وکیل خانواده آنلاین رایگان را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

همه ما به خوبی می دانیم که این روزها خانواده های بسیار زیادی درگیر مسائل مختلف و چالش های زیادی هستند.

این چالش ها در برخی از موارد به حدی زیاد میشوند که به تدریج باعث جدایی و طلاق زوجین میشوند.

آمار طلاق روز به روز افزایش می یابد و از طرفی دیگر نیز هزینه های مربوط به طلاق و جدایی نیز افزایش میابد. وکیل خانواده آنلاین رایگان با در نظر این نیاز جامعه به کمک زوجین میشتابد.

شاید در ظاهر اینگونه بنظر بیاید که وکیل خانواده تنها به جریان روند دادرسی طلاق و جدایی خانواده ها کمک می کند اما حقیقت آن است که وظیفه اول یک وکیل حرفه ای آن است که سعی کند مشکل زوجین را ریشه یابی کند و برای حل و فصل آن اقدام نماید.

اهمیت کمک گرفتن مشاوره حقوقی خانواده

وکیل خانواده آنلاین رایگان

آیا تاکنون در مورد مشاوره حقوقی خانواده چیزی شنیده اید؟ ،امروزه همه انسانها در زندگی دارای مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی هستند که در صورت مشاوره کردن و مشورت گرفتن از یک متخصص حرفه ای ممکن است به مرور زمان متوجه شوند که از میزان این مشکلات و چالش ها کاسته شده است.

خانواده یکی از مهمترین مباحثی است که باید به آن توجه کرد چرا که اولین جامعه انسانی که فرزندان در آن متولد می‌شوند و زوجین با یکدیگر در آن تکامل می یابند خانواده است.

البته ممکن است مشکلات بسیار زیادی در سر راه خانواده‌ها به وجود آیند که برخی از آن ها قابل حل می باشند و برخی دیگر قابلیت حل و فصل شدن ندارند اما از کجا می توانیم تشخیص دهیم که مشکلی که با آن برخورد کرده ایم قابلیت حل و فصل دارد یا خیر حقیقت آن است که در چنین شرایطی هیچکس جز مشاوره حقوقی خانواده نمی‌تواند این موضوع را تشخیص دهد و به زوجین کمک کند تا تصمیم درستی را اخذ نمایند.

با کمک وکیل خانواده آنلاین از کانون گرم خانواده خود محافظت کنید.

از آنجایی که در عصر تکنولوژی زندگی میکنیم ارتباطات نیز تا حد زیادی گسترده شده است، فضای مجازی و تلفن های هوشمند این امکان را بوجود آورده اند تا افراد بتوانند در هر زمان و مکانی که هستند پاسخ سوالات حقوقی خود را از وکیل آنلاین بپرسند.

زوجینی که نگران هزینه های سنگین مشاوره با وکیل خانواده می باشند، می توانند از مزایا و خدمات وکیل آنلاین رایگان استفاده کنند و به بهترین نحو پاسخ تمامی سوالات حقوقی خود را دریافت کنند.

ضرورت استفاده زوجین از مشاوره حقوقی آنلاین خانواده:

این موضوع غیر ممکن است که دو نفر با یکدیگر به مشکل نخورند و در برخی از موارد با چالش روبرو نشوند، اما حقیقت ان است که در برخی از موارد این چالش ها ممکن است  در صورت عدم حل شدن باعث سست شدن بنیان خانواده شوند.

مشاوره حقوقی به افراد کمک میکند تا مشکل را ریشه یابی و آن را حل کنند.

تماس با وکیل به صورت 24 ساعته

 در چه موارد حقوقی می توان از متخصص حقوقی آنلاین خانواده کمک گرفت؟

 •  فسخ نکاح ، موارد فسخ نکاح و تدلیس
 • مهریه، مهرالمثل، ممنوع الخروج کردن زوج، تأمین خواسته و توقیف اموال و اعسار
 • حضانت فرزند، اثبات نسب، جحر ، قیمومت ، نصب قیم ، عزل قیم ، رفع حجر ، حکم رشد
 • شروط ضمن عقد، شرط نصف دارایی ، اجرت المثل ، نحله
 • عسر و حرج، گواهی عدم امکان سازش ، طلاق توافقی ، طلاق رجعی ، طلاق بائن ، طلاق خلع ، طلاق مبارات و رجوع زوجین
 • مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است همه جز حقوق خانواده است:
 • ازدواج ، الزام به ثبت ازدواج دائم ، اثبات رابطه زوجیت ، أخذ اجازه ازدواج دختر و ازدواج مجدد زوج
 • نفقه زوجه ، نفقه فرزند ، ترک انفاق ، تهیه مسکن ، تمکین و نشوز زوجه
 • استرداد جهیزیه ، تامین دلیل جهیزیه و تامین خواسته جهیزیه

مزایای استفاده از وکیل خانواده آنلاین رایگان

مزایای استفاده از وکیل آنلاین خانواده

 1. دیگر بدون هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی به راحتی می توانید با وکیل آنلاین به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.
 2. وقت و هزینه ی شما دیگر تلف نمی شود و نیازی نیست برای دریافت پاسخ پرسش های خود، هزینه ی زیادی بپردازید و شرایط اقتصادی خود را به خطر بیندازید.
 3. همه ی مردم جامعه، چه فقیر و چه پولدار به راحتی میتوانند از مزایای خدمات حقوقی رایگان استفاده کنند.
 4. دیگر نیازی نیست تا برای ارتباط با یک متخصص حقوقی مسیری طولانی را بپیمایید و از قبل وقت بگیرید، شما به راحتی می توانید در هرجایی که هستید از خدمات وکیل آنلاین خانواده استفاده نمایید.
 5. اگر شما درگیر پرونده خانوادگی باشید و اطلاعات کافی در مورد روند دادرسی نداشته باشید، وکیل خانواده با قرار دادن همه اطلاعات حقوقی در اختیار شما به تسریع روند پرونده های حقوقی کمک میکند.

دلیل افزایش آمار طلاق و جدایی خانواده ها چیست؟

دلیل افزایش آمار طلاق و جدایی خانواده ها چیست

متاسفانه بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در سالهای اخیر می توان متوجه این موضوع شد که آمار طلاق و جدایی های خانواده ها بسیار افزایش یافته است شاید بتوان دلیل اصلی این موضوع را عدم استفاده از مشاوره حقوقی خانواده دانست؛ چرا که  که زوج‌های جوان ممکن است به دلیل روحیه حساسی که دارند در هنگام برخورد با مشکلات مختلف سریع تصمیم بگیرند که از یکدیگر جدا شوند و به سراغ طی کردن مراحل قانونی بروند آنان این موضوع را در نظر نمی گیرند که شاید مشکل آنها قابلیت حل شدن داشته باشد.

در بسیاری از موارد نیز دیده می‌شود که زندگی مشترک زوجین با یکدیگر با اختلافات و مشکلات بسیار زیادی همراه است.

وظیفه ی اصلی مشاوره حقوقی خانواده چیست؟

گاهی اختلافات و مشکلات میان زوجین  به  اندازه‌ای عمیق هستند که نمی‌توان برای آنها هیچگونه راه حلی پیدا کرد و همین موضوع نیز سبب می شود رفتارهای پرخاشگرانه و غیر قابل پیشبینی همچون زد و خورد بین زن و شوهر ایجاد شود و به روحیه فرزندان نیز لطمه شدیدی وارد شود در چنین شرایطی مسلمانان جدا شدن زوجین از یکدیگر بسیار بهتر است ایجاد چنین صدمه هایی می باشد.

دقیقا این موضوع به خوبی به ما نشان می‌دهد که مشاوره حقوقی خانواده می‌تواند به افراد کمک کند تا بین بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کنند. چه بسا بسیاری از زوجینی که بدون مشاوره حقوقی خانواده اقدام به جدایی سریع گرفته و پس از مدت زمان کوتاهی دچار پشیمانی شده‌اند از طرفی دیگر بسیاری از زن و شوهر ها که دارای مشکلات عمیقی هستند نیز به دلیل دیر اقدام کردن برای طلاق و جدایی ، دچار آسیب های روحی و روانی شدیدی می‌شوند مشاوره حقوقی خانواده میتواند برای تمام مشکلات خانواده ها کارآمد باشد و از ایجاد ب‌ها و زیان‌های مالی و جانی جلوگیری کند.

ایا با کمک وکیل آنلاین خانواده میتوان بدون دردسر برای طلاق توافقی اقدام کرد؟

در جامعه ای زندگی میکنیم که روز به روز به تعداد آمار طلاق اضافه میشود و این موضوع از دیدگاه اجتماعی دارای خطراتی است و ممکن است سلامت جامعه را نیز تهدید کند.

به همین دلیل نیز قانونگذار کشور ما، قوانین نسبتا پیچیده و سختی را برای صدور رای برای طلاق زوجین تعیین کرده است تا شاید در مراحل دادرسی و روند رسیدگی به حقوق زن و مرد، این امکان بوجود آید که انان مجددا با یکدیگر مصالحه کنند.

طلاق توافقی یکی از ان دسته از جدایی های زناشویی میباشد که مراحل قانونی آن در مقایسه با دیگر انواع طلاق بسیار کوتاهتر است و نسبتا مدت زمان نسبتا کمی نیاز دارد.

اما حقیقت آن است که به طور کلی طلاق جز مواردی میباشد که در دستگاه قضایی کشور ما تا حدودی برای مقابله با آن از راهکار هایی مانند اطناب روند دادرسی، استفاده میشود و بدون حضور یک وکیل خبره و با تجربه ممکن است زمان و سرمایه ی زوجین در این مسیر قضایی از بین برود.

کارشناس آنلاین خانواده میتواند به تمامی زوجین کمک کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای طلاق توافقی اقدام نمایند و زندگی مشترک خود را به پایان برسانند.

در حالت کلی می توان دلیل اصلی کوتاه تر بودن مراحل دادرسی پرونده های طلاق توافقی را میتوان به دلیل ان دانست که زن و شوهر در مورد مسائلی همچون: مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، دارایی های به دست آمده در طول زندگی مشترک و حضانت فرزندان در صورت داشتن فرزند مشترک و… با یکدیگر توافق میکنند و دیگر نیاز نیست تا برای تعیین و تکلیف هر یک از آنها، دادگاه و جلسات دادرسی تشکیل شود و همین موضوع نیز باعث کوتاهتر شدن روند قضایی این پرونده ها می گردد.

مزایای کمک گرفتن از وکیل خانواده در جریان پرونده های مربوط به طلاق توافقی

 1. با وجود آنکه برای استفاده از خدمات وکیل، شما باید حق الوکاله بپردازید باید به این موضوع اشاره کرد که هزینه ی حق الوکاله وکیل در مقایسه با هزینه ای که در اثر اطناب جلسات دادرسی و قضایی پیش می آید، بسیار کمتر است و از طرفی دیگر نیز زمان شما به هدر نخواهد رفت.
 2. از آنجایی که با وجود وکیل طلاق توافقی دیگر نیازی نیست تا زوجین در دادگاه حضور یابند، به خوبی میتوان به این نکته پی برد که تنش ها و فشار های روانی حاصل از طلاق و جدایی نیز کاهش میابد.
 3. یک وکیل با تجربه از تمام مراحل دادرسی آگاهی دارد و با ارائه خدمات مشاوره ای نیز به موکلان خود نیز کمک میکند.

آیا وکیل یا مشاوره حقوقی خانواده با تجربه باید سن زیادی داشته باشد؟

وکیل با تجربه کسی نیست که سن زیادی داشته باشد، حقیقت آن است که این موضوع هیچ ربطی به سن و سال ندارد ممکن است یک وکیل مسن باشد اما دارای تجربه کافی در زمینه حل پرونده های حقوقی نباشد، از طرف دیگر هم ممکن است یک وکیل بسیار جوان باشد اما به پرونده‌های حقوقی مختلفی رسیدگی کرده باشد و روند این پرونده ها به خوبی آشنایی داشته باشد.

مهم ترین ویژگی های وکیل دعاوی خانوادگی چیست؟

شما باید قبل از هر گونه اقدامی مشخص کنید که موضوع پرونده شما در رابطه با چیست و سپس به سراغ انتخاب وکیل بروید.

 1. در قبال موکل خود احساس مسئولیت کند و بتواند با وجدان کاری که دارد و برای احقاق حقوق موکل خود اقدام نماید.
 2. وکیل دعاوی خانوادگی باید بتواند تمام اسرار موکل خود را حفظ کند.
 3. دارای تجربه کافی باشد.
 4. دارای تخصص و مهارت کافی در پرونده های خانوادگی باشد.

طلاق توافقی با کمک متخصص حقوقی چقدر طول میکشد؟

حقیقت آن است که در رابطه با این موضوع نمی توان پاسخ بسیار روشن و واضح ارائه داد و دقیقا مشخص کرد که طلاق توافقی چقدر طول میکشد و به چه اندازه زمان میبرد. کسی که نقش تعیین کننده ای در طلاق توافقی دارد، وکیل است. در حالت کلی می توان به این موضوع پی برد که طلاق توافقی دارای مراحل کوتاهتر و کمتری نسبت به طلاق عادی است؛ چراکه زن و شوهر در مورد تمامی موارد مورد اختلافی که دادگاه باید در مورد آنها تعیین و تکلیف کند، خود از قبل برنامه ریزی کرده اند و دیگر نیازی نیست تا این روند قضایی طولانی مجدا طی شود.

طلاق توافقی مسئله ای است که با توجه به مراحل قانونی که دارد، نیاز به مدت زمان یک الی دو ماهه درد اما در صورت کمک گرفتن از یک وکیل خبره و متخصص این مدت زمان به ۲ الی ۳ هفته تقلیل می یابد و زوجین می توانند سریعتر از یکدیگر جدا شوند.

انتخاب وکیل طلاق جز مهمترین مواردی است که در طی چنین پرونده هایی باید به آن توجه کرد.

مراحل قانونی طلاق توافقی که میتوان به کمک وکیل دادگستری آنها را در زمان کوتاهی طی کرد:

طلاق توافقی نیز دارای مراحل قانونی هستند که نمیتوان آنها را حذف کرد و جز روند شکلی پرونده های حقوقی به حساب می آیند و می توان در حالت کلی آنها را به موارد زیر تقسیم کرد:

 1. ثبت درخواست طلاق در دفتر الکترونیک قضایی
 2. کسب گواهی عدم امکان سازش
 3. پس از ثبت دادخواست طلاق در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست به دادگاه فرستاده می شود و پس از تعیین شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضایی خانواده (دادگاه خانواده) از سوی دادگاه پیامکی حاوی شماره پرونده و شعبه ارسال می گردد.
 4. معرفی زوجین یا وکلای آن ها به واحد مشاوره
 5. حضور نزد قاضی شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه
 6. آزمایش عدم بارداری
 7. یکی از مراحل طلاق توافقی ثبت توافق های زن و شوهر در مورد مهریه، حضانت، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل است.
 8. ارجاع به دفترخانه و جاری شدن صیغه ی طلاق

لینک کوتاه مقالات

lish.ir

b2n.ir

lish.ir

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *