شغل وکالت اگر آینده شغلیتان را در وکالت می بینید این مقاله را حتما بخوانید

اگر به دنبال یک شغل هیجان انگیز هستید و از سختی کارتان نمی ترسید شغل وکالت یک نمونه عالی برای شماست. شغل وکالت شغلی است که با روابط عمومی بالای شما و توانایی برقراری ارتباط با دیگران بستگی مستقیم دارد، یک وکیل خوب می تواند با داشتن علم کافی و تحقیقات درست سوابق مناسبی را در پرونده های وکالتی کسب کند، میزان موفقیت این پرونده ها با میزان درآمد و شهرت شما ارتباط مستقیم خواهد داشت. داشتن علم برای یک وکیل به تنهایی کافی نیست بلکه در کنار دانشی که در رابطه با مسائل حقوقی و مفاد قانونی دارد باید بر اساس شواهد و تحقیقاتی که راجع به پرونده های مشابه با موضوعاتش در هر پرونده به دست می آورد و همچنین بر اساس دانش کلامی و یا روابط عمومی که جزء نیازهای اولیه این شغل است پرونده های مختلف را پیش برده و بتواند که در آن‌ها پیروز شود.

بازار و حوزه کاری در شغل وکالت

بسیاری از افرادی که علاقه دارند تا در شغل وکالت فعالیت داشته باشند و به عنوان وکیل شروع به کار کنند می خواهند تا بدانند بازار کار این رشته چگونه است و میزان درآمد وکلا چقدر است؟ در این رابطه باید گفت درآمد این شغل مستقیماً به فعالیت، جسارت، دانش حقوقی و موفقیت در پرونده هایی دارد که به عهده می گیرند، وکلا می توانند به صورت مستقل در دفتر کار خودشان فعالیت داشته باشند که زمان و موقعیت کاری دقیقاً به تصمیمات خودشان بستگی دارد و میزان درآمد آن‌ها به نسبت پرونده های پذیرفته شده تغییر می کند و نیز می توانند در شرکت‌ها و مؤسسات استخدام شوند که در این صورت باید تابع قوانین شرکت باشند.

از جمله حوزه های کاری وکلا در سازمان‌ها، ادارات و اماکن دولتی همچنین در بخش خصوصی که می توانند به مواردی همچون انحصار وراثت، دادخواهی، موارد حقوقی و دادگاه‌های خانواده و … رسیدگی نمایند و یا در بخش های مالی و تجاری در رابطه با امور قراردادی شرکت‌ها و ارتباطات آن‌ها فعالیت نمایند.

وظایف وکلا در شغل وکالت

وکلا در جهت احقاق حق افراد، وظایفی را بر عهده می گیرند که می توان از جمله این وظایف به مراجعات مختلف به دادگاه‌ها، جلسات مشاوره برای موکلین، بررسی دلایل و مستندات پرونده، تحقیق در موارد مشابه و به دست آوردن اطلاعات تکمیلی، حضور در دادگاه به جای موکل، استدلال و ایجاد فضایی در جهت پیشبرد پرونده ها و همچنین در مورد شرکت‌ها و یا قراردادها وظیفه تهیه پیش نویس قراردادها، نامه ها و یا تهیه متون مراوداتی فی مابین شرکت و با دیگر ارگانها و افراد اشاره نمود، به این ترتیب یک وکیل به نیابت و نمایندگی از موکلشان می تواند وظایفی را در حدود قرارداد و وظایف تعیین شده وی انجام دهد تا بهترین نتیجه برای موکل حاصل شود.

جایگاه وکالت در جامعه کنونی

 

شغل وکالت در جامعه امروزی با توجه به افزایش جمعیت و به نسبت افزایش روزافزون مشکلات حقوقی و اختلافات بین افراد یکی از مشاغل پرطرفدار و رو به رشد بوده که البته موفقیت آن‌ها در آینده شغلی بسیار بسته به شجاعت و رفتارهای وکیل داشته و اگر شما هم در خودتان تحمل سختی، انعطاف پذیری و  هیجان این شغل را می بینید و اگر به دانستن مفاد قانونی و پویا بودن و در دسترس بودن حتی در روزهای تعطیلتان علاقه‌مند هستید و خونسردانه می توانید به پیش بروید حتماً وکیل خوبی خواهید بود.

فارغ التحصیلان در رشته های حقوق، الهیات و معارف اسلامی (فقه و حقوق و فقه و مبانی حقوقی) می توانند این شغل را به دست آورده و به عنوان وکیل فعالیت کنند.موسسه حقوقی اریکه دادبان با اتکا بر عنایت الهی و با تمرکز بر اصل صداقت ، قانون مداری ، اگاهی بخشی ، امانتداری و اعتماد و با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری ، اساتید دانشگاه و مشاوران حقوقی و ثبتی مجرب اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای ، داوری و قبول دعاوی داخلی و بین المللی به اشخاص حقیقی و حقوقی نموده و به عنوان مشاور و حامی امین و یاوری صدیق در کنار هموطنان عزیز می باشد.

امیدواریم  بتوانیم در این راستا، ابتدا خوشنودی پروردگار و سپس رضایت شهروندان محترم را بدست آورده و به این هدف والای خود دست پیدا کنیم که هر ایرانی باید یک وکیل داشته باشد  برای تحقق چونین هدف بزرگی امکان استفاده از خدمات ارزنده حقوقی و در غالب چطر حمایتی به نام بیمه وکالت را فراهم نمودیم تا عموم هموطنان عزیز بتوانند از داشتن یک وکیل ارزنده در کنار خود احساس اطمینان و آرامش کنند.

از این روی از حضور شما سرور ارجمند تقاضا داریم ضمن بازدید از سایت موسسه و آشنایی با خدمات این مجموعه، نسبت به عضویت در خانواده بزرگ اریکه دادبان اقدام نمایید.مشاورین ما پاسخگوی پرسشهای شما خواهند بود.

در پایان به برخی از مزایای بی شماری که  در ازای پیوستن به این مجموعه نصیب هموطنان میگردد، اشاره میکنیم:

۱ – استفاده از وکلای ممتاز و متخصص در کلیه دعاوی حقوقی

۲ – استفاده از مشاوره رایگان ،یکساله و بدون محدودیت زمانی

۳ – استفاده از ۲۱ عنوان از مسائل و مشکلات رایج حقوقی با درصد تخفیف قابل ملاحظه از ۱۰% تا رایگان (بسته به انتخاب طرح خریداری شده)

۴ –بهرمندی خانواده ی شخص عضو شونده از خدمات موسسه با همان درصد تخفیف ها

۵ – استفاده از سایت جهت ثبت نام و عضویت و خرید سرویس مورد نظر

۶ – بهرمندی از سایت برای ارتباط با وکلا پس از انعقاد قرارداد به منظور اطلاع از وضعیت پرونده و سیر در گردش آن

۷  – بهرمندی از سایت برای کسانی که عضو هستند ولی امکان حضور در موسسه را ندارند و کافی است با ورود به پروفایل اختصاصی خود اسناد و مدارک لازم را برای موسسه ارسال نمایند تا به رویت وکیل برسد و پس از بررسی و اعلام نظر وکیل صرفاجهت انعقاد قرارداد با وکیل در موسسه حاضر شوند.

۸ – امکان استفاده از مشاوره تلفنی رایگان

۹ – امکان دسترسی به وکیل در هر ساعت از شبانه روز (بابت موارد غیر متفرقه و فورس ماژور)

۱۰ – تخصص در تمامی دعاوی حقوقی مربوط به کلیه اصناف (مخصوص اشخاص حقوقی)

۱۱ – تامین اعتبار مالی بدون محدودیت با وثیقه با باز پرداخت ۴ ساله

۱۲ – انجام دعاوی مربوط به شهرداری و دارائی

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با وکلا، از طریق فرم زیر اقدام نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *