وکیل آنلاین تهران را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی می کنیم. در مقاله قبلی وکیل پاسخگو آنلاین را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

شما می توانید سوالات خود را وکیل آنلاین تهران در میان بگذارید و هر نوع مشکل ملکی دارید را توسط وکیل تخصصی ملکی حل کنید.

لزوم استفاده از وکیل آنلاین تهران ملکی

در صورتی که قصد شما خرید ملک است یعنی به فکر سرمایه گذاری بزرگی هستید و از این رو نیاز به فردی است که به شما کمک کند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما می توانید یک وکیل مجرب در زمینه املاک داشته باشید با روند قانونی معاملات را دنبال نماید و به طور کلی راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

وکیل ملکی به شما کمک می کند که:

  • خریدی مناسب با فضای خرید داشته باشید و از پرداخت هزینه اضافی خودداری کنید.
  • وکیل ملکی قادر است به صورت حرفه ای و تخصصی مشکلاتی که در راستای ملک و زمین وجود دارد را بررسی نماید.
  • شما به واسطه وکیل ملکی آنلاین می توانید موقعیت مکانی یک ملک را از نظر قدمت و امنیت و قیمت بررسی کنید.
  • همینطور جنبه های حقوقی و کیفری نیز برای شما توضیح داده می شود.
  • لزوم استفاده از وکیل ملکی این است که مبادا ملکی خریداری کنید که قبلاً به شخص دیگری فروخته شده و دسته بندی خاصی دارد.

وکیل تخصصی آنلاین ملکی چه کمکی به من می کند؟

از آنجایی که قرار است خرید ملک صورت بگیرد و اگر قرار باشد که در کلان شهری مانند تهران ملکی خریداری شود نیاز به وکیل ملکی دارید به این ترتیب می بایست وظیفه وکیل ملکی را به خوبی بدانید.

وکیل ملکی در واقع فردی است که در امور حقوقی مربوط به املاک از شرایط و معاملات فروش گرفته تا اختلافات بین طرفین تخصص کافی دارد.

وکیل ملک به شما کمک می کند تا پیش از اینکه قرار داد بسته شود، مدارک لازم بررسی شوند و اگر در سند و یا مدارک مشکلاتی وجود داشته باشد برطرف شود.

وکیل تخصصی ملکی در واقع مدافع شما است تا بتوانید از حد خود دفاع کنید.

وقتی در راستای خرید ملک از وکیل استفاده می کنید در واقع او در تمام مراحل خرید در کنار شما است و همه اسنادی که امضا شده است را تهیه و یا از منظر حقوقی بررسی می کند.

وکیل در پروسه خرید ملک حضور دارد تا در صورت اشتباه، شرایط را متذکر شود.

از سوی دیگر تصمیم گیری وکیل ملک در راستای اجاره ملک، تخلیه و تنظیم قرارداد های مربوط به صلح و طرح و دفاع نیز صورت می گیرد.

شما می توانید به صورت انلاین از وکیل ملک در مورد قانون املاک و مستغلات سؤال کنید در واقع طبق این راستا مشخص می شود که چه قوانین در زمینه خرید فروش وجود دارد و ساختار ملک نیز از سوی وکیل برای شما توضیح داده می شود.

وظایف اصلی وکیل تخصصی ملکی

از آنجایی که هنوز سوالات در مورد وظیفه اصلی وکیل ملکی زیاد است در این بخش می خواهیم در مورد وظایف اصلی وکیل تخصصی ملکی صحبت کنیم.

وکیل ملکی وظیفه دارد سند رسمی ملک را تنظیم کند او در زمینه دعاوی خلع ید، تصرف عدوانی، مالکیت ملک و همینطور تقسیم مال و افراز و تفکیک املاک مشاع نیز دخالت دارد.

همینطور می تواند دستور فروش و تخلیه و تجویز انتقال منافع را داشته باشد.

یکی از بیشترین دعاوی در که حیطه وظایف وکیل ملکی است تنظیم سند است.

در واقع در آخرین مرحله از خرید املاک و مستغلات نیاز است که سند به نام خریدار زده شود و می بایست خریدار و فروشنده هر دو در دفتر اسناد رسمی کشور حضور داشته باشند.

بارها دیده می شود که فروشندگان از انتقال سند به خریدار خودداری می کنند و این زمان وکیل ملکی به مراجع قضایی مراجعه می کند و می تواند از حقوق خریدار دفاع کرده و همینطور فروشنده را ملزم به اجرای انتقال سند ملک نماید.

دعوای تصرف عدوانی از دیگر دعاوی ملکی محسوب می شود و یکی از نکات مهم است.

دقت کنید که شخص در انتخاب نوع شکایت می تواند حق اختیار داشته باشد.

اما گاه دعوای تصرف عدوانی به صورت حقوقی مطرح می شود و دیگر نمی توانید مجدداً به روش کیفری اقدام کنید.

این در حالی است که دعاوی کیفری می توان به روش حقوقی نیز پیگیری شود. به طور کلی وجود یک وکیل مجرب سبب می شود که نحوه پیگیری پرونده متفاوت باشد.

بررسی دعوای خلع ید از سوی وکیل آنلاین ملکی

یکی از بخش های مهم که نیاز به وکیل ملکی آنلاین را بیشتر میکند دعوای خلع ید است.

گذارید در ابتدا کمی در مورد این دعوا صحبت کنیم. در این شرایط مالک می تواند از تصرف غیر قانونی که صورت گرفته است شکایت نماید.

در واقع ابتدا شرایط به این صورت که متصرف به شکل غیر قانونی از ملک استفاده می کند بدون اینکه از مالک اجازه بگیرد و در نهایت از پس دادن ملک به مالک نیز خودداری می کند.

موضوع مهم اینکه بین خلع ید و تصرف عدوانی تفاوت وجود دارد و فرد چون تفاوت این دو گزینه را نمی داند نمی تواند از حقوق خود به درستی دفاع نماید در چنین شرایطی نیاز به وکیل ملکی است تا بتوانید بر اساس دانش و تجربه خود از حق مالک دفاع نماید.

حال فرض کنید که شما قرار است این پروسه را به صورت غیر حضوری دنبال کنید به راحتی و از طریق واتساپ یا تلفنی با وکیل تخصصی ملکی ارتباط می گیرید و شرایط و مدارک برای وی ارسال می شود این رویکرد سبب می شود تا به طور کلی وکیل ملکی بتواند از راه دور نیز مدارک شما را مورد بررسی قرار دهد و تصمیم گیری نهایی را اجرا نماید.

در هر صورت شما به عنوان فردی که در کلان شهر تهران و یا هر شهرستان دیگری هستید می توانید از وکیل آنلاین استفاده نمایید و اقدامات لازم را بیشتر از اینکه دیر شود در بر بگیرید.

از یاد نبرید که وکیل ملکی به فردی گفته می شود که می تواند پروسه وکالت را به خوبی پشت سر بگذارد و می بایست به جدیدترین قوانین در این راستا رسیدگی کند و در جریان قوانین جدید باشد.

وکیل ملکی آنلاین مخصوص تقسیم مال و افزار ملک مشاع

یکی از مواردی که بارها و بارها بررسی شده است در خصوص تقسیم مال و افزار ملک مشاع است و زمانی مطرح می شود که یک ملک به واسطه یک سری دلایل مختلف بین چندین نفر مشترک باشد.

حال این دلایل می تواند ارث متوفی باشد و یا خرید همزمان بین چندین نفر صورت بگیرد.

به طور کلی هیچ یک از شرکا برای تقسیم ملک به توافق نمی رسند و برای اینکه اختلافات در این راستا حل شود نیاز به انتخاب یک وکیل ملکی است تا بتواند اختلافات را به طور دقیق ارزیابی نماند و همینطور در زمینه فروش ملک نیز اصول کاربردی در نظر بگیرد.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

انواع دعاوی ملکی

به طور کلی دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم می شود که هر یک دارای مشخصات مربوط به خود هستند.

دسته اول، دعاوی ملکی حقوقی، دسته دوم دعاوی ملکی کیفری و دسته سوم دعاوی ملکی ثبتی است.

دقت شود که هر دسته از مواردی که نام برده شده می توانند به اموال غیر منقول مثل املاک و مستغلات مربوط شوند.

هر یک نیز می بایست تخصص لازم خود را داشته باشند هر اشتباهی در این زمینه ضرر و زیان های گوناگونی ایجاد می کند.

دعوای ملکی حقوقی و مهمترین آنها

وکیل آنلاین تهران چیست
وکیل آنلاین تهران چیست

وقتی صحبت از دعاوی ملکی حقوقی است در واقع بحث ارتکاب جرم در آن منتفی است و فقط چوت قوانین حقوقی رعایت نشده است و یک سری سهل انگاری صورت گرفته است، دیده می شود. مثلاً:

یکی از موارد الزام خریدار به تخلیه کردن ملک و استرداد آن است.

مواردی که مربوط به الزام به تحویل ملک هستند.

پروسه های مربوط به تایید و اثبات وقوع بیع

مواردی که در زمینه مطالبه مابه التفاوت کسری مساحت پیش فروش شده است و وکیل ملک در این زمینه می تواند کمک زیادی نماید.

همینطور استرداد ثمن معامله نیز از دیگر گزینه های مهم محسوب می شود.

در صورتی که در انجام تعهد تاخیر صورت گرفته باشد نیاز است که خسارت تاخیر پرداخت شود.

در صورتی که نیاز به تنظیم سند پیش فروش باشد باید این کار صورت بگیرد.

نیاز است که مطالبات مربوط به ثمن قراردادی ارزیابی شود.

همینطور نیاز است که مطالبه اجرت المثل ملک نیز بررسی شود.

یک سری قوانین در مورد مطالعه سرقفلی وجود دارد.

نیاز به بررسی حکم تخلیه مستاجر است.

وکیل ملکی می تواند اصول دقیق در زمینه تنظیم سند رسمی اجاره را مدنظر قرار دهد.

همینطور شرایط به صورتی است که می توان در نظر داشت که تعدیل اجاره بها نیز صورت بگیرد.

الزام موجر به پرداخت و استرداد ودیعه در این زمینه بسیار مهم است.

الزام مالک ملک برای اینکه اصل سند مالکیت ارائه شود.

بسیاری از مسائل در خصوص اخذ پایان کار مطرح است که توسط دعوای ملکی صورت می گیرد.

ابطال سند رهنی از دیگر موارد مهم دعوای ملکی است که وقتی یک وکیل ملکی تخصصی وجود داشته باشد می تواند پروسه را بهبود بخشد.

در صورت ممانعت و مزاحمت نیز می تواند پروسه های الزامی را مدنظر داشت. بسیار مهم است. که در راستای رجوع از هبه و همینطور خلع ید نیز یک سری دقت های لازم صورت بگیرد.

وکیل آنلاین در هر شرایط در دسترس شما است می تواند در زمینه ملک های مشاع یک سری مشاوره های لازم را ارائه دهد.

همینطور در صورتی که نیاز به فسخ قرارداد است وجود یک وکیل ملک سبب می شود هزینه های اضافی در خصوص حق فسخ اخذ شود و این بخش مهم داستان بوده و قابل قبول است و می بایست مدنظر قرار بگیرد.

دقت کنید که به طور کلی وکیل ملک به کسی گفته می شود که مسیر را برای شما هموارتر می شود.

معیار انتخاب وکیل ملکی آنلاین

حال نوبت به انتخاب یک وکیل ملکی خوب است و اگر قرار است راهنمایی ها به صورت انلاین صورت بگیرد پس باید در انتخاب بیشتر دقت صورت بگیرد و همه عملکردهای وکیل ارزیابی شود و در این راستا موارد زیر بسیار مهم است.

میزان تجربه وکیل ملکی : این موضوع یکی از مهمترین معیارهای انتخاب است بنابراین نیاز است که پرونده های مختلفی که توسط وکیل پوشش داده شده و به بهترین نحو اجرا شده است ارزیابی شود و البته که وکالت می بایست بر این اساس صورت بگیرد.

اجتناب از سایر پرونده های غیر مرتبط: یکی از روش هایی که می توانید بسنجید وکیلی که انتخاب می کنید خوب است یا نه اینکه محک بزنید آیا وکیل ملکی دوست دارد سایر پرونده های وکالت را نیز انجام دهد یا نه در واقع یک وکیل ملکی تخصصی هرگز به سراغ کارهای متفرقه و غیر تخصصی نمی رود!

داشتن دانش حقوقی: دانش حقوقی در مورد شرایط مورد نظر از مواردی است که باید دقت زیادی در مورد آن صورت بگیرد.

اینکه شخص از نظر دانش حقوقی در فضای خوبی باشد و تسلط علمی کافی در زمینه های مختلف حقوقی و ثبت امور املاک داشته باشد.

تسلط به قوانین و مقررات املاک: قوانین و مقررات به صورت روتین و دوره ای تغییر می کنند و این شرایط کسی که وکیل ملک است می بایست قوانین و مقررات مربوط به امور املاک و اراضی را به خوبی بررسی کند او باید بتواند در زمینه املاک یک سری اصول جدید را مدنظر قرار دهد.

دسترسی به وکیل واتساپ

شما می توانید وکیلی را انتخاب کنید که با او احساس آرامش بیشتری دارید. او می تواند بهترین روش های پیشگیری از هر نوع خطا و مشکل را به صورت آنلاین با شما در میان بگذارد.

همینطور شرایط برای آپلود مدارک و شرایط نیز مطرح است و این رویکرد سبب می شود که بتوانید شاخص گذاری های لازم را مدنظر قرار دهید.

یک موضوع مهم دیگر که باید به آن دقت شود اینکه به طور کلی موضوعی که در دعاوی ملکی ارزیابی می شود باید از نظر قانون سنجیده شود و وکیلی در این زمینه بهترین است که قانون را بلد باشد و بتواند از راه قانونی از حق شما دفاع نماید و بهترین نتایج حاصل شود.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *