وکیل آنلاین تلفنی رایگان را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی وکیل آنلاین اینستاگرام را بررسی کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه بفرمایید 🙂

وکیل آنلاین تلفنی رایگان چه خدماتی در اختیار ما می گذارد؟ چطور می توان مشاوره های لازم را به صورت تلفنی دریافت کرد؟

اینکه چرا نیاز به مشاوره حقوقی داریم همه ما از آن اطلاع داریم و هر شخص بر اساس شرایط و پرونده ای که دارد نیاز به مشاور حقوقی دارد. اما تصوری که وجود دارد این است که مشاوره حقوقی حتماً می بایست حضوری صورت بگیرد در غیر این صورت مشکلات به طور دقیق بازگو نمی شود و به طور کلی نیاز است که آنالیز پرونده حقوقی به صورتی باشد که وکیل و موکل همدیگر را ملاقات نمایند.

لزوم داشتن وکیل حقوقی

این روزها کرونا هم سفره ما شده است و نمی توان از این واقعیت دور شد. بنابراین هزینه مالی یک طرف و هزینه جانی طرف دیگر همگی بخش مهمی در راستای مشاوره محسوب می شود و سبب می شود که نیاز به مشاوره حقوقی به صورت تلفنی ایجاد شود. به هر صورت دنیای مشاوره دنیای بسیار گسترده ای است و هر کس بر اساس تجربیات خود در این دنیا حضور دارد و می تواند اعتبارات کافی کسب نماید.

مشاوره تلفنی درخواست طلاق به تقاضای زن

می‌دانیم که مرد می تواند با یا بدون دلیل مرد را طلاق دهد اما تقاضای طلاق توسط زن نیاز به یک سری مستندات قانونی دارد که می بایست توسط دادگاه احراز شود و در نهایت دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر خواهد کرد در این زمینه نیاز به وکیلی است که یک سری شرایط و قوانین را در اختیار شما قرار دهد. شرایط به صورت زیر است:

  1. زن در مواردی که قانونگذار معین کرده است این امکان را دارد که برای طلاق تقاضا دهد.
  2. یکی از دلایل مفقود الاثر شدن شوهر است به شکلی است که شوهر بدون اطلاع خانه را ترک کرده و دیگر برنگشته است.
  3. در صورتی که مرد در پرداخت نفقه سهل انگاری نماید و یا نفقه را پرداخت نکند به طور کی در ای زمینه دچار مشکل می شود.
  4. موضوع درگیر وکالت در طلاق است.

در واقع شرایط به صورتی است که زن از حقوق مالی خود صرفنظر می کند و مرد در ازای آن طلاق را قبول می کند.

شروط ۱۲ گانه عقدنامه توسط وکیل تلفنی

یک لیست شروط ۱۲ گانه در عقدنامه ذکر شده است که اگر مرد این شروط را امضا کرد باشد در صورتی که تحقق لازم صورت بگیرد زن می تواند تقاضای طلاق داشته باشد:

پرداخت نکردن نفقه و یا در نظر نگرفتن حقوق واجب زن

سو رفتار یا سوء معاشرت از سوی شوهر

بیماری صعب العلاج که مرد به کار دچار بوده و پنهان کرده است و یا به آن دچار شده است.

در صورتی که مرد درگیر جنون و مشکلات بسیار عجیبی شده باشد.

در صورتی که شغل مرد به صورتی باشد که در زندگی به زن آسیب برسد.

در صورتی که مرد طبق یک خلاف محکوم به حبس شده است.

اگر مرد در طول زندگی درگیر اعتیاد شده باشد نیز زن با گذشت از حقوق مالی خود می تواند طلاق بگیرد.

غیبت یا ترک زندگی خانوادگی از سوی مرد و یا سهل انگاری در این زمینه

در صورتی که مرد محکوم به جرایم حیثیتی شده باشد.

در صورتی که مرد عقیم باشد.

اگر مرد بدون هیچ نان و نشانی مفقود الاثر شود.

در صورتی که مرد همسر دیگری انتخاب نماید.

موجود مهم اینکه همه موارد گفته است باید اثبات شوند و اثبات به صورت مستند صورت بگیرد در غیر این صورت پروسه طلاق برای زن به نتیجه نمی رسد. برای اینکه زن به نتیجه بهتر برسد نیاز به وکیل آنلاین تلفنی است تا بتواند سوالات و شرایط را برای وی توضیح دهد و بهترین مشاوره های لازم را دریافت نماید.

شرایط طلاق توافقی با وکیل آنلاین

می‌دانیم که یکی دیگر از انواع طلاق مشهور به طلاق توافقی است. در این طلاق زن و مرد هر دو دوست دارند به زندگی خود پایان دهند و خواهان طلاق هستند. در چنین حالتی نیز است که هر دو شخص در مورد حق و حقوق مالی مثل مهریه و نفقه و … و همینطور حضانت و ملاقات فرزندان به توافق برسند.

سوالی که می توانید از وکیل تلفنی در راستای شرایط طلاق توافقی بپرسید:

وضعیت مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟

حضانت فرزندان چطور باید مشخص شود؟

زمان و نحوه ملاقات بر چه اساسی است؟

نفقه در طلاق توافقی معنی دارد یا خیر؟

جهیزیه و اجرت المثل به چه صورت محاسبه می شود.

هر توافقی که در خصوص ۵ مورد بالا صورت بگیرد در حکم دادگاه انعکاس می یابد و در نهایت ضمانت نیز اجرا می شود. به طور کلی در کشور ما شرایط به این صورت است که روند طلاق به کندی پیش می رود تا از درصد طلاق کاسته شود. داشتن یک وکیل آنلاین و همیشگی می تواند برخی از حق و حقوق را مشخص کند.

چرا نیاز به وکیل برای طلاق داریم؟

بسیاری از افراد به خاطر حجب و حیایی که دارند شرایط دفاع از خود ندارند این موضوع برای بانوان بسیار دیده می شود وکیل می تواند مراحل دفاع از حقوق را بهتر پشت سر بگذارد.

بسیاری از افراد هستند که اصلاً با مراحل طلاق آشنایی ندارند.

نداشتن اطلاعات کامل در مورد طلاق از مواردی است که نیاز به ارزیابی دارد و بهتر است رویکرد دقیق در این راستا مشخص شود. به طور کلی استخدام وکیل در چنین موقعیتی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید رویکرد طلاق را به خوبی پشت سر بگذارید.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

نکات مهم در مورد طلاق توافقی از سوی وکیل آنلاین رایگان

یک سری نکات وجود دارد که در پروسه طلاق توافقی باید به طور دقیق و درست طی شود. اول اینکه بدانید کم دردسرترین و ساده‌ترین نوع طلاق، طلاق توافقی است. در واقع شرایط خاصی در این نوع طلاق دیده نمی شود و فقط نیاز است که مسائل ملی و حضانت از فرزندان و … از سوی زن و شوهر به توافق رسیده باشد و همینطور نیاز به شرکت در جلسات مشاوره ای است. اما یک سری نکات مهم در خصوص طلاق توافق مطرح است:

در صورتی که زوجه دوشیزه باشد، برای مراجعه به دادگاه در راستای اخذ حکم و همینطور برای ثبت طلاق نیازی به اجازه پدر خود ندارد.

پس از اینکه رای طلاق توافقی صادر شد، زن و مرد می بایست در عرض ۳ ماه برای ثبت طلاق به دفترخانه مراجعه نمایند.

به رای طلاق توافقی، گواهی عدم امکان سازش گفته می شود.

تا پیش از اینکه رای دادگاه صادر شود، در صورت پشیمانی هر یک از زن و مرد، رای صادر نمی شود.

در صورتی که رای طلاق صادر شد اگر شوهر پشیمان شود، شرایط برای ثبت طلاق توافقی بدون حضور او و یا وکیل خود وجود ندارد و فقط در صورتی این امکان فراهم است که زن وکالت در طلاق از جانب همسر خود داشته باشد.

در صورتی که پس از صدور حکم طلاق، زن پشیمان شود، این اجازه به مرد و همینطور دفترخانه داده می شود که بدون نیاز به حضور زن طلاق به صورت توافقی ثبت شود و این موضوع بخشی از ماده قانون حمایت خانواده محسوب می شود و بسیار موضوع پر اهمیتی است.

چرا داشتن وکیل تلفنی برای زن مهمتر از مرد است؟

از آنجایی که در ایران حق طلاق با مرد است، داشتن مشاور و وکیل خبره برای زن بسیار اهمیت دارد در واقع اگر زن خواهان طلاق باشد و مرد این موضوع را نپذیرد پروسه بسیار دشوار و سختی در دادگاه ایجاد می شود.

در صورتی که اقداماتی که انجام می شود طبق قانون و رویه محاکم خانواده نباشد و یا اینکه قوانین و شرایطی که در لایحه گفته شود رعایت نشود پروسه طلاق برای زن بسیار دشوار است.

دادخواست طلاق از سوی زن قطعاً نیاز به یک وکیل تخصصی طلاق دارد که تجربه زیادی در دعاوی خانوادگی داشته باشد به این ترتیب باید دقت کنید که هرچه در این زمینه دقیقتر باشید عملکرد بهتری برای شما فراهم می شود و می توانید سوالات خود را به صورت تلفنی یا آنلاین بپرسید و از شرایط موجود استفاده نمایید.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مثلاً یکی از مواردی که می توانید به صورت تلفنی و رایگان از وکیل خود بپرسید مدارکی است که برای طلاق توافقی نیاز دارید و این موضوع به صورت جدی بررسی می شود:

نیاز به اصل و کپی عقدنامه یا رونوشت آنها

اصل و کپی از شناسنامه زن و مرد

اصل و کپی کارت ملی زن و مرد

توافقنامه ای که مبنی بر توافقات زوجین بر سر مهریه است.

در صورتی که قرار است طلاق توافقی در دوران عقد صورت بگیرد نیاز به گواهی بکارت از پزشکی قانونی است.

نیاز به گواهی عدم بارداری

این مدارک در راستای طلاق بسیار مهم هستند و باید زن و مرد به آن دقت لازم داشته باشند و شرایط را مورد بررسی قرار دهند در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می شود.

میزان اجباری بودن تعیین داور و شرکت در جلسات مشاوره

یک سری نکات مهم در خصوص تعیین داور و شرکت در جلسات مشاوره مطرح است.

در صورتی که طلاق توافقی باشد:
زوجین به داوری ارجاع داده نمی شوند و نهایتاً شرکت در جلسات مشاوره مهم است.

پس از حضور در جلسات و بررسی نظر مشاور:

قاضی می بایست گواهی عدم امکان سازش را صادر نماید. مدت اعتبار گواهی مذکور سه ماه است

زمان برای تاریخ صدور گواهی عدم امکان سازش

سه ماه زمان نیاز است تا صیغه طلاق به دفاتر رسمی ارجاع و ثبت شود.

در صورتی که وکیل داشته باشید

نیازی به حضور زوجین در جلسات مشاوره نبوده و طلاق در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

مراحل قانونی تقاضای طلاق با مشاوره وکیل آنلاین

در صورتی که درخواست طلاق از سوی مرد باشد، او می تواند بدون دلیل موجه و با ارائه یک سری مدارک لازم که در خصوص عقدنامه یا کپی مصدق آن و همینطور اصل شناسنامه و کارت ملی است نسبت به ثبت درخواست طلاق خود اقدام نماید.

در گام به این درخواست به یکی از شعب دادگاه خانواده ارجاع داده می شود

از سوی دادگاه طلاق طرفین برای ایجاد صلح و سازش به داوری ارجاع داده می شوند.

پس از اینکه گواهی عدم امکان سازش صادر شد ۳ ماه زمان است تا مراجعه به دفترخانه رسمی ازدواج و طلاق صورت بگیرد و مطالبات مربوط به مهریه و نفقه در نظر گرفته می شود.

 شرایط اعتراض به حکم دادگاه در خصوص طلاق

یکی از سوالاتی که همیشه در وکیل تلفنی در راستای طلاق پرسیده می شود اینکه شرایط اعتراض به طلاق به چه صورت است؟

می بایست خاطرنشان کرد که زن می تواند نسبت به رای دادگاه اعتراض نماید و به طور کلی ۲۰ روز مهلت برای اعتراض دارد. همینطور می تواند نسبت به رای که از دادگاه صادر می شود تجدید نظر کند و این موضوع در دیوان عالی کشور نیز بررسی می شود.

در طلاقی که به درخواست زن صورت گرفته است پس از اینکه مراحل طلاق توافقی طی شد و یک سری دلایل موجه مشخص و اثبات شد، دادگاه حکم الزام زوج برای صادر می کند.

در طلاق توافقی نیازی به ارجاع داوری و حتی تعیین دارو نیست. در واقع هر دو شخص می بایست در ابتدا ثبت نام در سامانه تصمیم داشته باشند و همینطور باید زمان مراجعه به مرکز غربالگری را مشخص کنند. بسیار مهم است که این رویکرد در زمان مشخص صورت بگیرد.

مزایای وکیل تلفنی آنلاین

یکی از مهمترین مزایایی که وکیل آنلاین در اختیار شما قرار می دهد، این است که اجازه می دهد هر سوالی دارید در هر زمانی بپرسید و نیاز به حضور وکیل و موکل نخواهد بود.

به شما زمان مکالمه داده می شود و طبق زمانی که مشاوره گرفته اید هزینه در نظر گرفته می شود.

بسیاری از هزینه ها در خصوص مشاوره های اولیه رایگان هستند و این بخش مهمی از وظایف یک وکیل خبره و باتجربه است.

به طور کلی دنیای آنلاین سبب شده تا در زمان کرونا نیز بتوانیم مشاوره های لازم را دریافت نمایید. دقت کنید که برای دسترسی به وکیل تلفنی تنها یک شماره تلفن کافیست و همه چیز در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید سوالات خود را لیست کنید و به روز ترین جواب را به صورت تلفنی دریافت کنید.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

لینک های کوتاه مقاله: b2n.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *