وکیل آنلاین مهریه (Online dowry lawyer) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل آنلاین ملک را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

لزوم تعیین مهریه در ازدواج موقت بسیار مهم است و یک تفاوت مهم با عقد دائم از دید وکیل آنلاین مهریه محسوب می شود. مدت زمان ازدواج موقت می بایست به صورت کاملاً مشخص اعلام شده باشد. مطالبه مهریه هم از طریق دادگاه صورت می گیرد و هم به واسطه اجرای ثبت اسناد رسمی می توان مهریه را مطالبه کرد.

وکیل آنلاین مهریه برای بانوان یک راهنماگر بسیار عالی خواهد بود تا بتوانند حق خود را بگیرند. مهریه مالی است که در زمان جاری شدن خطبه عقد اعلام می شود و معمولاً عندالمطالبه است و زن هر زمانی که بخواهد می تواند آن را طلب کند.

اما حقیقت این است که در بسیاری از زندان ها، آقایان به خاطر عدم توانایی پرداخت مهریه در حال از دست دادن عمر خود هستند و یا بسیاری از بانوان به خاطر اینکه از زندگی دردناک خود خلاص شوند مهریه را می بخشند. وکیل مهریه وظیفه دارد همه تلاش خود را به کار بگیرد تا شما بتوانید از حق خود دفاع کنید.

دانش وکیل آنلاین مهریه

یکی از موضوعات مهمی که وکیل مهریه باید به آن تسلط کامل داشته باشد، اطلاعات بی نظیر در خصوص انواع مهریه است. دقت کنید که مهریه مدل های مختلفی دارد که شاید به گوش بسیاری از ما نرسیده باشد چه خوب است کمی در مورد انواع مهریه بدانیم و وظایف وکیل مهریه در این راستا را بررسی کنیم.

  • نوع اول مهریه که به عنوان مهر المسمی در نظر گرفته می شود در زمان عقد میزان آن تعیین می شود و البته که مقدار آن می باید دقیقاً در سند ازدواج مشخص و ثبت شود. به این نوع مهریه، مهرالمسمی گفته می شود و البته که طبق قانون مدنی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد هیچ محدودیتی در خصوص این مهریه دیده نمی شود و طرفین می توانند هر میزانی را به ثبت برسانند. حتی این امکان وجود دارد که خانه و ملک نیز به عنوان مهر المسمی در نظر گرفته شود.
  • نوع دوم مربوط به مهرالمتعه است که مربوط به زمانی است که در زمان عقد خود هیچ مهر دیگری اعلام نکرده اند و زمانی اجرا می شود که مهر پیش از نزدیکی اقدام به طلاق همسر خود می کند. البته که این میزان بر اساس وضعیت مالی و طبق قانون مشخص می شود و شاید هنوز تصمیم درستی در مورد مقدار آن وجود ندارد.
  • نوع سوم از مهریه که مشهور به مهرالمثل است مربوط به مهریه مجهول است یعنی مثلاً زن و مرد ملکی را به عنوان مهریه در نظر میگیرند که مجهول بوده و به طور کلی پس از عقد و بعد از نزدیکی به زن تعلق می گیرد.

یکی از شروط این مهریه، نزدیکی زن و مرد است. میزان این مهریه بستگی به شرایط زن و همینطور ویژگی های اخلاقی و تحصیلات علمی و هنری او دارد و حتی معیارهای جسمانی او نیز ارزیابی می شود.

وکیل آنلاین مهریه

توضیحات در مورد انواع مهریه

به طور کلی وقتی صحبت از مهریه می شود، آنچه در ذهن ما ایجاد می شود مهریه عندالمطالبه است و شاید هنوز اطلاعات کافی در مورد مهریه عندالاستطاعه نداشته باشیم، بنابراین چه خوب است که توضیحات وکیل آنلاین در این زمینه را به خوبی گوش کنیم تا متوجه شویم که رویکرد این مهریه به چه صورت است.

  1. مهریه عندالمطالبه به مهریه ای گفته می شود که بر گردن مرد است و به طور کلی زن پس از عقد هر زمانی که دوست داشته باشد می تواند تقاضا نماید و مرد نیز موظف است که مهریه را پرداخت کند.
  2. مورد بعدی مهریه عندالاستطاعه است به طوری که وقتی زن مهریه خود را طلب می کند، دادگاه بر اساس توانایی مالی مرد میزان پرداخت را مشخص می کند. البته که اگر مرد قادر به پرداخت مهریه نباشد زن نمی توان از حق حبس استفاده نماید.

وظایف وکیل مهریه آنلاین

حال که تا حدودی در مورد انواع مهریه صحبت کردیم، می بایست به وظایف وکیل مهریه بپردازیم و ارزیابی کنیم که آیا وکیل مهریه می تواند در این راستا به صورت رسمی به ما کمک کند یا خیر.

بگذارید در خصوص وظایف وکیل مهریه یک سری مثال های جالب بزنیم تا بتوانید با دید بازتری وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به عنوان مثال زن درخواست مهریه می کند و در همین حین مرد به واسطه تصادف فوت می کند و قطعاً شامل حال دیه می شود. سؤال اینجاست که زن میتواند مهریه را از دیه درخواست نماید؟

چنین سوالی اگر برای شما ایجاد شود شاید نیاز به نوبت گیری طولانی برای مراجعه حضوری به یک وکیل داشته باشید و قطعاً با جستجو در اینترنت نمی توانید به پاسخ آن برسید اما با وکیل مهریه آنلاین به سادگی می توانید پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

دقت کنید که دیه بخش ماترک متوفی محسوب می شود و زن به سادگی این امکان را دارد که مهریه را از دیه دریافت نماید بنابراین شایعاتی مبنی بر عدم دریافت دیه را باور نکنید و سعی کنید شرایط را به خوبی بسنجید.

گاه شرایط زندگی به صورتی پیش می رود که زن مهریه خود را می بخشد! اما پس از مدتی متوجه می شود که اشتباه کرده است، در چنین حالتی می بایست با وکیل مشورت شود بررسی های لازم مبنی بر مطالبه مجدد مهریه انجام شود.

طبق قانون جمهوری اسلامی، اگر مهریه بخشیده شده باشد دیگر شرایط برگشت آن وجود نخواهد داشت و به طور کلی افراد باید بتوانند در خصوص بخشش یا عدم بخشش مهریه تصمیم عقلانی بگیرند و هرگز با احساسات رفتار نکنند.

سوالی که بارها از وکیل آنلاین مهریه پرسیده می شود اینکه آیا اعضا و جوارح انسان نیز می تواند به عنوان مهریه استفاده کرد؟

به هیچ عنوان! چنین مهریه ای معمولاً مبنای قانونی و شرعی ندارد و به طور کلی باید چیزی به عنوان مهریه در نظر گرفته شود که جنبه تملک داشته باشد.

آیا وکیل مهریه برای ازدواج موقت نیز کمکی می کند؟

ازدواج موقت در حقوق ایران قانونی شمرده شده است، اما قواعد و شرایط خاص خود را دارد. شما می توانید از وکیل مطالبه مهریه در ازدواج موقت راهنمایی بگیرید تا حق و حقوق شما ضایع نشود. یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه تعیین مدت و میزان مهریه است که البته بر اساس ماده ۱۰۹۵ قانونی مدنی مشخص می شود.

دقت شود که در ازدواج موقت، عدم تعیین مهر به معنی بطلان ازدواج موقت بوده و یک شرط مهم محسوب می شود.

حال یک سری موارد ایجاد می شود که نیاز به وکیل مطالبه مهریه ازدواج موقت خواهد بود. مثلاً فرض کنید که در مدت ازدواج موقت، زن فوت نماید و یا شرایط به شکلی پیش رفته باشد که نزدیکی در بین افراد رخ نداده باشد، در این صورت سقوط مهریه صورت نمی گیرد و وکیل می تواند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهد.

لزوم تعیین مهریه در ازدواج موقت بسیار مهم است و یک تفاوت مهم با عقد دائم محسوب می شود. مدت زمان ازدواج موقت می بایست به صورت کاملاً مشخص اعلام شده باشد. مطالبه مهریه هم از طریق دادگاه صورت می گیرد و هم به واسطه اجرای ثبت اسناد رسمی می توان مهریه را مطالبه کرد.

حال سؤال اینجاست که اگر مرد از پرداخت مهریه در ازدواج موقت خودداری نماید چه می شود؟

در صورت عدم پرداخت مهریه نیاز به وکیل خبره خواهد بود تا حق زن پایمال نشود. یکی از روش های مهم توقیف اموال زوج است که از سوی دادگاه در نظر گرفته می شود و به طور کلی جدیت در این راستا وجود دارد. نکته دیگر این است که مرد ممنوع الخروج می شود.

سوالات رایج از وکیل آنلاین مهریه

  • در چه صورتی نیاز است که ثبت ازدواج موقت صورت بگیرد؟

در صورتی که زن باردار شده باشد قطعاً می بایست ازدواج موقت به ثبت برسد. این موضوع اهمیت زیادی داشته و می بایست بر اساس شرایط زوجه تعیین شود.

  • آیا مرد در صورت داشتن همسر اول اجازه ازدواج دوم دارد؟

دقت کنید زمانی که مرد ازدواج کرده باشد و دارای همسر است به او اجازه ازدواج مجدد داده نمی شود مگر اینکه بتواند رضایت همسر اول را خود را داشته باشد.

اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد انتخاب همسر دوم بدون رضایت همسر اول سبب می شود تا همسر اول بتواند برای طلاق درخواست دهد. وکیل آنلاین مهریه در این زمینه به شخص کمک می کند تا مهریه خود را دریافت نماید و حق او ضایع نشود.

  • شروط اخذ ازدواج مجدد چیست؟

از آنجایی که موضوع خیانت مدتهاست که در ایران دیده می شود شاید بهتر باشد اطلاعات خود را در زمینه شروط اخذ اجازه ازدواج مجدد افزایش دهید.

اولین و مهمترین شرطی که برای ازدواج مجدد وجود دارد، رضایت همسر اول است. اما یک سری شروط دیگر نیز مطرح است که قطعاً می تواند به اطلاعات شما بیافزاید.

موضوع اول اینکه اگر زن نتواند وظایف زناشویی خود را انجام دهد مرد می تواند با رضایت او همسر اختیار نماید.  در صورتی که زن مرتکب به خطایی شده باشد و به ۵ سال یا بیشتر حبس محکوم شده است نیز شرایط برای همسر مجدد وجود دارد.

عقیم بودن زن و یا ترک زندگی از سوی زن از دیگر مواردی است که سبب ازدواج مجدد همسر می شود.

  • چطور میتوانم با وکیل مهریه انلاین ارتباط برقرار کنم؟

شما در ابتدا می توانید از خدمات وکیل مهریه رایگان استفاده نمایید. در این راستا وکیل آنلاین رایگان سوالاتی از شما میپرسد تا مشکل شما مشخص شود.

پس از آن نوبت به عقد قرارداد با وکیل برای دریافت مهریه خواهد بود به طوری که بتوانید حق و حقوق خود را به صورت کامل دریافت نمایید. شماره وکیل مهریه در اختیار شما قرار می گیرد و پروسه مشاوره از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ فراهم می شود. وکیل مهریه در تهران به صورت غیر حضوری به موکلان خود در شهرستان نیز مشاوره می دهد و این رویکرد سبب می شود تا همه افراد بتوانند از خدمات موجود استفاده نمایند.

وکیل آنلاین مهریه

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه چقدر است؟

در صورتی که فکر می کنید هزینه وکیل برای اخذ مهریه و پروسه طلاق را ندارید چه خوب است بتوانید شرایطی در نظر بگیرید تا هزینه ها برای شما کاهش یابد.

در این حالت دو نکته مهم مطرح است. شما به واسطه وکیل آنلاین می توانید هزینه رفت و آمد خود را به صفر برسانید و همینطور در زمان نیز صرفه جویی خواهید داشت.

دقت کنید که معمولاً هزینه وکیل برای اخذ مهریه بر اساس نوع پرونده مشخص می شود و اگر پرونده وضعیت مناسبی نداشته باش شاید بهتر باشد که از یک وکیل خبره کمک بگیرید تا توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

وکیل مهریه به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را در خصوص شرایط زندگی خود داشته باشید این موضوع سبب می شود تا حق و حقوق شما پایمال نشود.

پرداخت هزینه برای وکیل مهریه و طلاق به صورت مرحله ای و بر طبق شرایط پرونده در نظر گرفته می شود. گاه هزینه ها بسیار بالا بوده و گاه نیز نسبتاً مناسب تر است و هیچ مشکلی در این راستا دیده نمی شود.

در ابتدا مشاوره های لازم در خصوص وکیل مهریه در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید و سپس می بایست به صورت کاملاً حرفه ای موقعیت پرونده خود را در پیش بگیرید.

خوشبختانه نرخ منصفانه ای در نظر گرفته ایم تا بسیاری از افراد بتوانند پروسه طلاق خود را به صورت کاملاً دقیق و حرفه ای در پیش بگیرند. البته که پروسه طلاق به نسبت سایر موارد کمی زمانبر است اما اگر وکیل مناسبی انتخاب شود قطعاً پرونده شما سریع تر به نتیجه می رسد و مشکلی نخواهید داشت.

نتیجه گیری:

شما می بایست رزومه تحصیلی و کاری وکیل آنلاین مهریه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا با اطمینان بتوانید به او اعتماد کنید.

اینطور که بررسی ها نشان می دهد وکیل می بایست بتواند زمان زیادی برای پرونده شما در نظر بگیرد تا بتواند جزئیات را به خوبی ارزیابی کند در غیر این صورت معمولاً مشکلات زیادی ایجاد می شود و افراد نمی توانند از حقوق خود دفاع کنند.

البته که وکیل آنلاین مهریه می بایست با شما تماس تصویری نیز برقرار نماید تا توضیحات شما در خصوص مشکلات طلاق و شرایط مهریه را بشنود و شاید نیاز به تماس تصویری گروهی خواهد بود.

در سال های اخیر شرایطی فراهم شده است تا افراد بتوانند مهریه خود را به خوبی دریافت کنند و حق بانوان در این راستا ضایع نشود و وکیل مهریه خبره نیز در این زمینه بسیار کمک کننده است و سبب می شود تا قوانین به دقت رعایت شود.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

۱da.ir

yun.ir

b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *