وکیل آنلاین ملک (Online Property Lawyer) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی گرفتن وکیل آنلاین را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

یکی از مهمترین خصوصیات یک وکیل آنلاین ملک این است که تجربه بسیار بالایی داشته باشد. او می بایست بتوان پرونده های مربوط به تقسیم ملک و همینطور تخلیه ملک و رفع تصرف عدوانی را به خوبی پیش ببرد، گاه پرونده به قدری پیچیده است که اگر به درستی دنبال نشود اثربخشی خود را از نظر می دهد و به اصطلاح دیر می شود.

وکیل آنلاین ملک چه کمکی به ما می کند؟ حتماً برای شما هم پیش آمده که وارد بنگاه های املاک شوید و متوجه شوید که شخصی به عنوان وکیل ملک در آن بنگاه حضور دارد، فکر می کنید چرا نیاز به وکیل ملک خواهد بود؟

وظایف وکیل آنلاین ملک

وکیل آنلاین ملکی همانطور که از نامش مشخص است وظیفه دارد که از حقوق موکل خود دفاع کند اما این بار موضوع بر سر مسائل مالی و دعاوی در زمینه ملک است.

این روزها که بازار ملک و املاک کمی عجیب و غریب شده است و بارها شنیده می شود که یک ملک به چندین شخص فروخته شده.

شاید بهتر باشد که برای خود یک وکیل ملکی متخصص انتخاب کنیم تا بتواند به سادگی همه امور مربوط به ملک را پشت سر بگذارد.

فعالیت وکیل ملک در زمینه دعوای تخلیه ید، دعوای الزام به اخذ تخلیه، دریافت مجوز پایان کار، تقسیم و افراز املاک مشاع و همینطور دعوا بر سر مالکیت ملک است.

البته که هزاران موضوع دیگر املاک وجود دارد که شاید بهتر باشد از سوی وکیل ملک مدنظر قرار بگیرد.

معمولاً وکیل ملک این توانایی را دارد تا در زمینه حقوقی در خصوص املاک فعالیت داشته باشد و به طور کلی از سوی موکل خود اختیار تام کسب می کند.

البته که تصرف عدوانی و جلوگیری از مزاحمت نیز بخشی از وظایف وکیل ملکی محسوب می شود و به طور کلی پرونده های زیادی در این زمینه در دادگاه ها وجود دارد.

وکیل آنلاین ملک

حال سؤال اینجاست که چه نیازی به وکیل آنلاین ملک است؟

فرض کنید شما در یک شهرستان با مستاجر خود به مشکل برخورده اید و مستاجر شما ملک را تخلیه نمی کند، به این ترتیب نیاز به وکیلی دارید که راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

  • با فرض اینکه در شهرستان شما وکیل خوب هم وجود داشته باشد، آیا شما زمان کافی برای مراجعه حضوری به او دارید؟

همه ما این روزها بسیار مشغول به کار هستید و کار بخش مهمی از زندگی ما محصول می شود پس چه خوب است بتوانید شرایطی فراهم سازید تا در منزل و یا در محل کار خود با وکیل ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

وکیل آنلاین ملکی به طور کلی می بایست تسلط قانونی در مورد ملک و املاک و سایر موارد داشته باشد و این موضوع اهمیت زیادی در نحوه وکالت او دارد.

وکیل آنلاین به شما اجازه می دهد که به صورت غیر حضوری اسناد و مدارک را ارسال کنید و به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا بتوانید با او ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح سازید.

بنابراین وجود فردی با سواد و با دانش و تخصص بالا در زمینه ملک و املاک قطعاً به نفع شما خواهد بود.

اگر سرمایه گذاری در زمینه ملک دارید از وکیل ملک غافل نشوید!

این روزها سرمایه گذاری نوعی کسب و کار و سودآوری است و سرمایه گذاری روی ملک و املاک از مواردی است که قطعاً می بایست مورد بررسی قرار بگیرد.

کسانی که در زمینه خرید و فروش ملک فعالیت می کنند قطعاً نیاز به وکیل دارند. حتماً می پرسید چرا؟

برای خرید یک ملک باید راه طولانی طی شود، وضعیت ملک مشخص شود، اگر ملک وراث دارد می بایست رضایت همه افراد وجود داشته باشد،

سیستم عقب نشینی کوچه های باریک و قوانین عجیب و غریب شهرداری همگی مواردی است که یک خریدار باید به دقت بررسی کند بنابراین نبود وکیل ملک قطعاً مشکلساز خواهد بود.

چون او به همه قوانین اشراف کامل دارد و این موضوع سبب می شود تا بتواند بهترین تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید ملک را دنبال نماید.

در صورتی که تسلط قانونی فرد بر روی جزئیات و قوانین ملک بالا باشد قطعاً می تواند بهترین سودآوری را برای شما فراهم سازد.

چطور بهترین وکیل ملک آنلاین را انتخاب کنم؟

برخی از افراد به دنبال وکیل ملکی ارزان هستند و برخی نیز نیاز به وکیل آنلاین رایگان دارند.

دقت کنید که اگر به دنبال وکیل ملکی خوب در تهران هستید باید کمی هزینه کنید تا خیالتان از بابت نوع قضاوت و تصمیم گیری و همینطور حق و حقوق جمع باشد.

حقیقت این است که وکیل ملکی یک سری اخلاق و ویژگی های مهم دارد که دانستن آن به شما کمک می کند تا بهترین شرایط را در نظر بگیرید پس در ابتدا باید بدانید که ویژگی های مهم وکیل ملکی چیست!

یکی از مهمترین خصوصیات یک وکیل ملک این است که تجربه بسیار بالایی داشته باشد.

او می بایست بتوان پرونده های مربوط به تقسیم ملک و همینطور تخلیه ملک و رفع تصرف عدوانی را به خوبی پیش ببرد،

گاه پرونده به قدری پیچیده است که اگر به درستی دنبال نشود اثربخشی خود را از نظر می دهد و به اصطلاح دیر می شود.

از دیگر ویژگی های مشاوره حقوقی ملکی این است که به علوم مختلف مثل علوم حقوقی، ثبتی و املاک و اراضی تسلط کافی داشته باشد.

به هر حال قرار است که پرونده بر اساس قوانین دیوان عدالت اداری پیش برده شده و در این راستا تسلط به قوانین بسیار مهم است و سبب می شود تا پرونده رویکرد بهتری داشته باشد.

اینکه صرفاً شماره تلفن وکیل ملک را پیدا کنید و خوشحال باشید که مشکل ملک شما برطرف می شود به کل اشتباه است.

شما باید بدانید که در بین انواع وکلا، کدام یک با توجه به پرونده شما سازگارتر هستند و موقعیت بهتری فراهم می سازند.

مثلاً وکیل ملک آنلاین می بایست به انواع و اقسام املاک و اراضی تسلط کافی داشته باشد و به طور کلی می بایست بتواند پرونده های حقوقی و کیفری و املاک را به سادگی مدنظر قرار دهد.

نکته مهمی که شاید کمتر کسی به آن بپردازد این است که یک وکیل کیفری موفق فردی است که به خوی به سخنان موکل خود گوش می دهد و در این راستا بهترین تصمیم گیری را خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که معمولاً وکیل آنلاین زمان خاصی را برای موکل خود در نظر می گیرد و این رویکرد سبب می شود تا موکل با آرامش خاطر بتواند بهترین نتیجه را بگیرد.

مشکلات مربوط به زمین های وقفی

برای بسیاری از افراد سؤال است که آیا در زمین های وقفی امکان ایجاد اختلاف وجود دارد یا خیر.

بررسی ها نشان داده است که بله! زمین های وقفی نیز درگیر مشکل املاک می شوند و وکیل می بایست بتواند شرایط بین خریدار و فروشنده را به خوبی بررسی کند.

نکته مهم دیگر این است که گاه یک سری اختلافات بین دو سمت معامله رخ می دهد و در این صورت زمین یا ملک به مشکل بر می خورد گاه نیز دیده می شود که زمین دچار مشکل شده و وکیل ملکی می بایست به صورتی مشکل را برطرف سازد.

در این راستا می توانید از وکیل آنلاین ملک کمک بگیری و شرایط را برای او توضیح دهید گاه یک ایده جدید به سادگی مشکل شما را برطرف می سازد و هیچ ناراحتی نخواهید داشت.

از یاد نبرید که مشکلات مربوط به زمین های وقفی معمولاً به صورت خاص در نظر گرفته می شوند و اگر دقت لازم روی آن صورت نگیرد اختلافات بسیار بیشتر خواهد شد.

وکیل آنلاین ملک

هزینه وکیل دعاوی ملکی چقدر است؟

معمولاً یکی از سوالات پر تکرار این است که هزینه وکیل دعاوی ملکی چقدر است و هزینه ها بر چه اساسی محاسبه می شود؟

دقت کنید که معمولاً سابقه، تجربه و سطح تخصص وکیل ملکی بسیار مهم است و همینطور میزان پیچیدگی پرونده نیز از دیگر مواردی است که روی هزینه تاثیر می گذارد.

اما شک نداشته باشید که هزینه وکیل آنلاین به نسبت رفت و آمدهای روتین و ملاقات حضوری ارزانتر است چون شما هم می توانید به کار خود برسید و هم به سادگی مشکلات خود را برطرف سازید.

  • شاید بپرسید که مراحل پرداخت هزینه وکیل آنلاین به چه شکل است؟

در پاسخ باید بگوییم که شما در ابتدا مشاوره رایگان می شوید یعنی موضوع و مشکل شما به واسطه زمان محدودی که در اختیار شما قرار می گیرد برای وکیل توضیح داده می شود به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا مشخص شود که آیا واجد شرایط استفاده از وکیل مورد نظر هستید یا خیر!

به زبانی ساده، وکیل مشکل شما را بررسی می کند و به شما اعلام می کند که آیا می توان از پس این مشکل بر آید یا خیر.

پس از اینکه این رویکرد دنبال شد نوبت به پرداخت بیعانه را قسط اول خواهد بود که به نوعی به منزله شروع همکاری با وکیل است.

البته مبلغ و بیعانه و تعداد قسط و شرایط بر اساس توافق بین موکل و وکیل صورت می گیرد و قانون یکسانی در این زمینه دیده نمی شود.

پس از مبلغ بیعانه، قرارداد اصلی بین وکیل و موکل بسته شده و زمان‌بندی لازم برای مشاوره های آنلاین توسط وکیل و موکل صورت می گیرد تا به کار و زندگی هر دو طرف لطمه ای وارد نشود.

نوع ارتباط معمولاً از نظر تماس تلفنی و یا واتساپ است که به صورت نوشتاری، تصویری و یا صوتی طبق نظر وکیل و موکل انتخاب می شود و خوشبختانه دست شما به عنوان یک موکل در این زمینه باز است و می توانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

نکته مهم دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که معمولاً وکیل باید بتواند پرونده شما را به طور دقیق مطالعه نماید پس این موضوع اهمیت زیادی دارد و قطعاً باید همه مدارک به صورت روتین و با کیفیت بالا ارائه شود.

روش های پرداخت هزینه نیز به طور کلی متغیر است. می توانید از چک های رمزدار استفاده کنید که تضمین شده هستند و یا به طور کلی روش کارت به کارت را انتخاب نمایید این موضوع باید بین شما و وکیلتان به صورت کاملاً دقیق و اصولی مدنظر قرار بگیرد و شرایطی فراهم شود تا بتوانید این رویکرد را ارزیابی کنید.

آیا می توانم سوالات خود را از وکیل ملکی بپرسم؟

بله شما می توانید طبق برنامه ریزی که با وکیل خود دارید، زمانی را برای پرسش و پاسخ در نظر بگیرید به این ترتیب شما سوالات خود را ویس کرده و یا تایپ می کنید و وکیل طبق برنامه ای که با شما چیده است به سوالات شما پاسخ می دهد.

دقت کنید که تایم پرسش و پاسخ معمولاً تایم متفاوت از مشاوره است و این موضوع سبب می شود تا بتوانید به سادگی سوالات خود را مطرح سازید. یک نکته بسیار مهم دیگر که بهتر است به ان توجه کنید اینکه معمولاً وکیل ملکی ۲۴ ساعته هزینه بالاتری دریافت می کند و برای پرونده های بسیار پیچیده گزینه خوبی است.

چون می توانید هر زمانی با وکیل ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید. از یاد نبرید که به طور کلی سوالات شما به واسطه وکیل ملکی مورد ارزیابی قرار می گیرد و بهترین مشاوره داده خواهد شد.

نحوه صحیح طرح دعوی بسیار مهم است!

یکی از موضوعاتی که در خصوص وکیل املاک باید در نظر گرفته شود این است که این وکیل با اقدامات خودسرانه و غیر قانونی بسیاری از افراد آشنایی کامل دارد و به ماده ۳۰۸ قانون مدنی تسلط کامل دارد و به این ترتیب می تواند طرح دعوی را به صورت کاملاً دقیق و حرفه ای مدنظر قرار دهد.

نقش وکیل ملکی برای تصرف عدوانی بسیار مهم بوده و همینطور مطالبات لازم در خصوص طرح دعوی ارزیابی می شود.

البته که قیمت ملک نیز به واسطه وکیل می تواند برآورد شود و جلوی سو استفاده برخی از افراد تا حد زیادی گرفته شود اما به طور کلی نحوه اجرای قانون به واسطه وکیل ملکی بسیار مهم است.

نتیجه گیری:

  • تکنیک های خاص وکالتی توسط وکیل ملک کمک می کند تا از حد موکل دفاع شود.
  • موضوع مهم دیگری که باید ارزیابی کنید این است که به طور کلی وکیل ملک می توان ساز و کار های مخصوصی را در نظر بگیرد و در این زمینه همه شرایط را ارزیابی کند.
  • البته که وکیل ملک به واسطه طرح دعوی می تواند بررسی های لازم روی مشکلات ملک را به صورت کاملاً دقیق و حرفه ای داشته باشد. بررسی تشریفات و شرایط قانونی تملک از دیگر مواردی است که قطعاً نیاز به بررسی های گسترده تری دارد و وکیل آنلاین این مسیر را برای شما هموارتر می شود.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

۱da.ir

yun.ir

b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *