وکیل حقوقی تصادفات (Legal lawyer accidents) را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی شرایط وکیل حقوقی تهرانپارس را بررسی کردیم که میتوانید مطالعه کنید:)

وکیل حقوقی تصادفات وظایف مهمی برعهده دارد. یکی از وظایف او بررسی صحنه تصادف و همینطور دسته بندی جرم صورت گرفته است. همینطور او در بررسی های خود می بایست مدارک را تطبیق دهد.

وکیل حقوقی تصادفات به همه قوانین مربوط به تصادفات و خسارات و دیه اشراف کامل دارد! شاید از دیدن بسیاری از مردم تصادف موضوع مهمی نباشد و نیاز به وکیل نداشته باشد اما گاه یک تصادف به قدری خسارت ایجاد می کند که در صورت نبود وکیل قطعاً پرونده بسیار پیچیده خواهد بود.

وکیل آنلاین تصادفات چگونه به شما کمک میکند؟

برای اینکه وظیفه وکیل تصادفات برایمان روشنتر به نظر برسد یک مثال ساده می زنیم. این روزها قیمت اتومبیل ها بسیار گران است. تعهد مالی که از سوی بیمه شخص ثالث در نظر گرفته می شود گاه مبلغ کمی است.

وکیل حقوقی تصادفات

از سوی دیگر چون بیمه ها گران شده است، به هر ترتیب افراد به سراغ کف قیمت بیمه می روند. در این صورت زمانی که شخص تصادف وحشتناکی را پشت سر بگذارد و مقصر شناخته شود،

با فرض اینکه نیاز به دیه نباشد و فقط خسارت ماشین مدنظر باشد، تعهد مالی بیمه نمی تواند کارگشا باشد. وکیل تصادف در چنین شرایطی کمک می کند تا پرونده به شکل منصفانه مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع او می تواند کمک کند تا هزینه ها کاهش یابد و یا قسط بندی شود.

یکی از بهترین روش های ارتباط با وکیل در زمان تصادف به دلیل استرس بالا و شرایط ناگوار، ارتباط انلاین است. در واقع زمان کافی برای ارتباط حضوری با وکیل وجود ندارد. شما به محض وقوع حادثه می توانید با وکیل خود از طریق واتساپ ارتباط بگیرید و شرح حادثه را برای او تعریف کنید.

به این ترتیب بهترین تصمیم گیری برای شما خواهد شد. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید بدانید این است که وکیل آنلاین تصادفات به طور کلی از نظر عملکرد شرایط خاص خود را دارد. او پرونده را به طور کاملاً بررسی می کند و تصمیمات جدی در خصوص تصادف مورد نظر می گیرد.

شماره تلفن وکیل تصادفات

داشتن شماره تلفن وکیل تصادفات کمک زیادی به شما خواهد کرد. در واقع گاه موضوع تصادف پیچیده است. تصادف به صورت زنجیره ای رخ می دهد و یا شرایطی ایجاد می شود که نیاز به مشاوره حقوقی خواهد بود. با داشتن شماره تلفن وکیل تصادفات مزایای زیر در اختیار شما قرار می گیرد:

 • ۱-    در همان لحظه می توانید با او ارتباط بگیرید و شرایط را توضیح دهید
 • ۲-    می توانید از صحنه تصادف عکس بگیرید و برای وکیل ارسال کنید.
 • ۳-    او سوالاتی از شما خواهد کرد که در لحظه تصادف می تواند بسیار به پرونده کمک کند.
 • ۴-    او به قانون مربوط به خسارات و دیه اشراف کامل دارد و بهترین مشاوره را در همان لحظه به شما خواهد داد.
 • ۵-    می توانید از وکیل بپرسید که بهترین تصمیمگیری چیست.
 • ۶-    گاه با یک بررسی ساده مشکل برطرف می شود و درگیر هزینه های اضافی نخواهید شد.

مشاوره وکیل تصادفات

یک سری مسائل حقوقی در مورد تصادفات وجود دارد که بسیاری از راننده ها اطلاعاتی از آن ندارند. این موضوع توسط وکیل بررسی می شود. وکیل تصادفات وظایف مهمی برعهده دارد.

یکی از وظایف او بررسی صحنه تصادف و همینطور دسته بندی جرم صورت گرفته است. همینطور او در بررسی های خود می بایست مدارک را تطبیق دهد. بنابراین از ویژگی های مهمی که یک وکیل تصادف می تواند داشته باشد، سرعت عمل بالا در بررسی مدارک و همینطور صحنه جرم است.

دقت کنید که مستندات لازم برای دفاع از موکل توسط وکیل تنظیم می شود. او می تواند بهترین تصمیم گیری را داشته باشد. تصادفاتی که منجر به مرگ می شوند، سیر اداری پیچیده تری دارند.

در این صورت نیاز است که وکیل دادگستری متخصص را انتخاب کنید تا بتواند وضعیت دیه را بررسی کنید. بررسی شرایط فرد راننده از دیگر وظایف وکیل محسوب می شود. البته همه این کارها باید در زمانی سریع صورت بگیرد او باید بتواند وضعیت پرونده را سریعاً جلو ببرد و به نوعی چاره جویی نماید.

مشاوره های لازم که از سوی وکیل تصادفات در نظر گرفته می شود به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. رفتار احساسی در زمان تصادف مشکلساز می شود و در نهایت سبب می شود که دچار چالش بزرگتری شوید.

یک نکته بسیار مهم دیگر این است که وکیل تصادفات همه تلاش خود را می کند تا بررسی های لازم در زمینه تصادفات را در نظر داشته باشد.

مشاوره رایگان تصادفات

برخی از افراد در مورد مشاوره های رایگان از سوی وکیل تصادفات سؤال می کنند. ما سعی داریم برخی از خدماتی که از سوی وکیل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد را به شما ارائه دهیم. دقت کنید که مشاوره رایگان تصادفات بخش مهمی از عملکرد وکیل محسوب می شود.

 • ۱-    قدم اول یافتن مستندات است. در این زمینه می توانید به وکیل کمک کنید. او باید مدارک لازم را برای ارائه به دادگاه داشته باشد.
 • ۲-    وکیل مدارک شما را مطالعه می کند. در صورت کم و کاستی برای مدارک قطعاً از شما مدارک بیشتری درخواست می شود. دقت کنید که در این صورت باید به وکیل کمک کنید.
 • ۳-    وکیل گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی را بررسی می کند. همینطور می بایست اظهارات موکل خود را به دقت مطالعه نماید.
 • ۴-    گاه نیاز به تحقیقات بیشتری برای روشن شدن ابعاد مختلف تصادفات پیچیده خواهد بود.
 • ۵-    نیاز است که جنایت های غیر آشکار بررسی شود. این روزها این مدل از جنایت ها بسیار گسترده شده اند.
 • ۶-    او پس از بررسی کل موارد بالا تصمیم گیری کرده و در نهایت تصمیم خود را اعلام می کند. دقت کنید که وکیل می بایست بتواند احتمالات لازم برای تصادفات را نیز در نظر بگیرد.

وکیل دیه تصادفات

وکیل دیه تصادفات بسیار وظیفه سنگینی دارد. گاه تصادف به صورت غیر عمد بوده و به هر حال به دلیل نوع تصادف و شدت ضربه، شخص فوت می کند. در این صورت قانون برای شخص دیه در نظر می گیرد.

اگر راننده ضارب بیمه یا گواهینامه نداشته باشد در این صورت قتل عمد محسوب می شود و نیاز به وکیل خبره خواهد بود. گاه شرایط به صورت عمد است. یعنی تصادف به صورتی طراحی شده است که منجر به قتل رساندن فردی می شود.

در این صورت شخص باید بتواند در حوزه مورد نظر تخصص کافی داشته باشد. دقت کنید که وکیل دیه تصادفات به نوبه خود می تواند بهترین مشاوره ها را ارائه دهد. در این صورت اگر شرایط قتل عمد بوده باشد پرونده کاملاً تخصصی پیش می رود و موضوع قصاص مطرح خواهد شد. دقت کنید که وکیل دیه تصادفات به نوبه خود می تواند همه موضوعات را مدنظر قرار دهد.

مسائل حقوقی تصادفات

وکیل حقوقی تصادفات

شما برای انتخاب یک وکیل خوب در زمینه تصادفات باید یک سری نکات را در نظر بگیرید و دایره مسائل حقوقی خود را گسترش دهید. این موضوع سبب می شود تا پرونده تصادف شما به خوبی پیش برود.

دقت کنید که ابتدایی‌ترین مدرکی که شما برای انتخاب وکیل نیاز دارید، وکالت نامه ای است که به وکیل می دهید. مثلاً مدارکی مثل شکواییه و شکایت نامه در دفتر مشاوره حقوقی وکیل تنظیم می شود.

مدارک ماشین و گواهی نامه و همینطور پرونده کیفری نیز باید به وکیل ارائه شود. پس از اینکه همه مدارک و شوهد لازم به وکیل سپرده شد، کار اصلی وکیل آغاز می شود. برای داشتن یک انتخاب دقیق نیاز است که شرایط خاصی رعایت شود. یعنی ویژگی های وکیل بسیار مهم است:

 • ۱-    انتخاب وکیل امین: وکیل باید امین و مورد اعتماد باشد. اگر شما به وکیل خود اطمینان نداشته باشید او نمی تواند شما را نجات دهد.
 • ۲-    دقت کافی: یک وکیل خوب باید به همه جزئیات دقت کافی داشته باشد. او باید تحقیقات لازم در این زمینه را به صورت کاملاً دقیق انجام دهد. دقت کافی در امور وکالت سبب می شود تا پرونده بهتر پیش برود.
 • ۳-    تخصص کافی: دقت و اطمینان برای حل یک پرونده تصادف پیچیده کافی نیست فقط پیش نیاز است. آنچه بسیار اهمیت دارد، تخصص کافی است. وکیل باید به ریز جزئیات پرونده شما تخصص کافی داشته باشد. یعنی بتواند بهترین تصمیم برای هر اتفاقی کدام است. دقت کنید که در این صورت تخصص و اطمینان او می تواند به روند پرونده کمک کند.
 • ۴-    داشتن رزومه کاری معتبر: یکی از مهمترین مواردی که برای یک وکیل دیده می شود رزومه کاری معتبر است. بنابراین باید پیش از انتخاب وکیل رزومه او را بررسی کنید و سعی کنید بهترین شرایط را انتخاب نمایید.

وکیل تصادفات تهران

شما می توانید با وکیل تصادفات تهران به صورت آنلاین ارتباط بگیرید. او راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. مثلاً سؤال اینجاست که در چه صورت خودمان مقصر هستیم:

نداشتن گواهینامه شخصی که بدون گواهینامه رانندگی می کند، حتی اگر واقعا مقصر نباشد، مقصر شناخته می شود. اگر شخص مقابل فوت شود، راننده اصلی قتل عمد انجام داده است و پرونده بسیار پیچیده خواهد بود.
تصادفات در جاده بین شهری مشروطه به نوع گواهینامه اگر در جاده های بین شهری تصادف کنید در صورتی که هنوز گواهینامه شما یک ساله نشده است مقصر شناخته می شوید. این موضوع بسیار پنهان بوده و رانندگان زیادی از آن اطلاع ندارند.
اگر از عقب به خودرویی بزنید فرقی نمی کند که دنده عقب گرفته باشید و یا اصول راهنمایی رانددگی را رعایت نکرده باشید در هر صورت شما مقصر شناخته می شوید.

نکته جالبی که یک وکیل در اختیار شما می گذارد در صورتی که احتمالاً خودتان نمی دانید!

اگر در یک دور برگردان باشید، یعنی قسمت جلوی اتومبیل شما داخل دور برگردان و ماشین حالت اریب باشد، در صورتی که ماشینی از پشت به شما به بزند، شما مقصر هستید! این نکته بارها و بارها در قوانین جدید تکرار شده است اما هنوز هم در راهنمایی و رانندگی اطلاعات کافی و کاملی در این زمینه دیده نمی شود و افراد مقصر را نمی شناسند. در این صورت یک وکیل می تواند کمک کند تا جدیدترین قوانین مربوط به تصادفات را بشناسید.

سوالات مهم

 • اگر در زمان تصادف سبب ترافیک شدیم چه باید کرد؟

در زمان تصادف چه مقصر باشید و چه زیان دیده نباید تصادف شما سبب ترافیک بیشتر شود. به این ترتیب پس از فیلم و عکس از تصادف خودرو خود را در سمت راست قرار دهید و با وکیل ارتباط بگیرید. همینطور می بایست منتظر منتظر افسر بمانید.

 • آیا در زمان تصادف کروکی موضوع مهمی است؟

قطعاً. در مشاوره های حقوقی بارها به این موضوع تاکید شده است که کروکی مهمترین بخش در پیگیری تصادفات است و سبب می شود که دریافت خسارت راحت تر صورت بگیرد. دقت کنید که نبود کروکی برای بیمه نیز دردسرساز است.

 • اگر یکی از طرفین تصادف با افسر تبانی کرده باشد چه باید کرد؟

در این صورت وکیل قطعاً به کمک شما می آید و کمک می کند تا بتوانید شرایط پرونده را به درستی پیش ببرید. از یاد نبرید که تخلف کارشناس قطعاً مساله مهمی بوده و می توانید از کارشناس مطالبه ضرر نمایید. یک نکته بسیار مهم این است که کارشناس وظیفه دارد که در انجام وظایف خود نهایت دقت را داشته باشد. بروز خطا برای او دردسرساز می شود.

قواعد و قوانین مسئولیت مدنی در این زمینه بسیار سختگیرانه است.

چطور با وکیل تصادفات ارتباط بگیریم؟

در زمان تصادف سعی کنید خونسرد باشید و طبق شماره تلفنی که از وکیل خود در تلفن همراه ذخیره کرده اید با او ارتباط بگیرید. شرح کوچکی از جزییات تصادف سبب می شود تا وکیل متوجه کل داستان شود.

در این صورت اگر نیاز به شما از شما تقاضای عکس می شود. دقت کنید که ارائه عکس از صحنه تصادف سبب می شود که دریافت خسارت با دلیل و مدرک باشد و بهترین شرایط را فراهم سازد. در سال های اخیر وکیل تلاش خود را کرده است تا بتوانید روند حقوقی پرونده های تصادف را به شکل کاملاً دقیق پیش ببرد.

جمع بندی

در زمان تصادف هر نوع درگیری فیزیکی با شخص خاطی و یا سایر افراد به ضرر شما خواهد بود. گاه همین موضوع سبب می شود تا مقصر شناخته شوید بنابراین اجازه دهید که وکیل بهترین تصمیم گیری را برای شما داشته باشد و شرایط را بسنجد.

نکته آخر اینکه شما برای اینکه بتوانید با وکیل ارتباط درستی بگیرید می بایست یک سری قوانین و قواعد را بررسی کنید. اینطور که مشخص است موقعیت مسئولیت های مدتی نیز به صورت کاملاً قابل قبول سنجیده می شود و همه چیز طبق اصول ارزیابی می شود.

وکیل آنلاین تصادفات، مشاوره وکیل تصادفات، شماره تلفن وکیل تصادفات، مشاوره رایگان تصادفات، وکیل تصادفات تهران

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *