وکیل آنلاین جعل را در این مقاله از سایت اریکه دادبان بررسی میکنیم. همراهمان باشید.

جعل سند و مشکلاتی که در پی دارد اگر به دقت بررسی نشود، دردسرساز است.

وکیل آنلاین جعل این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید توضیحات لازم در دفاع از حق خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

تعریف جعل از زبان یک وکیل

وکیل آنلاین جعل

جعل در دو سبک مادی و معنوی ارزیابی می شود. جعل مادی در واقع تغییر ظاهری سند است که به واسطه یک سری روش های فیزیکی صورت می گیرد.

مثلاً از ابزارهایی برای برش سند و تراشیدن آن استفاده می شود.

برای چت رایگان با وکیل آنلاین در واتس اپ کلیک کنید

جعل معنوی روش دیگری است که مفاد سند را تغییر می دهد. یعنی دست به داخل سند برده و شرایط را به شکل دیگری دنبال می کند.

موضوعی که باید به آن دقت شود اینکه، در قانون هر تغییری که در سند ایجاد شود، جعل محسوب نمی شود، در واقع باید تغییر به صورتی باشد که ضرر ایجاد نماید.

جعل سند و استفاده از سند جعل شده دو جرم متفاوت است و همه این موارد توسط وکیل جعل مورد بررسی است.

سؤال: فردی که هم سند را جعل می کند و هم از سند جعل شده استفاده می کند چطور با آن برخورد می شود؟

او مرتکب دو جرم جداگانه شده است و مجازات برای وی نیز به صورت جداگانه صورت می گیرد.

مجازات جرم جعل از زبان یک وکیل

در صورتی که جرم در اسناد عادی صورت بگیرد: مثلاً فروشنامه یا اجاره نامه و یا فاکتور خرید در نظر گرفته شود خسارتی که وارد می شود بین ۶ ماه الی دو سال است که معمولاً جریمه نقدی را نیز در بر می گیرد.

به طور کلی هزینه در حق دولت در نظر گرفته می شود.

در صورتی که جرم در اسناد رسمی صورت گرفته باشد شرایط به این صورت است که هر شخص اسنادی را که توسط مامورین دولتی و یا کارمندان دولت جعل می کند به مجازات های مختلف محکوم می شود که به صورت آنلاین و از طریق وکیل می توانید توضیحات بیشتری در این راستا دریافت نمایید.

موارد زیر تنها مثال هایی هستند که به اطلاعات شما می افزاید:

 • اگر جعل امضا و مهر صورت گرفته باشد و یا خط مقام رهبری و رئیس قوه قضاییه و قوه مجریه را جعل نماید حبس از سه الی ۱۵ سال ارزیابی می شود.
 • در صورتی که جعل امضا رئیس جمهور و وزیران و اعضای شورای نگهبان صورت گرفته باشد یک الی ده سال حبس صورت می گیرد.
 • جعل اسکناس رایج کشور و همینطور چک های صادره از سوی بانک ها بین ۵ الی ۲۰ سال حبس را در نظر می گیرد.
 • از سوی دیگر اگر جعل برای ریز نمرات تحصیلی و مدارک اشتغال به تحصیل و یا مدارک فراغت صورت گرفته باشد بین یک الی سه سال ارزیابی می شود.

سوالات مهم در زمینه جعل که می توانید از وکیل آنلاین کمک بگیرید!

 1. آیا می توان به وسیله عکس از متن سند مالکیت به جعلی بودن آن پی برد؟
  خیر معمولاً به واسطه عکس جعلی بودن یا واقعی یک سند مشخص نمی شود. برای تشخیص اصالت یا جعلی بودن یک سند نیاز است که اصل سند مورد بررسی قرار بگیرد.
 2. اگر کارفرما در سامانه اداره کار توضیحات چک را عوض کند و چک بابت حقوق به چک بابت سنوات تبدیل شود آیا شرایط برای شکایت از او وجود دارد؟
  بله این امکان فراهم است. در واقع شما می توانید به جرم جعل و یا استفاده از سندهای جعل شده از شخص شکایت نمایید و پروسه شکایت شما نیز بررسی قرار می گیرد.
 3. اثبات جعل در سند به چه صورت خواهد بود؟
  پس از اینکه ادعای جعل در اسناد رسمی به واسطه یکی از طرفین دعوا صورت گرفت و قرار ارجاع امر صادر شد اسناد می بایست به واسطه یک متخصص و کارشناس رسمی دادگستری مورد بررسی قرار بگیرد تا وقوع یا عدم وقوع جعل بررسی شود. دقت کنید که جعل در اسناد باید اثبات شود و وکیل آنلاین تنها روال و مراحل کار را با شما در میان می گذارد.
 4. چقدر طول می کشد تا دادگاه رای تجدید نظر را صادر نماید؟
  از صدور حکم قطعی معمولاً زمان بیست روزه ارزیابی می شود تا ابلاغ صورت بگیرد. در صورتی که اعتراضی وارد نشده باشد می توان به اجرای احکام در زمان سریع اقدام کرد.
 5. اگر جعل سند صورت گرفته باشد و طلاق غیابی ارائه شود شرایط برای شکایت به چه صورت است؟
  شما می توانید شکایت نمایید. در واقع می توانید به جرم جعل و استفاده از سندی که جعل شده است شکایت خود را تنظیم کنید پس از اینکه حکم محکومیت زوجه صادر شد می توان طلاق را باطل اعلام کرد اما این پروسه طولانی و زمانبر است.
 6. آیا پس از اینکه رای به جعلی بودن سند ثابت شد می توان اثر قرارداد را از بین برد؟
  بله این امکان فراهم است شما می توانید به واسطه وقوع جعل و مستنداتی که در این زمینه وجود دارد دادخواست را برای ابطال قرارداد به دادگاه حقوق ارائه کنید.

نظر وکیل آنلاین در مورد استفاده از اطلاعات فردی شخص

به طور کلی معمولاً شرایط برای سوءاستفاده از نام و نام خانوادگی و کد ملی به ندرت دیده می شود اما بارها دیده شده است که یک سری فاکتورها به کد ملی شخص به ثبت می رسد و یا نام شخص در آن دیده می شود در این شرایط معمولاٌ سوءاستفاده از نام و کد ملی وود ندارد.

اما در صورتی که پرونده های بزرگتری در میان باشد سوءاستفاده از کد ملی وجود خواهد داشت.

در این شرایط نیاز است که از وکیلی خبره کمک گرفته شود تا مستندات محکمی در زمینه سو استفاده از مدارک را ارائه دهد از سوی دیگر نیاز است که یک سری اقدامات پیشگیرانه نیز صورت بگیرد تا اثربخشی کار بهتر مشخص شود.

بررسی اعلام جعل از روی کپی توسط وکیل جعل

این موضوع با یک مثال بهتر توضیح داده می شود. در واقع بارها دیده شده است که یک مدرک اصلی در یک شرکت گم می شود به این ترتیب مهم است که از سوی شرکت این تصور ایجاد شود که کارمند مدرک را جعل کرده است.

اما اگر جعل صورت گرفته کپی شده باشد و اصل آن موجود نباشد چون مدرک مورد نظر موجود نیست، در واقع ترتیب اثر داده نمی شود.

در واقع اثبات جعل از روی کپی پروسه ای بسیار پیچیده است و معمولاً از سوی دادگاه رد می شود و بدون ترتیب اثر باقی می ماند.

نکات مهم در خصوص جعل اسناد

نکات مهم در خصوص جعل اسناد

دقت کنید که اگر امضا و اثر انگشت شما در برگه ای جعل شده باشد و کپی آن به دفترخانه برابر با اصل شده باشد، کارشناس نمی تواند از روی کپی، جعل بودن را تشخیص دهد و شما گرفتار می شوید.

این موضوعات باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد و ارزیابی ها به شکلی باشد که شخص بتواند موقعیت خود را دقیق تر بررسی کند.

تشخیص تقدم و تاخر متن و امضا پس از تکمیل متن

یکی از موضوعاتی که بارها و بارها دیده می شود و زیان های گسترده ای به بار آورده است شامل موارد زیر است که با هم بررسی می کنیم:

 • فرض کنید که شما قبلاً در یک شرکت کار می کردید
 • از شما برگه تسویه حساب سفید امضا گرفته شده است.
 • پس از گذشت شما اخراج می شوید
 • برگه ای که خودتان امضا کرده اید و سفید بوده است توسط شرکت تکمیل می شود و به اداره کار ارائه می شود و گویی شما تمام حق و حقوق و خود را گرفته اید.
 • در این راستا شکایت می کنید!

حال نظر یک وکیل جعل در این موقعیت چیست؟

دقت کنید که وکیلان در چنین چریانی معمولاً نظرهای متفاوتی دارند، احتمالاً برخی از آنها بگویند که چون خودتان امضا کرده اید دیگر شکایت شما راه به جایی نخواهد بود.

اما برخی از وکیلان که شرایط ارتباط آنلاین با آنها برای شما فراهم شده است این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که شکایت را در دادگاه کیفری پیگیری نمایید و از کارشناسی خط سفید امضا استفاده کنید تا موقعیت فرم شما دقیق تر بررسی شود و شانس شما در این زمینه قابل اثبات خواهد بود.

خط نگاری در پروسه جعل

شما به واسطه ارتباط با یک وکیل به صورت چت و یا تماس تلفنی به سادگی می توانید در مورد یک سری اصطلاحات شرایط را مورد بررسی قرار دهید. خط نگاری یکی از مواردی است که بارها در مورد آن صحبت می شود.

خط نگاری به طور کلی به واسطه روش های نورپردازی صورت می گیرد یعنی از روش های مادون قرمز، ماورا بنفش و یا نور آبی در این راستا استفاده می شود، بنابراین برای خط نگاری باید بتوانید اصل مدرک را ارائه دهید و این روش ها بر روی کپی اثر بخش نیستند.

به طور کلی خط نگاری توسط گروه متخصص صورت می گیرد و روال کاری مخصوص به خود را دارد.

وکیل آنلاین جعل چه کمکی به من می کند؟

 •     به واسطه وکیل جعل در ابتدا می توانید وضعیت پرونده خود را مشخص سازید و این نیمی از راه است. در واقع اینکه بدانید موقعیت پرونده شما به چه صورت است و سعی در ارزیابی پرونده به چه رویکردی دنبال می شود از موارد مهم است.
 •     می توانید در مورد اصطلاحات و شرایطی که از جعل وجود دارد سؤال کنید این اصطلاحات به طور کلی دارای موقعیت خاص خود هستند و هرچه ارزیابی دقیق تری در مورد اصطلاحات صورت بگیرد می توانید پرونده خود را بهتر به نتیجه برسانید.
 •     از سوی دیگر این امکان را دارید که در هر زمان از شبانه روز سوالات خود را با وکیل مطرح سازید و توسط واتساپ و یا تماس تلفنی به پاسخ برسید.
 •     در صورتی که در طول پرونده، دچار مشکل جدیدی شده باشید، پرونده شده نیاز به بررسی بیشتر دارد و در این شرایط بسیار مهم است که بتوانید با یک وکیل آنلاین شرایط را مورد سنجش قرار دهید. مشخص است که وکیل آنلاین جعل در بهترین شرایط این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید پروتکل های جدید قانونی را طی کنید.
 •     شما دیگر نیاز به ملاقات حضوری و صرف زمان اضافی در این راستا ندارید و این بخش مهمی از ارتباط با وکیل به صورت آنلاین است.
 •     دقت کنید که تصور شما برای وکیل نمی تواند مشخص کننده جعلی بودن یا نبودن باشد پس شما مشاوره های لازم را دنبال کنید و وکیل باید اصل سند جعل شده را مشاهده نماید و این کار نیاز به بررسی فیزیکی و حضوری دارد.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

هزینه های مربوط به وکیل جعل

اگر جعل شما در وضعیت مبتدی باشد:  هزینه مشاوره های صورت گرفته حداقلی بوده و برخی از پرسش های اولیه بدون هزینه خواهد بود.
اگر جعل دارای وضعیت نسبتاً پیشرفته باشد: هزینه بر اساس میزان جعل در نظر گرفته می شود و باید زمان مشاوره را طولانی تر در نظر گرفت.
اگر جعل به شکل خطرناک صورت بگیرد:  نیاز است که مشاور تحقیقات بیشتری در خصوص میزان خطرات و خسارات موجود در نظر بگیرد و این شرایط معمولاً هزینه های بررسی و تحقیق به صورت جداگانه ارزیابی می شود.

کلام آخر

جعل موضوع بسیار پر تکرار در جامعه ایران به خصوص در دنیای اقتصاد است و خسارت های بسیار عجیب و غریبی ایجاد می کند.

در دنیای جعل مهم است که بتوانید از وکیلی استفاده کنید که می تواند از جدیدترین آمار روز در راستای جعل به شما اطلاعات درستی ارائه نماید.

هرچه وضعیت جعل مشخص تر دنبال شود می تواند اثربخشی بهتری داشته باشد.

یک موضوع بسیار مهم را در نظر داشته باشید که به واسطه جعل باید بتواند موقعیت سند اصلی را حفظ کنید تا پروسه تشخیص سریع تر صورت بگیرد و درگیر پیچ و خم کمتری شود.

یک وکیل می تواند روش های تشخیص را با شما در میان بگذارد اما موضوعی که بارها به آن اشاره می شود اینکه پروتکل های جعل معمولاً بسیار وسیع هستند و اگر دقت لازم در این زمینه صورت نگیرد مشکلات زیادی ایجاد می کنند.

از یاد نبرید که برخی از اسناد که با جعل افراد مهم دولت صورت می گیرد نیاز به وکیلان بسیار خبره دارد.

شما به واسطه پروسه وکیل آنلاین می توانید سوالات خود را بپرسید و جریان دقیقی در این زمینه دنبال کنید.

هرچه انتخاب وکیل شما بهتر باشد می توانید شانس بیشتری در نتیجه داشته باشید.

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه 

لینک کوتاه مقاله zaya.io b2n.ir lish.ir

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *