو به ثبت رسیده است.

سوالی که پرسیده می شود اینکه چرا نیاز به ثبت شرکت داریم؟

زمانی که شخصی کسب و کار خود را راه‌اندازی می کند و به موفقیت نسبی می رسد، برای اینکه کسب و کار او توسعه بیشتری داشته باشد نیاز به ثبت شرکت و یا برند دارد.

به طور کلی بهترین روش برای رشد و توسعه کسب و کار ها ثبت شرکت است. ثبت شرکت به عنوان یک شخصیت حقوقی یک سری مسئولیت ها به مسئولیت صاحبان شرکت اضافه می کند. توجه به سود و منفعت شرکت بسیار مهم است. به طور کلی ثبت شرکت درر حوزه های پر رونق قرار گرفته است.

یکی از مواردی که می توانید توسط وکیل ثبت شرکت در تهران بررسی کنید وجه قانونی کار است. کسب و کار شما با ثبت شرکت وجهه قانونی خواهد داشت. چون همه فعالیت ها در قالب شرکت جنبه قانونی دارند.

جنبه قانونی کار سبب می شود که افزایش اعتبار و شرایط و موقعیت برای شرکت صورت بگیرد. از سوی یگر با ثبت شرکت شخصیتی حقوقی به ثبت می سد. ثبت شخصیت حقوقی نوعی پشتیبان محسوب می شود و می توانید به صورت قانونی از فعالیت های صورت گرفته دفاع کند. این سود و امکانات توسط هیچ شخصیت حقیقی خبره ای صورت نمی گیرد.

قوانین ثبت شرکت در تهران توسط وکیل حقوقی خوب

در مشاوره های حقوقی در زمینه کسب و کار و ثبت شرکت یک سری قوانین و شرایط برای شما توضیح داده می شود که می توان تاثیرگذار باشد. یکی از مواردی که باید بدانید این است که دولت از شرکت هایی که به صورت قانونی ثبت شده اند معمولاً حمایت می کند.

وکیل به شما کمک می کند تا بتوانید شرکت خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید. در چنین شرایطی می توانید از وام های مالی که از سوی دولت اراه می شود استفاده کنید.

همینطور حمایت قانونی و حقوقی نیز برای شما صورت می گیرد. یک سری تسهیلات نیز وجود دارد که توسط وکیل سریعتر به آنها دست می یابید. بنابراین وکیل می تواند پروسه ثبت شرکت را به خوبی طی کند.

مشاوره حقوقی به شما کمک می کند تا بتوانید تقسیم و تنظیم وظایف درستی داشته باشید. ثبت شرکت نیاز به دو الی سه شریک دارد. در این راستا تقسیم کار بسیار مهم است.

به طور کلی نظم ر مجموعه اهمیت زیادی دارد. وکیل می تواند مشاوره های لازم را در مینه تنظیم وظایف در اختیار شما قرار ده. نکته مهمی که باید بدانید این است که مشاوره حقوقی در سال های اخیر بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد.

وکیل خوب برای پرونده های پزشکی، جرایم پزشکی از دید وکیل خوب، نحوه پیدا کردن وکیل خوب بانک، تفاوت وکیل خوب و مشاوره حقوقی آنلاین

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *