وکیل آنلاین بیمه را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم.

بیمه خسارت مربوط به یک حادثه بوده و وکیل آنلاین بیمه برای شما توضیح می دهد که در چه راستایی می توانید از این بیمه استفاده کنید. مثلاً بیمه خسارت شامل بیمه اموال و بیمه حوادث و همینطور بیمه آتش سوزی می شود. از سوی دیگر بیمه مسئولیت نیز وجود دارد که برخی از بیمه خسارت را در نظر می گیرد.

از آنجایی که بیمه ها رشد زیادی داشته اند و در سبک های مختلف وجود دارد، وکیل آنلاین بیمه یکی از مواردی است که می تواند بسیار کمک کننده باشد و به طور کلی در لیست مواردی قرار دارد که همیشه در دسترس است و سبب می شود هم بهترین تصمیم را بگیرید و هم به قوانین روز بیمه تسلط کافی داشته باشید.

وظایف وکیل آنلاین بیمه چیست + سایت وکیل آنلاین

بیمه روشی است که از جان و مال محافظت می کند.

در واقع یک سپر بلا بر برابر حوادث است.

وکیل امور بیمه به شخصی گفته می شود که در خصوص همه امور بیمه ای به قوانین و مقررات تسلط کامل دارد.

اشخاص معمولاً تسلط کافی به قوانین بیمه ای ندارند و زمانی که اختلافات بیمه ای ایجاد می شوند تشخیص گزینه مناسب بسیار دشوار است.

وکیل بیمه فردی است که شرایط را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

کمک می کند تا هزینه ها کاهش یابد.

او می تواند در زمینه صرفه جویی در وقت نیز شرایط خوبی داشته باشد.

وکیل بیمه طبق قوانین بیمه شرایط را بررسی می کند. او زمینه بیمه شخص ثالث، صندوق های تامین خسارت بدنی و آتش‌سوزی و … بسیار تجربه دارد.

وقتی از وکیل بیمه استفاده می کنید در واقع می توانید در ابتدا دقیقاً اصطلاحات بیمه ای را به زبانی ساده یاد بگیرید و مجبور به درگیر شدن با اصطلاحات درگیر و گسترده نباشید.

از یاد نبرید که وکیل بیمه فردی است که می تواند تعهدات لازم در دنیای بیمه را ارزیابی می شود و یک مسیر درست را پشت سر بگذارد.

چه اصطلاحاتی را در ابتدا از وکیل بیمه بپرسیم؟

شما برای ورود به دنیای بیمه می بایست یک سری اصطلاحات را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانی خودتان نیز در تصمیم گیری شرایط مشخصی را مدنظر قرار دهید.

بیمه گذار یکی از اصطلاحات مهمی که می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین از وکیل بیمه بپرسید واژه بیمه گذار است. در واقع به شخص حقیقی یا حقوقی گفته می شود که بیمه را می خرد و یک سری تعهدات دارد. تعهدات وی در زمینه مقرر ارزیابی می شود طبق قرارداد بیمه نامه حق بیمه پرداخت می شود.
بیمه گر دومین اصطلاحی که می توانید در ابتدای صحبت از وکیل بیمه بپرسید، بیمه گر است. در واقع شامل یک شرکتی می شود که طبق شرایط بیمه نامه یک سری خسارت هایی را به اشخاص بیمه گذر و اشخاص ثالث وارد می شود را مورد پرداخت و جبران قرار می دهد.
مورد بیمه گزینه سوم در خصوص اموالی است که شامل بیمه گذار تحت پوشش در نظر گرفته می شود

وقتی با این اصطلاحات آشنایی کامل داشته باشید می توانید موقعیت خوبی برای خود در نظر بگیرید و وکیل نیز به صورت آنلاین با شما ارتباط می گیرد و سعی می کند شرایط را مورد بررسی قرار دهد.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

مشکلاتی که نیاز به وکیل بیمه آنلاین دارند

یکی از مشکلاتی که همیشه دیده می شود مطالبات معوقه است که بین بیمه گذاران و مشتریان صورت می گیرد. در واقع شرکت های بیمه ای اغلب در خصوص امور بیمه ای با این مشکلات روبرو هستند. این معوقات دلایل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

  • مثلاً بیمه گذار دچار ورشکستگی شده است و این موضوع بر روی شرایط بیمه اثرگذار است و پرداخت و دریافت را دچار مشکل می کند.
  • بدحسابی موضوعی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند و دلیل آن چندان مشخص نیست. در واقع بسیاری از افراد حتی بدون مشکل مالی به بدحسابی عادت دارند.
  • تخلفات کارمندان: کارمندان بیمه گاه بدون اطلاع رئیس و افراد بالادست سعی می کنند در راستای تخلفات یک سری شرایط را مدنظر قرار دهند. تخلفات کارمندان به طور کلی موقعیت مناسبی است.
  • نمایندگی ها: نمایندگی های بیمه گاه قوانین جدید در راستای بیمه و پرداخت های آن را به درستی نمی دانند همه این موارد مشکلاتی هستند که به واسطه وکیل بیمه حل می شود و شرایط خاص خود را دارد. البته که موقعیت بیمه گذاری در این زمینه ساختار خاص خود را دارد.

وکیل در چه بخش هایی به ما کمک می کند؟

وکیل بیمه سبب می شود تا شرکت های بیمه را به خوبی مورد شناسایی قرار دهید و سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که با شرایط شما سازگار تر است.

وکیل کمک می کند را درگیر دلالان بیمه نشوید و به نوعی هزینه های اضافی دلالی از شما اخذ می شود.

نمایندگی های بیمه، در شرایط مختلف فعالیت می کنند و هر یک به واسطه موقعیت کاری که دارند یک سری شرایط را مشخص و عنوان می کنند.

وکیل به شما این امکان را می دهد که در زمینه صندوق تامین خسارات بدنی فعالیت داشته باشید

همینطور این موضوع مطرح است که بیمه اشخاص نیز در نظر گرفته شود بیمه اشخاص شامل چندین نوع بیمه است و شامل یک سری اشخاص حقیقی خواهد بود. در واقع این اطلاعات که در راستای صاحب بیمه یا وارثین او است توسط این موقعیت پیش بینی می شود.

بیمه های مورد پوشش وکیل بیمه آنلاین

شما میتوانید از وکیل بیمه آنلاین در زمینه بیمه سرمایه سؤال کنید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

می توانید در خصوص بیمه عمر یک سری شرایط را مد نظر قرار دهید و بیمه عمری را انتخاب کنید که با شرایط سنی شما سازگار است.

بیمه هایی در زمینه خسارت جانی وجود دارد که بخش مهمی از پروتکل های بیمه ای به خصوص در دوران کرونا را شامل می شود این بیمه شرایط خاص خود را دارد و شخص باید بتواند از آن به خوبی استفاده نماید.

یک سری بیمه ها هستند که در واقع مکمل درمان محسوب می شوند، این بیمه ها به شکلی ارزیابی می شوند که بیمار بتواند سطح درمان خود را به صورت پیشرفته دنبال کند و موقعیت درمان را زیر نظر بگیرد.

بیمه خسارت مربوط به یک حادثه بوده و وکیل بیمه برای شما توضیح می دهد که در چه راستایی می توانید از این بیمه استفاده کنید.

مثلاً بیمه خسارت شامل بیمه اموال و بیمه حوادث و همینطور بیمه آتش‌سوزی می شود.

از سوی دیگر بیمه مسئولیت نیز وجود دارد که برخی از بیمه خسارت را در نظر می گیرد.

به این صورت است که اشخاص در صورتی که مسئولیتی به آنها واگذار شده باشد، درگیر خسارت می شوند و بیمه خسارت وارده را جبران می کند.

بیمه مسئولیت در زمینه های اتومبیل، هواپیما، کشتی، متصدی حمل و نقل، کارفرما، اصناف و مشاغل مورد ارزیابی و پوشش قرار می گیرد.

چطور از وکیل بیمه اطلاعات جدید بگیرم؟

شما به صورت آنلاین و از طریق چت یا صحبت تلفنی با وکیل بیمه وارد ارتباط می شوید.

می توانید سوالاتی در زمینه بیمه زندگی، حوادث شخصی، آتش‌سوزی، باربری، وسایل نقلیه، مسئولیت مدنی، بیمه پول در صندوق، بیمه امانت کارمندان، بیمه مربوط به استخراج و …. را بپرسید و جدیدترین اخبار در این زمینه را مورد بررسی قرار دهید.

بیمه از نظر کارکرد و هدف یعنی چه؟

یکی از مهمترین سوالاتی که از وکیل آنلاین بیمه پرسیده می شود بیمه از نظر کارکرد و هدف است. بیمه از نظر کارکرد خود شامل دو گزینه بیمه ریسک و بیمه فعالیت است که هر یک شرایط خاص خود را دارد.

بیمه از نظر هدف نیز شامل بیمه جبران خسارت بوده که در واقع مربوط به خسارت هایی می شود که به بیمه گذار وارد شده و جبران خواهد شد.

بیمه سرمایه نیز برای بیمه گذار ارزیابی می شود و سبب ایجاد سرمایه می شود.

چت با وکیل در خصوص دعاوی امور بیمه ای

دعوایی که در امور بیمه ای صورت می گیرد گاه مشکلساز می شود. اگر در اجرای قرارداد بیمه ای با مشکلات روبرو شوید می بایست دعوای حقوقی به دادگاه مطرح شود.

در واقع دعوایی که به واسطه پرداخت نکردن حق بیمه صورت می گیرد.

یا بیمه جبران درستی در خصوص خسارت پرداخت نمی کند.

این موارد سبب می شود که بین بیمه گر و بیمه گذار و یا شخص ثالث مشکلاتی ایجاد نماید.

حل اختلاف دعاوی بیمه به واسطه صلح و سازش و میانجی گری و داوری صورت می گیرد و طبق ماده ۲۰ آیین نامه ارزیابی می شود.

وکیل بیمه در این شرایط می تواند تمام بندها و تبصره های حقوقی را ارزیابی کند و بررسی های دقیق در خصوص میزان خسارت را داشته باشد.

در صورتی که در دعاوی بیمه ای جرم عمد صورت گرفته باشد، دعوای مربوط در مرجع کیفری ارزیابی می شود.

پرسش از وکیل آنلاین:

  • توجه دعوا به بیمه گر به چه صورت است؟

شرایط می تواند به این شکل دنبال شود که دعوای کیفری در مرجع قضایی مطرح شود.

طبق ماده ۲۲ قانون اصلاح بیمه اجباری، مسئولیت مدنی برای کسانی که دارندگان وسایل نقلیه زمینی هستند شرایطی فراهم است تا بیمه گر در دادرسی حقوقی بتواند موضوع دعوا را پیگیری نماید.

بیمه گر باید هزینه های مربوط به حق الوکاله وکیل را پرداخت نماید.

شخصی که زیان دیده است مستقیماً باید دعاوی علیه بیمه گر را مطرح سازد.

  • داوری در قراردادهای بیمه توسط وکیل به چه صورت است؟

گاه شرکت های بیمه ای در یک سری قراردادها و شرایط بیمه، می تواند به واسط اختلاف فعلی در قراردادها با بیمه گذار به این تصمیم برسند که برای حل شدن اختلاف از داور استفاده شود.

در صورتی که پیش از حل و فصل شدن اختلاف بیمه ای، داوری از قبل تعیین شده باشد این کار به همان روال صورت می گیرد.

اگر هر یک از بیمه گر و بیمه گذار شخصی را به عنوان داور انتخاب کند می بایست بررسی شود که داوران صلاحیت لازم برای داوری دارند یا خیر.

پس از آن نیاز است که داوران انتخاب شده دو طرف، دارای یک سر داور باشند.

در واقع هیئتی سه نفر تشکیل می شود و مسئولیت رسیدگی به اختلاف بیمه ای را بر عهده دارند.

در صورتی که طرفین رای داوری را قبول نداشته باشند رای داور باید به واسطه مرجع قضایی اجرا شود.

  • دادگاه صالح در رسیدگی به دعاوی بیمه ای یعنی چه؟

در صورتی که اختلاف بین بیمه گر و بیمه گذار ایجاد شود، مرحع صالحی که به دعوا رسیدگی می کند، مرجع قضایی خواهد بود.

بر اساس ماده ده قانون آیین دادرسی مدنی، رسیدگی به دعوا در صلاحیت دادگاه عمومی خواهد بود.

ماده ۱۱ قانون آیین دادرسی مدنی بررسی کرده است که دعوای حقوقی می بایست در دادگاه محل اقامت شرکت بیمه مطرح شود.

همینطور شرایط فراهم است که دعوا در دادگاهی که حادثه در آن محل رخ داده است مطرح شود.

در صورتی که شرکت بیمه ای دارای شعبه های مختلفی باشد، دعوا می بایست در حوزه های قضایی دادگاهی مطرح شود و البته که طرف معامله یا قرارداد بسیار مهم است.

  • اگر شعبه های بیمه برچیده شده باشد، تکلیف چیست؟

در چنین حالتی می تواند دعوا در دادگاه محل اقامت شرکت اصلی بیمه مطرح و دنباله گیری کرد. البته که بیمه ها ساختار مخصوص خود را دارند و زیر نظر دولت بررسی می شوند.

ارتباط با وکیل آنلاین بیمه به چه صورت است؟

روش کار به این شکل است که شما یا از طریق واتساپ و یا سایر اپ های موجود می توانید با وکیل ارتباط نوشتاری یا صوتی و یا تصویری داشته باشید.

سوالات و مدارک خود را ارسال نمایید و پیگیری های لازم را مدنظر قرار دهید. بسیار مهم است که بتوانید موقعیت دقیق ارتباط با وکیل آنلاین بیمه را مدنظر قرار دهید.

از یاد نبرید که وکیل آنلاین به فردی گفته می شود که می تواند به صورت ۲۴ ساعته با شما ارتباط غیر حضوری داشته باشد و بستر چت با او فراهم است پس هر مشکل بیمه ای که داشته باشید از این طریق حل می شود.

از سوی دیگر موقعیت وکالت به صورت آنلاین نیاز به اعتماد سازی دارد و باید هم شما و هم وکیل این اعتماد دو طرفه را ایجاد کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

موضوع مشخصی که بررسی می شود در راستای نوع وکالت است. در واقع نوع وکالت به صورتی است که شخص بتواند سطح آن را مشخص کرده و هزینه ها شفاف سازی شوند.

از یاد نبرید که وکیل بیمه به فردی گفته می شود که جدید اخبار روز در زمینه بیمه را دنبال می کند و این موضوع سبب می شود که ساختار ارتباط گیری شما تضمین شده و قابل قبول باشد.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *