وکیل حقوقی رایگان ( Legal Lawyer free ) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی هزینه وکیل آنلاین و حضوری را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وکیل حقوقی رایگان خانواده فردی است که در خصوص حق و حقوق خانوادگی اطلاعات و دانش کافی داشته باشد و بتواند از حق و حقوق اعضای خانواده دفاع نماید. در این صورت مطالبات مربوط به امور خانوادگی توسط او صورت می گیرد و وکیل هم می تواند از نوع محضری و وابسته به دفتر اسناد رسمی باشد و هم از وکیل دادگستری انتخاب شود.

وکیل حقوقی رایگان به شما این امکان را می دهد که مشاوره های اولیه خود را به خوبی پشت سر بگذارید و سپس در صورت تمایل اقدام به عقد قرارداد نمایید. بنابراین این فرصت را به فال نیک بگیرید!

وکیل حقوقی کیست؟

شاید اولین سوالی که ذهن شما را مشغول کرده باشد اینکه وکیل حقوقی کیست و دقیقاً چه وظایفی برعهده دارد؟ وکیل حقوقی به فردی گفته می شود که از سوی موکل اجازه داده که در خصوص یک سری مسائل حقوقی اقداماتی داشته باشد. البته دایره اختیارات وی نیز مشخص است و بر اساس شرایط مختلف سنجیده می شود.

وکیل حقوقی می تواند مشاوره های لازم در مورد مسائل حقوقی را در اختیار شما قرار دهد اما تخصص وکیل حقوقی اهمیت زیادی دارد چون اگر وکیل به طور کلی نتواند مشاوره های لازم را به خوبی پشت سر بگذارد به مشکل بر می خورد.

تعهدات وکیل نسبت به موکل

در انتخاب وکیل باید به یک سری نکات دقت نمایید و یکی از مهمترین آن تعهدات وکیل به موکل است. تعهدات وکیل نسبت به موکل به طور کلی مربوط به حدود اختیاراتی است که به وکیل داده می شود و وکیل طبق وکالت نامه تنظیمی می بایست به وظایف خود عمل نماید.

معمولاً در وکالت نامه های رسمی که از سوی دفتر اسناد رسمی ارائه می شود، قسمتی برای اعلام حدود اختیارات وکیل مشخص شده است و در این قسمت می توان حدود اختیارات وکیل را بررسی کرد.

تعهدات وکیل بستگی به میزان تخصص او دارد و همینطور موضوع مشکل موکل از مواردی است که قطعاً باید مدنظر قرار بگیرد تا پیگیری امور به صورت کاملاً حرفه ای و درست انجام دهد.

بگذارید برای شما مثالی بزنیم. مثلاً فردی وکیل شما می شود و او صرفاً امورات شهرداری موکل را دنبال می کند در صورتی که وکیل دیگر می بایست امورات موکل را در دادسرا در دنبال نماید.

وکیل حقوقی رایگان

وکیل متخصص حقوق عمومی

شما می توانید از وکیل آنلاین برای پرونده های حقوق عمومی استفاده نمایید. حقوق عمومی به یک سری حق و حقوق گفته می شود که معمولاً در بین ادارات و همینطور موسسات عمومی در مقابل مردم وجود دارد. مثلاً کیفیت حقوقی که شهرداری در مقابل شهروندان خود دارد در این لیست قرار دارد.

وکیل متخصص حقوق خصوصی

اگر بخواهیم حقوق خصوصی را به طور کلی توضیح دهیم، دو دسته مهم را شامل می شود. دسته اول شامل حقوقی است که بین همه اشخاص حقیقی در جامعه وجود دارد و به طور کلی میزان و نحوه اجرای آن نیز بر اساس نوع حقوق خصوصی مشخص می شود.

مثلاً بارها پیش آمده که یک شخص حقیقی در جامعه برای حق دادخواهی و یا اشتغال نیاز به بررسی های گسترده ای دارد.

مورد دوم مربوط به انواع شرکت های حقوقی اعم از شرکت های تجاری و غیر تجاری است که به صورت شخصیت حقوقی گفته می شود. مثلاً یک سری از شرکت ها و موسسه هایی که حدود اختیارات و صلاحیت آنها مشخص شده باشد.

در این راستا وکیل می تواند بر اساس آنچه که به او محول شده است انجام وظیفه نماید و به طور کلی برخی از مشکلات پیش روی را تا حد زیادی از بین ببرد.

انواع وکیل حقوقی

کسانی که قصد انتخاب وکیل دارند باید اطلاعات کاملی در مورد انواع وکیل حقوقی داشته باشند و به اصطلاح کار را به کاردان بسپارند! دقت کنید که وکیل ها به طور کلی اسامی مختلفی دارند که دایره تخصص آنها را مشخص می کند.

وکیل انتخابی کیست؟

وکیل انتخابی همانطور که از نامش مشخص است توسط یک شخص انتخاب می شود. به این معنی که شما با میل و علاقه خود می توانید شخصی را به عنوان وکیل انتخاب نمایید. این وکیل هم می توان در لیست وکلای رسمی قرار بگیرد و هم از دفترخانه های اسناد رسمی انتخاب شود.

مثلاً شما نیاز به فردی دارید که کارهای روزمره شما اعم از مراجعه به ادارات، شهرداری و همینطور فروش اموال را انجام دهد و یا نیاز به وکیلی دارید که به مراجع قضایی مراجعه نماید به این ترتیب شما وکیل مورد نظر را انتخاب می کنید و دایره فعالیت های او را مشخص می کنید.

دقت کنید که شما باید هزینه وکیل خود را پرداخت نمایید و شاید فقط مشاوره های اولیه با کمترین هزینه و یا رایگان انجام شود.

وکیل تسخیری کیست؟

وکیل تسخیری از دسته وکیلانی است که از سوی دادگاه برای کسانی که از نظر مالی بی بضاعت هستند در نظر گرفته می شود. در ابتدا نیاز است که عدم توانایی مالی شخص ثابت شود و به طور کلی درخواست او از دادگاه برای اخذ وکیل به تایید برسد تا دادگاه به واسطه کانون وکلا بتواند وکیلی را در جریان پرونده شخص قرار دهد تا از حق او دفاع شود.

وکیل حقوقی به وکیل تسخیری نیز گفته می شود چون شخص هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند.

ارتباط با وکیل خانواده به صورت آنلاین

وکیل خانواده فردی است که در خصوص امور حق و حقوق خانوادگی اطلاعات و دانش کافی داشته باشد و بتواند از حق و حقوق اعضای خانواده دفاع نماید. در این صورت مطالبات مربوط به امور خانوادگی توسط او صورت می گیرد و وکیل هم می تواند از نوع محضری و وابسته به دفتر اسناد رسمی باشد و هم از وکیل دادگستری انتخاب شود.

وکیل به نیابت از موکل خود در دادگستری می تواند در خصوص زیر مجموعه های خود اقدام قضایی داشته باشد.

 شما میتوانید به صورت آنلاین با وکیل خانواده ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید و همینطور به صورت تصویری و یا صوتی مشکل خود را عنوان کنی خوشبختانه شرایطی فراهم شده است تا وکیل خانواده بتواند توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

یک موضوع مهم دیگر که باید مدنظر قرار بگیرد این است که معمولاً وکیل خانواده می تواند به صورت ۲۴ ساعته نیز در اختیار شما باشد و به سوالات شما پاسخ دهد. وجود چنین وکیلی برای امور وراثت و همینطور امور ملکی مربوط به خانواده بسیار اثر بخش بوده و کمک می کند تا افراد بتوانند به سادگی مشکلات خود را برطرف سازند.

چطور وکیل ملکی خوب پیدا کنم؟

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب وکیل ملکی این است که تعریف درست از وظایف او را بدانیم. دقت کنید که وکیل متخصص ملکی به فردی گفته می شود که اولاً دانش کافی در زمینه وکالت و قوانین حقوقی داشته باشد و ثانیا به حوزه کاری خود و همینطور مقررات مربوط به ثبت اسناد و املاک اشراف کامل داشته باشد و در نهایت این موقعیت در اختیار او قرار بگیرد تا بتواند اسناد و ادله مورد نظر را جمع اور نماید و در نهایت در نوشتن دادخواست نیز بسیار حرفه ای عمل کند.

به هر حال وکیل ملکی خوب فردی است که با رویه قضایی دادگاه ها آشنایی کامل دارد و همینطور اگر پرونده ای دچار مشکل شده باشد و یا حکمی به درستی اجرا نشده باشد او می تواند از موکل او دفاع کند.

برای یافتن یک وکیل ملکی خوب می بایست به رزومه کاری او دقت داشته باشید یعنی تجربه کاری او را به صورت کاملاً دقیق و اصولی ارزیابی کنید و سپس در نظر بگیرید که او چه وظایف مهمی را دنبال می کند. پس از آن نیاز است یک جلسه مشاوره انلاین با وکیل خود داشته باشید تا ببینید که در توضیحات مسائل دچار مشکل است یا خیر.

موضوع مهم دیگری که شاید کمتر کسی به آن بپردازد اما اهمیت بسیار زیادی دارد این است که مدارک تحصیلی وکیل را رویت کنید این کار سبب می شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

وکیل ملک می تواند در زمینه دعوای خلع ید، مجوز پایان کار ملک و همینطور اثبات مالکیت به شما کمک کند تا حقی از شما ضایع نشود.

وکیل حقوقی رایگان – هزینه وکیل مهاجرت

موضوع مهاجرت بسیار موضوع مهم و حساسی است و فردی که به عنوان وکیل مهاجرت معرفی می شود می بایست اطلاعات حقوقی بسیار قوی و به روز در حوزه مهاجرتی داشته باشد و به طور کلی می بایست بتواند از حقوق مهاجر در کشور های مقیم دفاع نماید تا طبق شرایط و قوانین تابعیت به درستی در اختیار شخص قرار بگیرد.

هزینه وکیل مهاجرت گران است و معمولاً کلیه پروسه های مشاوره ای به صورت آنلاین صورت می گیرد چون دسترسی وکیل به موکل کار دشواری بوده و نیاز است که همه شرایط به صورت مرحله ای ارزیابی شود.

دقت کنید که وکیل مهاجرت به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید پروسه مهاجرت را به شکل کاملاً اصولی دنبال نمایید. البته که وکیل مهاجرت به نسبتاً سال های گذشته فعالیت های گسترده تری را دنبال می کند و این موضوع به شانس پذیرش متقاضی در امر مهاجرت کمک زیادی کرده است.

وظایف وکیل امور قراردادها

وکیلی که دانش و آگاهی لازم در خصوص قراردادهای بین اشخاص را تنظیم میکند، مشهور به وکیل امور قراردادها است. او اطلاعات نسبی حقوقی خوبی دارد و این موضوع سبب می شود تا بتوان بین اشخاص حقیقی یا حقوقی بهترین شرایط را فراهم سازد. دقت کنید که وجود یک وکیل خبره در این راستا کمک می کند تا از کلاهبرداری ها و خسارت های ناشی از کلاهبرداری تا حد زیادی جلوگیری صورت بگیرد و در نهایت به شخص کمک می کند تا بتواند به طور کلی موقعیت کسب و کار خود را گسترش دهد.

شما می توانید از وکیل آنلاین واتساپ استفاده کنید تا بتواند کلیه امور را به صورت کاملاً قانونی دنبال نماید. از سوی دیگر این شرایط نیز در اختیار شما قرار می گیرد تا از مشاوره حقوق آنلاین رایگان ۲۴ ساعته نیز استفاده نمایید.

وکیل حقوقی رایگان

آیا می توان با وکیل چک و سفته به صورت آنلاین ارتباط گرفت؟

بله! همانطور که شرایط ارتباط با وکیل آنلاین طلاق و وکیل انلاین ملک وجود دارد شرایطی نیز در اختیار شما قرار گرفته است که بتوانید اقدام به گرفتن وکیل آنلاین چک و سفته نمایید.

وکیل آنلاین حقوقی در هر زمینه ای به شما کمک می کند تا مشکلات خود را سریعتر برطرف سازید و این موضوع به نوبه خود شرایط خاصی به همراه دارد. از یاد نبرید که وکیل چک و سفته وکیلی است که در امور مربوط به انواع چک ها اطلاعات کافی دارد و میتواند راجع به سفته ها و گواهی عدم پرداخت انواع چک از حقوق شما دفاع نماید. او حقوق و تکالیف لازم مربوط به ظهر نویسی چک و سفته را بلد است و در نهایت می تواند بهترین شرایط را فراهم سازد.

ارتباط با وکیل آنلاین شبانه روزی با کمترین هزینه

موضوع هزینه وکیل حقوقی برای بسیاری از افراد نگران کننده به نظر می رسد اما خوشبختانه شرایطی فراهم شده است تا بتوانید به صورت انلاین با وکیل ارتباط بگیرید و مشکلات خود را برطرف سازید. خدمات وکیل شبانه روزی شامل موارد زیر است:

  1. وکیل آنلاین مهریه: در زمینه مشکلات مربوط به مهریه و حق و حقوق زن و مرد فعالیت می کند و صفر تا صد پروژه به صورت آنلاین صورت می گیرد.
  2. وکیل آنلاین ملک: چنین شخصی اطلاعات کافی در زمینه ملک داشته و کمک می کند تا بتوانید مشکلات مربوط به ملک و املاک را برطرف سازید.
  3. وکیل حقوقی بیمه: چنانچه در زمینه بیمه بخصوص مربوط به بیمه های کارگاهی به مشکل برخورده اید می توانید از وکیل حقوقی بیمه کمک بگیرید.
  4. وکیل حقوقی تهران و شهرستان ها به صورت آنلاین مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید مشکلات خود را برطرف سازید و همه امور را به صورت کاملاً دقیق و اصولی دنبال کنید.

هزینه وکیل آنلاین نرخ ۱۴۰۰

  • ۱۵ دقیقه مشاوره آشنایی
  • هزینه ای ندارد و به صورت رایگان در نظر گرفته می شود مگر شرایط خاص
  • ۳۰ دقیقه مشاوره بررسی پرونده
  • بسته به نوع پرونده ارزیابی می شود و گاه هزینه بالایی می طلبد چون نیاز به تمدید زمان برای بررسی جزییات پرونده خواه بود.
  • مشاوره ۲۴ ساعته و شبانه روزی
  • بر اساس نوع مشاوره می توان زمان بندی در نظر گرفت و هزینه ها نیز به صورت ساعتی محاسبه می شود البته که گاه مشاوره های ۲۴ ساعته به صورت هزینه کل خواهند بود.

نتیجه گیری:

در صورتی که به دنبال وکیل آنلاین برای مشاوره هستید می توانید با بررسی های لازم رزومه کاری وکیلان شرایطی فراهم سازید تا بهترین انتخاب را داشته باشید در این صورت هم هزینه شما کاهش می یابد و هم به نتیجه خواهید رسید.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله:

۱da.ir

yun.ir

b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *