وکیل یار حقوق جزا را در این مقاله از اریکه دادبان بررسی میکنیم. در مقاله قبلی شرایط وکیل حقوقی ثبت شرکت را بررسی کردیم که میتوانید مطالعه کنید:)

مشکلات جزایی و کیفری گاه به قدری پیچیده است که نیاز به یک وکیل یار حقوق جزا زبده خواهد بود. وکیلی که بتواند همه امور را به دقت دنبال دنبال کند. می دانیم که در همه دادگاه ها طرفیت دعوی حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند. در صورتی که توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند از سوی دادگاه برای آنها وکیل تعیین می شود.

وکیل یار حقوق جزا تسلط کافی در امور جزا و جرم شناسی دارد. او می تواند در بخش کیفری و حقوق جزا فعالیت نماید. وکیل کیفری و حقوق جزا می تواند فعالیت های خود را به صورت کاملاً اصولی و حرفه ای دنبال کنید.

یک وکیل خوب علاوه بر تخصص در زمینه حقوق جزا، تسلط کافی در خصوص نظریه های حقوق جزا و فقه اسلامی را دارد و تجربه کافی نسبت به دعاوی جزایی خواهد داشت.

دقت کنید که تشریفات آیین دادرسی کیفری و بخشنامه های سازمان زیر نظر دادستانی از موارد مهمی است که برای وکیل کیفری اهمیت زیادی دارد و می بایست به طور دقیق بررسی کند. به روز بودن و تحقیق و مطالعه وکیل کیفیت نیز به روند اجرایی کار می افزاید.

وکیل یار حقوق جزا + وکیل کیفری رایگان

وکیل کیفری و جزایی یک سری خدمات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. مثلاً شما به واسطه اطلاعاتی که وکیل در اختیارتان قرار می دهد می توانید از وضعیت پرونده کیفری خود آگاه باشید.

وکیل یار حقوق جزا

به طور کلی وکیل کیفری و امور جزایی به طور کلی نیاز به استمرار در مطالعه دارد. او حس مسئولیت پذیری بالایی دارد. یک وکیل کیفری خوب می بایست عناصر مادی و معنوی جرم را به خوبی شناسایی نماید. او باید بتواند نهایت استفاده را از پرونده و مدارک موجود ببرد. به طور کلی نوع دفاع وکیل بسته به پرونده فرق می کند.

بهترین وکیل کیفری علاوه بر موارد یاد شده می بایست آشنایی نسبی با قضات دادسراها و دادگاه های کیفری نیز داشته باشد. او باید شناخت نسبی در خصوص نحوه دفاع و طرح شکایت داشته باشد.

به طور کلی وکیل می بایست بسیار مسئولیت پذیر، متعهد و متخصص باشد. او می بایست بداند که چطور از متهم خود دفاع نماید. همینطور نیاز است که از حقوق تضییع شده شای نیز استیفا نماید. نباید فراموش کرد که قاضی هم گاه به بمانند همه انسان ها اشتباه می کند.

بنابراین یک وکیل می تواند جلوی اشتباه قاضی را بگیرد و پرونده را به شکل دیگری پیش ببرد. اتهامات ناروا و بسیاری از احکام می بایست توسط شخص وکیل سنجیده شود و ارزیابی درستی برای آن صورت بگیرد.

وکیل دعاوی کیفری

وکیل دعاوی کیفری فردی است که چیرگی و تسلط کافی روی انواع موضوعات و جرایم کیفری را دارد. او به طور کلی تحصیلات خود را در دوره های دانشگاهی و یا تحصیلات حوزوی پشت سر گذاشته است. همینطور در آزمون کانون وکلا نیز شرکت کرده است.

او از نظر نداشتن سوء پیشینه و همینطور عدم اعتیاد به مواد مخدر نیز باید ثابت شده باشد. همه این موارد می بایست به دقت بررسی شود و روش اصولی برای شناخت وکیل سنجیده شود.

از یاد نبرید که یک وکیل می بایست بتواند در خصوص اتهامات کیفری بهترین تصمیم را بگیرد. حق کسی را ضایع نکند. از جدیدترین قوانین اطلاعات کافی داشته باشد. او باید بتواند پرونده را بارها بررسی کند و همه جزئیات را در نظر بگیرد.

بنابراین وظیفه وکیل این است که بتواند مسیر درست وکالت را طی کند بدون اینکه مشکلی ایجاد شود. در سال های اخیر یک وکیل می توانست از ساده‌ترین ایده ها کمک بگیرد تا پروسه وکالت به خوبی دنبال شود اما امروزه شرایط فرق کرده است.

وکیل کیفری در پرونده هایی اشتغال دارد که نیاز به طرح دعاوی کیفری است. از این جهت وکیل می تواند با طرح به موقع دعوای کیفری در دادگاه از حقوق شاکی دفاع نماید و همینطور حق او را نیز بگیرد.

به طور کلی حقوق کیفری شامل یک سری جرائمی است که همراه با ستیزه جویی بوده و احساسات فرد را تحریک می کند. در چنین راستایی نیاز است که طرح دعاوی کیفری توسط وکیلی صورت بگیرد که بتواند بر احساسات خود کاملاً غلبه نماید.

جرایم کیفری شامل موارد زیر است:

 • ۱-    قتل
 • ۲-    خیانت
 • ۳-    جعل
 • ۴-    سرقت
 • ۵-    انواع کلاهبرداری
 • ۶-     رابطه نامشروع
 • ۷-    تهدید
 • ۸-    توهین

وکیل تضمینی کیفری

مشکلات جزایی و کیفری گاه به قدری پیچیده است که نیاز به یک وکیل زبده خواهد بود. وکیلی که بتواند همه امور را به دقت دنبال کند. می‌دانیم که در همه دادگاه ها طرفیت دعوی حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند.

در صورتی که توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند از سوی دادگاه برای آنها وکیل تعیین می شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد در صورت عدم توانایی شخص در بررسی پرونده، می تواند کل پرونده خود را به وکیل بسپارد به این ترتیب شرایط برای وی به بهترین نحو ارزیابی می شود.

یک نکته مهم دیگر که باید بدانید این است که معمولاً روند رسیدگی به پرونده های کیفری متفاوت است. هر وکیل شرایط خاص خود را دنبال می کند. بر اساس حساسیت موضوع نیز جرم کیفری مشخص می شود. خسارت های موجود می بایست به طور دقیق و اصولی برطرف شود.

شاکی در دعوای کیفری می تواند به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه نماید. سپس در ارتباط با پرونده با او مشورت داشته باشد. او می تواند به طور کلی بر اساس حساسیت پرونده خود، بهترین وکیل را انتخاب کنید. البته که این موضوع روند پیگیری پرونده را سریع تر می کند.

روند پیگیری پرونده های جزا

روال پیگیری پرونده های وکیل بر اساس یک سری اصول مشخص می شود:

 • ۱-    وکیل کیفری به جهت رسیدگی به پرونده ابتدا به دادسرا مراجعه می کند. دادسرا یک بنیادی در دادگستری است که در حیطه قضایی هر شهرستان به انجام اموری در زمینه شناسایی جرم و متهم و اقامه می پردازد.
 • ۲-    وکیل در امور کیفری با هر یک از بخش های دادسرا مثل دادیار، بازپرس و دادستان برخورد می کند. از این جهت می بایست قدرت برقراری ارتباط را داشته باشد.
 • ۳-    تصمیم قاضی در دعوای کیفری معمولاً شامل تبعید، شلاق، اعدام و قطع عضو و حبس است. بنابراین از این جهت نیاز به مدت زمان بیشتری است تا پرونده به نتایج مطلوبی برسد.
 • ۴-    وکیل دعاوی کیفری می بایست همه تلاش خود را در زمینه پرونده انجام دهد.

وکیل پایه یک دادگستری کیفری

جرایم اینترنتی و رایانه ای از دسته جرایم مهم محسوب می شود. این جرایم این روزها بسیار رواج پیدا کرده است و کلاهبرداری های سایبری زیادی در مطبوعات منتشر می شود.

وکیل جرایم سایبری بر اساس جدید بودن این حوزه اقدام می کند. تفاوت مهمی که پرونده های سایبری با سایر پرونده ها دارد در عدم آگاهی عمومی نسبت به این سری جرایم است.

عموم مردم اطلاعات ناقصی در خصوص پرونده های کیفری و تصادفات و قتل دارند اما در خصوص پرونده های سایبری تقریباً چیز بسیار کمی می‌دانند. به این ترتیب وکیل سایبری یکی از وکلای مهم کیفری و جزا محسوب می شود که باید اطلاعات به روز و علمی قدرتمندی داشته باشد.

وقتی صحبت از وکیل سایبری می شود باید بدانیم که وکیل جرایم سایبری و وکیل رایانه ای یک شخص متخصص است و در زمینه طیف گسترده ای از موضوعات رایانه ای اطلاعات بالایی دارد. در صورتی که جرایم سایبری برای شما اتفاق افتاد نیاز است به وکیل سایبری مراجعه نمایید.

جرایم علیه محرمانگی داده های رایانه ای

یکی از موارد مهمی که باید بررسی کنید، بررسی غیر مجاز داده ها است. بر اساس ماده یک قانون جرایم رایانه ای هر شخصی که به صورت یک مجاز به داده های رایانه ای یا مخابراتی دسترسی یابد، در صورتی که داده ها به واسطه تدابیر امنیتی حفاظت شده است، به حبس از نود و یک روز الی یک سال محکوم شده و یا جزای نقدی برای او در نظر گرفته می شود.

هک کردن اطلاعات که این روزها بسیار مشاهده می شود قطعاً بخش مهمی از جرایم رایانه ای محسوب می شود. سازمان مخابراتی در این زمینه می تواند بهترین تصمیم گیری ها را داشته باشد. به طور کلی برخی از صفحات مجازی افراد مشهور نیز توسط مخالفانشان هک می شود. این موضوع در نهایت می تواند اثر بخشی مخصوص خود را داشته باشد.

شنود غیر مجاز یکی دیگر از مواردی است که وابسته به داده های رایانه ای ارزیابی می شود. دقت کنید که مجازات آن نیز از ۶ ماه تا دو سال ارزیابی شده است. شنود از تلفن های ثابت و تلفن های همراه از موارد پر اهمیت محسوب می شود. هر شخصی حریم خصوصی مخصوص به خود را دارد.

هزینه وکیل کیفری

وکیل یار حقوق جزا

در خصوص هزینه وکیل کیفری سوالات زیادی می شود. دقت کنید که هزینه ها بر اساس موقعیت وکیل و نوع مشکلی که پیش آمده ارزیابی می شود:

وکیل کیفری در زمینه جرایم رایانه ای به دلیل تخصصی بودن این پرونده معمولاً دستمزد گران است.
وکیل کیفری در زمینه قتل بیشترین حد دستمزد را خواهد داشت چون پرونده های قتل طولانی و پر از جزئیات و فراز و نشیب هستند.
وکیل در زمینه تهمت در این صورت اگر پرونده سریعاً به نتیجه برسد هزینه زیاد نخواهد بود.
وکیل جزا در زمینه سرقت بسته به نوع سرقت و میزان گسترده بودن آن معمولاً هزینه ها متفاوت در نظر گرفته می شود.
وکیل امور خانوادگی در صورتی که موضوع طلاق مطرح باشد معمولاً پرونده طولانی است و شرایط خاص خود را دارد.

تفاوت وکیل حقوقی و کیفری

وکیل حقوقی تنها به دعاوی حقوقی رسیدگی می کند. دسته دیگری از وکیل وجود دارد که برای دعاوی کیفری فعالیت می کنند.

وکیل حقوقی برای رسیدن به حقوق مدنی و مشاوره های حقوقی فعالیت می کند. او در دادگاه های حقوقی و خانواده و شورای حل اختلاف و … در زمینه امور مدنی که اغلب مرتبط با قوانین مدنی و آیین دادرسی متی هستند فعالیت می کنند.

قانون تجارت و قانون حمایت خانواده و … در لیست همین موارد قرار گرفته است. این نوع وکیل به صورت تخصصی در زمینه های گفته شده ورود پیدا می کند تا به رفع مشکلات بپردازد. مثلاً مطالبه اجرت المثل، مطالبه نفقه و دعوی مطالبه وجه در این راستا قرار گرفته است.

وکیل کیفری و جزا در دادگاه های کیفری فعالیت می کند. همینطور می تواند در دادگاه های نظامی و سازمان تعزیرات حکومتی نیز فعالیت داشته باشد.

او در امور کیفری با قانون کیفری و جزایی و همینطور قوانین آیین دادرسی کیفری و مجازات نیروهای مسلح و قانون قاچاق اسلحه به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت می کند. مثلاً دعاوی کیفری شامل فروش مال غیر، ترک انفاق، کلاهبرداری، اختلاس، و … است.

در مقایسه وکیل حقوقی و کیفری مشخص است که وکیل حقوقی بیشتری به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی فعالیت می کند. اما وکیل کیفری در حیطه کاری خود یعنی امور کیفری ورود دارد. این دسته از وکلا تخصص بسیار بالایی دارند و عملکرد بهتری از خود نشان می دهند.

چطور بهترین وکیل کیفری را انتخاب کنیم؟

 • ۱-    به رزومه کاری او دقت کنید. او باید پرونده های گسترده ای را پشت سر گذاشته باشد و البته به نتیجه رسیده باشد.
 • ۲-    بهتر است که وکیل کیفری بتواند از نظر نوع خدمات شرایط با بسنجد. وکیل عجول انتخاب خوبی نخواهد بود.
 • ۳-    وکیل باید بتواند به کل امور کیفری تسلط کامل داشته باشد بنابراین عدم تسلط او به معنی اطلاعات کم او است و دردسرساز می شود. یک وکیل می بایست بتواند شرایط را به صورت کاملاً اصولی در پیش بگیرد. در غیر این صورت پرونده با مشکل روبرو می شود.
 • ۴-    وکیلی که در زمینه جزا فعالیت می کند می بایست اطلاعات به روزی داشته باشد. نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه دردسرساز می شود و بهتر است که نوع اطلاعات بررسی شود. یک موضوع مهم دیگر این است که وکیل می بایست بتواند نوع پرونده را تشخیص دهد. تشخیص درست یک وکیل می تواند به حل شدن سریعتر پرونده کمک کند.

جمع‌بندی

شما میتوانید با وکیل کیفری نیز به صورت آنلاین ارتباط بگیرید و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد. در واقع ارتباط آنلاین و یا استفاده از شماره تلفن وکیل سبب می شود تا افراد در هر نقطه از ایران بتوانند با او ارتباط بگیرند و سوالات خود را مطرح سازند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که وکیلان به صورت ۲۴ ساعته نیز با شما ارتباط برقرار می کنند و این موضوع بستگی به خودتان دارد که چقدر بخواهید هزینه کنید. وکیل که در هر ساعت از شبانه روز در اختیار شما قرار می گیرد قطعاً پرونده را سریع تر پیش می برد و این موضوع به نفع شما خواهد بود و از حقوق شما دفاع می شود.

وکیل کیفری رایگان، وکیل دعاوی کیفری، وکیل تضمینی کیفری

سلب مسئولیت مطالب حقوقی

مقالات مربوط به بخش حقوقی، برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی‌زبان گردآوری شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند. ادامه مطالعه

وکیل آنلاین چت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *